Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 31 éves felnőtt nő vagyok, de...

31 éves felnőtt nő vagyok, de gyerekként élek, mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Pár sort írok az életemről.

31 éves nő vagyok, jelenleg is a szüleimmel élek. Barátaim, kapcsolatom nincs és nem is volt. Családi vállalkozásba dolgozom, de fizetést nem kapok, hanem itthon lakom, itthon eszem és ezért nem kell fizetnem(ezt is nagyra értékelem). Havi 35-55ezer körül szoktam kivenni a kasszából, ebből fodrász, ruha, gyószer, pipere cikkek, háztartási dolgok, 2 kutyának élelem.

Eléggé "fogva" vagyok, de félek az élettől.

Most adódott egy lehetőség, hogy Budapestre költözzek egy munka végett, de az albérleti árak nagyon magasak, szüleim meg nem támogatnak, ők nem akarják, hogy itt hagyjam őket is, és a vállalkozásba is vegyem ki a részem.

Napok óta őrlődöm. Nagyon szeretnék menni, sose ittam még egy kávét sem egy "idegen" emberrel, sose voltam bulizni(itt nem a piálást, drogozást értem),sose voltam sétálni valakivel aki nem édesapám, édesanyám. Hiányzik ez az élet, hiányzik a társaság és egy kapcsolat is. Itt a nyár, és elmúlt a fiatalságom. Napi programom hogy reggel 7kor kelek, 8:00-15:00ig dolgozom a családi vállalkozásnál, ez 15percre van a házunktól, itthon takarítok, mosok, elviszem a kutyákat sétálni, majd este 18:00-19:00körül hazaérek és vacsorázunk. Minden hétvégén közösen takarítunk, kertet rendezzük, meglátogatjuk a bátyámát(ő 35éves, nős, 2 gyerekes apuka, kb 35-40percre lakik tőlünk). Majd hazajövünk, közösen elvisszük a kutyákat sétálni, ezután itthon még egy picit pakolászunk és megyünk fürdeni, aludni. Anyukámék ellenzik a költözést, semmiben sem segítenek, azt mondják, hogy itt van az életem, a házam, a lakásom, rengeteg munka van a kerttel is, ők nem bírják már(60 év felettiek)és, hogy egy idegen embernek fizetnék, ami sosem lesz az enyém.


Mit tennétek? Hagyjam őket itt és menjek a saját életem után? Mi van ha nem jön össze a munka? Mi történik akkor, ha nem tudom megszokni az albérletben a szobatársam? Sose laktam még valaki mással, nem is nagyon tudok kommunikálni idegen emberekkel, hogyan tovább?


Köszönöm a válaszokat.


Bántó választ légyszíves ne írjatok, eléggé rosszul érzem magam így is, napok óta nem alszom, nem eszem, csak szorongok.



2020. jún. 26. 19:29
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
96%
Menj, és légy a magad ura.
2020. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
100%
Még nem túl késő, menj!
2020. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj:)

Vesziteni nem fogsz semmit, meg ha minden a legrosszabbul sul el, akkor is gazdagabb leszel a tapasztalattal:)

2020. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
A bátyáddal nem tudsz beszélni, hogy kicsit segítsen tanácsokkal az önállóságot megtanulni?
2020. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!


Arra még nem gondoltál, hogy maradj és úgy kezdj új életet?


Én össze tenném a két kezem, ha családi vállalkozásban így melózhatnék és 15 órától szabad lennék.


Az albérlet borzalmas, drága, sosem lesz igazi otthon, ott is egyedül vagy és bármikor kitehetnek, másoknak dolgozni meg na az az igazi rabszolgaság - inkább a saját családnak, akikre mindig számíthatsz!


Én azt csinálnám a helyedben, hogy mikor letelik a munkaidő, akkor elmennék tanfolyamra, társaságba, hobbikörbe, barátkoznék, szórakoznék és persze előtte megbeszélném a szülőkkel, hogy kérek szépen havi fizut, mert kell az önfejlődésemhez és úgy döntöttem, hogy nyitok a világra - ennyi!


Albérletbe még később is ráérsz menni, ha ez a vágyad, de mivel én éltem albérletben, ezért tudom, hogy nem jó dolog és inkább a család....


Szóval ne ugorj egyből fejest, hanem csak fokozatosan szakadj el, és kezdj el élni - akkor a családodat sem fogja hideg zuhanyként érni és végre te is elkezdhetsz élni! Változtass fokozatosan, hajrá!

2020. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj! Lehet hogy nem veszed észre de egy érzelmi börtönben ragadtál és a szüleid szándékosan vagy sem, de megakadályozzák hogy önállóan élj.

Amúgy az sem jó hogy te "csak úgy" dolgozol a családi vállalkozásban. Nincs munkaviszonyod? Tb-d? Megtakarításod?

Mindenképp élj ezzel a munkalehetőséggel mert aztán késő lesz! Sok sikert!

2020. jún. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
63%
Az utolsoval értek egyet. A pesti elet nagyon drága. Szerezz baratnotek otthon akikkel szorakozni jarsz. Keress pasit. A munkadert kerj fizetest . ha beszelgetni akarsz irhatsz privat uzenetet is
2020. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el milyen jövőt szeretnél, most van lehetőséged azt megalapozni. Ne félj a kudarctól, nem baj ha nem megy minden egyből jól, majd belejössz, nem baj.
2020. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
90%
Én is pontosan így élek, nem gondoltam volna, hogy más is van így. A helyedben mennék!
2020. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
92%

Csak érdeklődés, nem támadás: miért akarjátok néhányan a szülők közelében tartani? Oké, hogy anyagilag jobban járna, de így meg soha nem fog tudni önálló életet élni.


Az ilyen szülő a legrosszabb talán mind közül, mert úgy teszi tönkre az életed, hogy még el is várja, hogy hálás legyél érte. Engem rázott a hideg miközben olvastam, és azonnal bekapcsolt nálam a vészjelző, hogy a szüleitől kerüljön minél távolabb.

2020. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!