Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 31 éves felnőtt nő vagyok, de...

31 éves felnőtt nő vagyok, de gyerekként élek, mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Pár sort írok az életemről.

31 éves nő vagyok, jelenleg is a szüleimmel élek. Barátaim, kapcsolatom nincs és nem is volt. Családi vállalkozásba dolgozom, de fizetést nem kapok, hanem itthon lakom, itthon eszem és ezért nem kell fizetnem(ezt is nagyra értékelem). Havi 35-55ezer körül szoktam kivenni a kasszából, ebből fodrász, ruha, gyószer, pipere cikkek, háztartási dolgok, 2 kutyának élelem.

Eléggé "fogva" vagyok, de félek az élettől.

Most adódott egy lehetőség, hogy Budapestre költözzek egy munka végett, de az albérleti árak nagyon magasak, szüleim meg nem támogatnak, ők nem akarják, hogy itt hagyjam őket is, és a vállalkozásba is vegyem ki a részem.

Napok óta őrlődöm. Nagyon szeretnék menni, sose ittam még egy kávét sem egy "idegen" emberrel, sose voltam bulizni(itt nem a piálást, drogozást értem),sose voltam sétálni valakivel aki nem édesapám, édesanyám. Hiányzik ez az élet, hiányzik a társaság és egy kapcsolat is. Itt a nyár, és elmúlt a fiatalságom. Napi programom hogy reggel 7kor kelek, 8:00-15:00ig dolgozom a családi vállalkozásnál, ez 15percre van a házunktól, itthon takarítok, mosok, elviszem a kutyákat sétálni, majd este 18:00-19:00körül hazaérek és vacsorázunk. Minden hétvégén közösen takarítunk, kertet rendezzük, meglátogatjuk a bátyámát(ő 35éves, nős, 2 gyerekes apuka, kb 35-40percre lakik tőlünk). Majd hazajövünk, közösen elvisszük a kutyákat sétálni, ezután itthon még egy picit pakolászunk és megyünk fürdeni, aludni. Anyukámék ellenzik a költözést, semmiben sem segítenek, azt mondják, hogy itt van az életem, a házam, a lakásom, rengeteg munka van a kerttel is, ők nem bírják már(60 év felettiek)és, hogy egy idegen embernek fizetnék, ami sosem lesz az enyém.


Mit tennétek? Hagyjam őket itt és menjek a saját életem után? Mi van ha nem jön össze a munka? Mi történik akkor, ha nem tudom megszokni az albérletben a szobatársam? Sose laktam még valaki mással, nem is nagyon tudok kommunikálni idegen emberekkel, hogyan tovább?


Köszönöm a válaszokat.


Bántó választ légyszíves ne írjatok, eléggé rosszul érzem magam így is, napok óta nem alszom, nem eszem, csak szorongok.



2020. jún. 26. 19:29
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
87%

Igen, tehet róla, tennie is kell magáért, de azért nem ennyire fekete-fehér a dolog. Az, hogy ilyen lett, abban nagyon vastagon a szülők is benne vannak.


Egy olyan ember készül kilépni az életbe, aki pl eddig CSAK a szüleivel sétált, sztem ez egy átlagembernek nem is felfogható.

2020. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%

"Fizetést azért nem kapok, mert itthon lakom ingyen, azaz számlákat, élelmiszert nem én állom. Ez nagyon nagy segítség, nem eltartott vagyok, hanem "ledolgozom"."


Ezzel a végzettséggel és nyelvtudással jóval többet tudnál keresni, mint lakhatás ára + kaja ára + 50 000 zsebpénz. Könyvelőként szerintem ezt te is könnyen ki tudod számolni. Az elején bérelj szobát, aztán ha nő a fizetésed, lehet komfortot növelni.

