Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz megérteni,...

Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem akarok lebarnulni?17l

Figyelt kérdés

Két éve minden nyáron ezen van kiakadva anyám, hogy mi az hogy én nem akarok, olyan beteges a nagyon fehér bőrszín. (Igazából a lábamon kívül sehol nem vagyok annyira fehér még) Mindig vitatkozik velem, ha meglátja azt hogy fényvédőt használok, főleg ha nyáron van, mert ugye nyáron nincs koli, itthon vagyok, látja... És egyébként nem az a baja, hogy túl sokat költök erre, vagy túl sokáig készülődök, mert ez kb két percet vesz el reggel. Még csak azt sem mondhatja, hogy lemondom emiatt a közös programokat vele, mert egyébként ő az, aki soha semmilyen közös programot nem akar, mindig nyavalyog előtte vagy fél órát, aztán ha mégis belemegy akkor rövid időközönként tudatja, hogy ő ezt nem élvezi. Tök mindegy, hogy amúgy elmentünk sétálni, strandon vagyunk, társasozunk vagy csak egy rohadt filmet nézünk meg itthon, amit én választottam. És egyébként ha rámbízza a bevásárlást azt megcsinálom olyankor is ha süt a nap, ugyan úgy kimegyek mindig sétálni a kutyámmal (igaz nagy az udvar, nélkülem is mozog eleget) csak nem akkor amikor tűz a nap, hanem később. Még baráti programot sem mondtam le soha azért, mert süt a nap és én nem akarok lebarnulni.

Tehát itt nem arról van szó, hogy bármiben is akadályoz ez, reggel meg szerintem tök mindegy, hogy sima hidratáló krémet használok vagy olyat, amiben van fényvédő.

Anyámnak csak az a baja ezzel, hogy szerinte abnormális így gondolkodni erről, és nem hogy örülnék annak, hogy én le tudok barnulni, nem úgy mint ő.

Tehát mit tegyek, hogy végre leálljon a vitákkal emiatt? Egyáltalán miért csinálja ezt?


2020. jún. 26. 09:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még mindig csinálják? Engem is mindig alázott anyám, hogy "hullafehér" vagyok, de azt hittem, mostanra mindenki tisztában van azzal, hogy a napfény káros is.

38/N

2020. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem normális mértékkel egészséges a barnulás.
2020. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem sokan vágják hogy ez nem (legalábbis nem csak) a barnaságról szól. Azt mondtad hogy anyukád másban is olyan, hogy márpedig úgy legyen ahogy ő akarja. Példa hogy még más kedvéért se képes elviselni egy 2 órás programot. Itt szerintem arról van szó hogy anyukád egy kicsit nárcisztikus. Vannak ennek is fokozatai, és nem ismerem suemélyesen, de abból amit elmondtál én erre gondolok. Ezért szerintem ebben nemérdemes vitázni vele, nem fogod tudni meggyőzni. Próbáld meg elengedni a füled mellett.

És én is abba a generáció a tartozom akik úgy nőttek fel hogy az összes tini újság címlapján lebarnult modellek voltak, akkor indult be a szoláriumőrület. Semmi se szólt a veszélyeiről. Nagy mázlim hogy sose viseltem el a nagy meleget ezért már akkor sem napoztam sokat. Mikor már van egy egészséges színem abbahagyom a napra járást amennyire lehetséges. Plusz ma már használok fényvédőt.

2020. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:
100%
Hát a fényvédő nálunk is alap, ha néha elfelejtettem anyukám mindig futott utánam hogy kenjen be, tehát annyira mèg szoktam h ha strandra vagy ilyen helyre megyek mindig viszem magammal, szerintem ez a normális ha nem akarunk plöttyedt bőrt vagy bőrrákot. Anyukám is bőrrákot volt mert túl sokat napozott fényvédő nélkül, meg is kellett műtsék. Azóta nagyon odafigyel, minket is ìgy nevelt. Egyébként szerintem a természetes barnulás szép, az amit a fényvédő keresztül barnulsz.
2020. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Nekem falfehér bőröm van, ráadásul Angliában élek, így napozni sem nagyon tudnék. Viszont nem is bánom, én sokkal jobban szeretem a testem fehérnek. Amikor Magyarországon éltem, és strand után látszott a fürdőruha nyomán az eltérés a fedett fehér és a nem fedett barnább szín között, én akkor is azt vártam, hogy múljon el a barnaság. Pedig ekkor is (kb 10 éve) nagy divat volt a szolárium meg a barna bőr és még piszkáltak is azért, mert nekem fehér a lábam. De nekem akkor is így tetszett.
2020. júl. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a többi választ, de hogyha nem ért meg téged, és nem is akar, akkor talán egy megoldás lehet, hogyha a fürdőszobában, ahol úgysem lát, ott kened be magad. Tudom, nem túl guszta, de az én anyám is hisztizik a naptej miatt és ez lett a megoldás. Nem kell, hogy lássa, hogy bekened magad. :)
2020. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!