Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megérteni,...

Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem akarok lebarnulni?17l

Figyelt kérdés

Két éve minden nyáron ezen van kiakadva anyám, hogy mi az hogy én nem akarok, olyan beteges a nagyon fehér bőrszín. (Igazából a lábamon kívül sehol nem vagyok annyira fehér még) Mindig vitatkozik velem, ha meglátja azt hogy fényvédőt használok, főleg ha nyáron van, mert ugye nyáron nincs koli, itthon vagyok, látja... És egyébként nem az a baja, hogy túl sokat költök erre, vagy túl sokáig készülődök, mert ez kb két percet vesz el reggel. Még csak azt sem mondhatja, hogy lemondom emiatt a közös programokat vele, mert egyébként ő az, aki soha semmilyen közös programot nem akar, mindig nyavalyog előtte vagy fél órát, aztán ha mégis belemegy akkor rövid időközönként tudatja, hogy ő ezt nem élvezi. Tök mindegy, hogy amúgy elmentünk sétálni, strandon vagyunk, társasozunk vagy csak egy rohadt filmet nézünk meg itthon, amit én választottam. És egyébként ha rámbízza a bevásárlást azt megcsinálom olyankor is ha süt a nap, ugyan úgy kimegyek mindig sétálni a kutyámmal (igaz nagy az udvar, nélkülem is mozog eleget) csak nem akkor amikor tűz a nap, hanem később. Még baráti programot sem mondtam le soha azért, mert süt a nap és én nem akarok lebarnulni.

Tehát itt nem arról van szó, hogy bármiben is akadályoz ez, reggel meg szerintem tök mindegy, hogy sima hidratáló krémet használok vagy olyat, amiben van fényvédő.

Anyámnak csak az a baja ezzel, hogy szerinte abnormális így gondolkodni erről, és nem hogy örülnék annak, hogy én le tudok barnulni, nem úgy mint ő.

Tehát mit tegyek, hogy végre leálljon a vitákkal emiatt? Egyáltalán miért csinálja ezt?


2020. jún. 26. 09:18
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
ugyanigy vagyok mint te, sokkal jobban szeretem a feher borom. a szuleim engem is nagyon sokat ragtak emiatt mar tobb eve is, de bele tudtam torodni valamilyen szinten. a sajat borodrol van szo, ha neked feheren tetszik akkor vigyazz ra, hogy az is maradhasson. ebbe aztan fokepp nincs beleszolasa a szuleidnek szerintem. neked is jot tesz, ha nem egsz le es kevesebb a borrak kockazata. ha nekik a barna bor tetszik akkor ok napozzanak kedvuk szerint.
2020. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
13%

"Anyukád valószínűleg ahhoz a generációhoz tartozik, amelyikhez én is"


Érdekes, a szoláriumok 20 évesekkel vannak tele és a starndokon is a napon fekszenek.

2020. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%
Az oké hogy fenyvedozol. Nem baj hogy véded a bőröd a káros uv sugaraktol. De ez a nem akarok barnulni mert a fehér bor tetszik inkább csak hisztinek tűnik hogy azért is az ellenkezőjét csináld hogy bosszantsd anyádat. Vagy ilyen kamaszos hülyeség mint nekem volt a fekete cuccok. Ne aggódj majd kinovod.
2020. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

23-as, mi az, hogy hiszti?! Az egészségét védi!

Másrészről meg hadd dönthesse már el egy 17 éves, hogy fehéren tetszik-e magának vagy sem. Ennyi erővel azt is erőltethetné az anyja, hogy mondjuk fesse szőkére a barna haját. Neked az is csak “hiszti” lenne, amit “majd kinő”, ha ez nem tetszene a kérdezőnek?