2020. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%
Menjél. Nem kell felrúgni a velük való kapcsolatot, de meg kell érteniük, hogy vágysz saját életre. Te most kicsit az ő életükben élsz: az ő vállalkozásukban dolgozol, ő kajájukat eszed, ő házukban laksz, ő kertjüket gondozod. Ez teljesen normális dolog kiskorban meg akár egyetem alatt, de 30 felett már nem az igazi és ezt te érzed. Nyilván egy 30 éves ember nem öreg és még mindent elölről kezdhet, de azért más már, mint 10 évvel korábban, nehezebb. És minden egyes nappal nehezebb lesz, amíg vársz vele. Ha otthon maradsz, akkor minden egyes nap ezen fogsz rágódni, hogy talan rossz döntést hoztál, hogy mi lett volna, ha...? Egyre több kifogást és hazugságot kell majd kitalálnod, hogy megnyugtasd magad, jó döntést hoztál és közben egyre boldogtalanabb leszel. Keresett jó szakmád van, dolgozz valódi fizetésért, ne zsebpénzért. Ha a szüleid szeretnek, mindig visszafogadnak, ha meg nem, megette a fene az egészet. Keress fel egy pszichológust is minél hamarabb, mert igencsak lenne miről beszélni és hova fejlődni. Sok sikert!
2020. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%

"Fizetést azért nem kapok, mert itthon lakom ingyen, azaz számlákat, élelmiszert nem én állom. Ez nagyon nagy segítség, nem eltartott vagyok, hanem "ledolgozom"."


Azért ezen érdemes lenne elgondolkodnod!

Na már most nem tudom mennyi a bevételetek,de akik vállalkozók általában jobban élnek,mintha alkalmazottak lennének.

Nagyon sok szülő,aki így él EGYÁLTALÁN NEM KÉR a gyerekétől a rezsibe,a kajába,mert van annyi megtermelt összege,amiből ezeket kényelmesen kifizeti.

Ha ezt így tették volna a szüleid,már lehet lenne saját lakásra önerőd.

Nem érted miért baj az,hogy te nem bérért dolgozol.

Hát,azért,mert így konkrétan azt sem tudod miért dolgozol.

Főleg egy vállalkozásnál nincs állandó profit,minden hónap más.

Te pedig mindig csak arra veszel ki,amire szükséged van.(Fodrász és pipere).

Ha nem is akarnál elköltözni,akkor is kellene igényelned a saját vagyont,pénzt!Az egy dolog,ha te szeretnél beleadni a rezsibe vagy elvárják,oké,de a maradékot ne úgy kelljen elkérni,mintha fagyira kérnél pénzt.


Gondolom a szüleidnek az a terve,hogy majd te viszed tovább a vállalkozást,ha ők már nem lesznek.

De az,mint korábban is írtam még nagyon hosszú idő.Annyira nem idősek,sokan nyugdíj mellett is csinálják.


A kert témához pedig annyit,hogy miért nem vesznek fel egy kertészt,aki megcsinálja helyettük?Ha ennyire fontos nekik a kertes ház,vállalkozóként nem hiszem el,hogy erre nem telik,amikor neked normális fizetést sem adnak.

2020. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%
nekem az is eszembe jutott, hogy hol van a báty? neki nem lenne dolga a kertet ganyézni? (amúgy nem, nem dolga..) de a leánynak akkor miért is az..?
2020. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
100%

44re csatlakozva


Meg azért azt se felejtsd el, hogy a vállalkozások nem örök életűek. Lehet, hogy még X évig jól eléldegéltek belőle, aztán egyszercsak tönkremegy és te ott állsz 0 vagyonnal, mert eddig csak fodrászra vettél ki pénzt. Ez elég nagy felelőtlenség a részedről. Szóval annyira ezt a "majd tied lesz minden kislányom, ha meghalunk" dumát se venném be a helyedben, mert minden jószándék ellenére rosszra fordulhatnak a dolgok. Kicsit ilyen "bocs, hogy élek" hozzáállásod van, ezzel viszont a valódi életben megesznek a farkasok. Meg kell tanulnod kiállni magadért és az érdekeidért.