2020. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
24 te meg ne legyél már ilyen ostoba. Attól hogy fenyvedo mellett lebarnulna nem lenne baja. Éppen azért mert ott a fenyvedo. De a kisasszonynak nem tetszik a barna bőr. Vagy inkább azért nem tetszik mert anyának tetszik. Ezt hívják kamaszkornak. Fussal neki még egyszer annak amit az előbb írtam. Azzal kezdtem hogy az nem baj hogy használja a fenyvedo. Ha úgy napozna vagy szolizna hogy nem használ akkor lehetne beszélni a kockázatokról.
2020. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
25, inkább ne te ostobázzál itt mást, ha szerinted naptejjel nyugodtan lehet veszélytelenül tolni a napozást (a kérdező mellesleg jár napra, csak mértékkel, így nem barnul erősen - az anyjának ez meg nem elég). Tájékoztatlak, hogy a naptej nem egy hermetikus pajzs, ami tökéletesen kivédi a káros sugárzást. Egy fehér bőrű embernek fényvédelem mellett SEM szabad sokat napoznia. Ez orvosilag bizonyított tény, de ha nem hiszed el, nyugodtan kérdezz meg egy bőrgyógyászt.
2020. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
És ha csak azért csinálnám, mert nekem tetszik és kész? Le kellene barnulnom csak mert anyámnak az tetszik? Ne már, hogy azért feküdjek ki a napra, a kánikulában akar, hogy semmit ne csináljak, rosszul érezzem magam a meleg miatt, egy olyan "cél" érdekében, amit nem is akarok...
2020. jún. 26. 15:27
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kell. Ha neked fehéren tetszik a bőröd, akkor ez lesz és pont. A saját testedről hadd dönthess már te ebben a helyzetben. Járjon anyukád napozni meg szolizni, ha szerinte csak barnán lehet valaki szép.

Nem mellesleg pedig még egyszer leírom én is (bár azt mondod, sajnos anyukádat ez nem érdekli), hogy az egészségedre is vigyázol, mert a rendszeres napozás igenis káros annak, aki fehérebb és a bőrt is öregíti. Ha genetikailag kreol lennél, tényleg nem kellene annyira óvatoskodni (de valamennyit akkor is), de egy normál fehér embernek egyáltalán nem célszerű tűző napra kifeküdnie, naptej ide vagy oda. Azzal meg a leírásod alapján egyáltalán nincs baj, hogy pl D-vitaminhiányod lenne, mivel kimész a házból, csak ésszel.

2020. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
25%

H semmit nem ert meg es folyton ezzel piszkal, akkor egyreszt ugy kend be magad hogy ne lassa es azt se mivel. Vagy vegyel egy kamu kremet tegelyeset sim hidratalot es abba tegyel a sajat fenyvedosodbol. Igy ha kened magad nem kothet bele.

Masreszt mondd voltal borgyogyasznal es az azt mondta olyan a borod ohy hajlamos a borrakra es akorai oregedesre es te szeretnel jo partit kifogni ferfika teren nem pedig egy otvenest mert mar 17 evesen harmincnak tunsz es szeretnel sokaig is elni hogy neki lehessenek uokai. Szerintem utana leszall a temarol.

2020. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
9%

Ugyan már, nem kell ennyire betojva lenni a naptól. Nem azt mondtam hogy 35 fokban déltől kettőig feküdjön kint a tűző napon hanem hogy ha állandóan fenyvedozi magát akkor nem lesz semmi baja. Különben idén még nem is sokat sütött a nap szóval nem értem honnan jött ez most neki a kis csajnak.


Ez az "azért mert nekem így tetszik" hozzaallas meg olyan átlátszó hogy már csak azért is azt csinálja hogy ha anya A-t mond akkor ő B-t. Az meg elég képmutató hogy minden válaszoló nyomja a "te tested azt csinálsz vele amit akarsz" dumát. Szívesen elbeszelgetnek az ő gyerekeikkel.


Ha meg annyira az egeszsegnel tartunk akkor ez a vámpír viselkedés se egészséges.

2020. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!