2020. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
78%

45


Gondolom a kérdezőnél sokkal hamarabb felébredt és inkább a saját kertjét ganyézza a másé helyett.

2020. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a kirabolnak, kiraknak stb... hülyeséget gondolom anyádék szajkózzák, így akarnak a félelmeiden keresztül is magukhoz kötni. Szemét egy eljárás mikor lerombolják az önbizalmát egy gyereknek a saját önös érdekeiket nézve. Az élet azért nem ennyire veszélyes, ezt erősen eltúlzod. Nyilván nem kell a legrosszabb hírű környékre költözni és szinte biztosan nem lesz semmi baj. Ha be vagy jelentve egy albérletbe akkor meg nem lehet csak úgy egyik percről a másikra kirakni, nyilván van felmondási idő pont azért, hogy legyen lehetőséged másikat keresni. El kell kezdeni kicsibe, egy szobát bérelve és amikor már van tartalék meg stabil a munkahely lehet nagyobba is menni akár egyedül is.

A szüleid teljes mértékben kihasználnak ha nem is veszed észre. Egy ilyen szakmával és két felsőfokú nyelvvizsgával több százezer forintért kellene dolgoznod, nem ellátásért meg némi zsebpénzért. Nem hiszem hogy az eltartásod belekerül nekik akár egy minimálbér összegébe is, főleg, hogy nem is jársz sehová, tehát ocsmány módon kihasználnak. Ha egy idegennel csinálnák ugyanazt akkor már menne is a TV riportot készíteni a rabszolgatatásról.

Ha a szülők nem akarnak panelba menni a kertet be kell vetni fűmaggal és venni egy fűnyíró traktort amivel különösebb fáradság nélkül egy óra alatt le lehet tolni az egészet vagy ha ez nem megy meg kell fizetni valakit aki két hetente lenyírja. Nehogy már azért áldozd fel az életedet mert a szüleid kiskertészeset akarnak játszani a te kontódra.

2020. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ha nem próbálod ki, akkor sosem tudod meg, hogy milyen.

Vannak jó környékei Budapestnek, leginkább Budán, próbálj meg kerületre fókuszáltan lakást nézni. Ha gondolod, akkor szívesen segítek, én is itt élek.

Minél tovább húzod-halasztod, annál jobban fogod bánni, hogy nem tetted meg. És egyszer csak elszalad melletted az élet...

2020. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
91%

Egyértelműen kihasználnak, csak szépen tudják találni. Én egy percig nem dolgoznék nekik tovább. Vegyenek fel egy könyvelőt, aztán meglátják, hogy mennyi a valódi fizetés ezzel a szakmával. Te meg jobban jársz ha elköltözöl és egy cégnél elhelyezkedsz, ahol rendesen megfizetnek, és munka után azt csinálhatsz, amihez kedved van. Az a szabadságérzet leírhatatlan. Tapasztalatból tudom, mert hasonló szülőktől menekültem el (annyival volt könnyebb a helyzetem, hogy volt párom, akihez odaköltözhettem, viszont engem anyám még fizikailag is bántalmazott felnőtt koromban is). Az, amikor te oszthatod be a szabadidődet, az a legjobb dolog a világon.

Még arra hívnám fel a figyelmed, hogy számíts arra, hogy elköltözés után is próbálkozni fognak: az ártatlannak tűnő "és mit tervezel hétvégére?" kérdésre SOHA ne válaszold, azt hogy semmit, mert utána jön az "akkor gyere el szombat délelőtt, megcsináljuk együtt a kertet, átmegyünk a bátyádhoz,stb."

Ne avasd be őket az életedbe, akármilyen nyájasan érdeklődnek is felőled. A telefonbeszélgetéseknél ne mondd el részletesen a terveidet. Bőven elég annyi, hogy "van egy csomó dolgom/be kell még fejeznem a ..." Akkor is, ha te épp csak sétálni készülsz, vagy megnézni egy filmet. Különben majd ők mondják meg, hogy merre (ne) sétálj, vagy mit nézz meg.

2020. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!