Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy narcisztikus...

Hogy lehet egy narcisztikus anyával együtt élni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem elkerülhetetlen, hogy állandóan azt érezzem, nem vagyok elég jó sosem. Tényleg el kell fogadnom, hogy egy beteljesuletlen feltétel nélküli szeretet utáni vágy maradt csak nekem? Úgy érzem torhetem magam, sosem fog tudni úgy szeretni és megadni amire szükségem lenne. Pedig mindig azt mondja, hogy nagyon szeret és ne mondjam, hogy ez nem igaz.. Volt, hogy zokogott amiert ezt állítottam. De valahogy mégsem stimmel valami. Valahogy egy állandó kielegitetlen vágyat érzek. Egyszerűen csak lemondok már a vagyamrol. Sosem érzem, hogy megertené az igazi bajom.


Ugyanakkor vannak vele jó pillanatok és amikor jót nevetünk együtt. De van egy másik oldala, aki zsarol, gonoszkodik, bármire képes azért, hogy az legyen amit ő akar, bosszúálló, mesterkélt, aljas és sorolhatnam. Lelkileg megbetegit. Úgy érzem akkor tudok onnalosodni, ha ő nincs az életemben, mert mellette egyszerűen nem bírok magamra koncentrálni. Úgy érzem sokszor, mintha büszke lenne rám és eldicsekszik velem az embereknek, hogy milyen nagyszerű lánya van. De ugyanakkor meg érzek egy láthatatlan visszahuzo erőt amit ő bocsát ki. Mintha kicsit irigy is lenne rám. Meg hogy neki nem jutott ennyi az életben. Bűntudatot érzek, ha boldog vagyok, ha jól érzem magam, ha sikereket érek el. Olyan érzésem van, hogy sosem merek felhőtlenül szárnyalni, mert mintha ő egy törött szárnyú madárka lenne akit állandóan támogatni és segíteni kellene, hogy ugyanúgy jól erezhesse magát mint én. Mintha örök feladatom lenne öt boldoggá tenni.


Nagyon erős kettosseget érzek vele kapcsolatban. Osszezavar a viselkedése, mert néha olyan huzasai vannak és olyan dolgokra képes, amire egy anya nem lenne képes. Mintha a saját ellenségem lenne néha pedig támogatnia kellene. Nem érzem vele azt a védelmező burkot amit egy anyának nyújtania kellene. Egyszerűen csak értetlenül nézek rá sokszor, hogy ezt hogy tudja megcsinalni velem. Pl mondjuk tudja, hogy valamivel nem értek egyet vagy valamit nem szeretnek, ő neki meg az a fontos, hogy az legyen akkor is amit ő akar, és akkor atver, becsap, eltitkol dolgokat, elintezi a hátam mögött stb. Egy ilyen eset például amikor kicsi voltam és el akarta ajándékozni a kutyám mert nem tetszett neki, hogy állandóan ott a kutya gumi az udvaron és hogy mennyiszer szólt, hogy tartsam rendben a kutyám. Ebben végülis igaza volt. Aztán kerleltem, hogy ne adja oda, aztán amikor elmentem iskolába, gyorsan odarendelt valakit aki elvitte a kutyám és mire hazajottem addigra nyoma sem volt. És ehhez hasonló dolgokat nagyon sokszor csinált. Vagy megrendezett előre vitákat az apámmal aki utána jól megvert. Pl kiprovokalt olyan helyzeteket, amire tudta hogy idegesen reagálok és akár duhrohamot kapok, mire fel elkezdte apámnak, hogy na látod, erről beszéltem, így viselkedik velem. És erre fel apám jól megvert. És egy vadállatot tudott apambol is csinálni, mert annyit terrorizalta meg érzelmileg zsarolja és manipulalja. Apámnak azóta lelkiismeretfurdalasa van amiatt, hogy megvert.. Mert szerintem igazából csak anyámnak akart megfelelni, azért csinálta ezt velem. Anyám meg elvezkedett a védelmében.. Egyszeruen rengetegszer éreztem gyűlöletet anyám miatt, mert olyan durva dolgokra képes ami szerintem megkerdojelezi az anyaságát. Tényleg úgy érzem, hogy nincs más lehetőség, mint nem beszélni vele, ami fájdalmas, mert úgy érzem, hogy én nem ezt akartam, mégis ez a vége. Mint valami eleve elrendelt dolog.



2020. jún. 28. 02:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem menekülj.És nem mond meg hova. Mert tönkretesz. Kontrollmániás , szadista férgek. Képesek lejáratni a hátad mögött, ellened uszítani másokat, tönkretenni a kapcsolataidat és téged állítani be gonosznak és nárcisztikusnak. Egyszerűen nem tudsz jól lépni. Ez egy iszony. Bármit csinálsz te leszel a rossz.Mindent és mindenkit ellened fordít. Attól érzik jól magukat, ha szenvedést okoznak.Nekem minden önállósodási és menekülési kísérletemet meghiúsítja. Mások azt hiszik jó ember, miközben egy szörnyeteg.Persze biztos vannak jámborabbak is.

Az én anyám nem az. Van egy nővérem is , ő is az. Tökéletes mása. Nárcisztikus anyának gyakran van egy szintén nárcisztikus nagyobb lánya és egy bűnbak.Itt én voltam a bűnbak csak nem is tudtam róla, mert a hátam mögött ügyeskedtek és folyamatosan lejárattak. Elhitették, hogy szeretnek. Anyánk gyakran kijátszott minket is egymás ellen. Nővérem is előszeretettel alkalmazta ezt. Háromszögelnek. Konkrétan egész életemben azt hallgattam ki mit mondott. Valószínüleg a fele se volt igaz. Most az összes ismerősünk azt gondolja én vagyok a nárcisztikus és ők jó emberek.És ez ellen semmit nem tehetek, mert őket támogatják. Egy nárcisztikus mögött gyakran van egy támogató anya, ők, ha érdekük úgy kivánja egymás ellen vannak, vagy legalábbis a hatás kedvéért eljátszák. Mint például előttem. Ezek mocskok.

2020. júl. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
76%
31-es: úgy van ahogy írod. Pontosan ahogy írod.
2020. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

31-es vagyok.

Másik valóságot teremtenek számodra, egy olyan világot,ami veszélyes és nem bizhatsz senkiben csak bennük, rád küldenek repülő majmokat, hogy piszkáljanak és információt szerezzenek rólad. Kémkednek nekik.

Nekem tönkre tették a párkapcsolatomat. A párom azt hiszi én járattam le őt én meg azt hittem ő járat le engem, hogy én állítom be őt bolondnak, miközben a nővérem teszi.Mindezt azért, mert ők képtelenek kötődni és normális párkapcsolatra hosszútávon. Telefonál a nevemben és elhiteti mindenkivel, hogy én vagyok az.Olyan dolgokat hallasz vissza magadról, ami teljesen ellentétes veled, olyan helyeken jártál, ahol még sosem. Csapdákat állít. Eltereli a figyelmet magáról és mindenki csak a te reakcióidat figyeli. Kihozza belőled a legrosszabbat. És ő élvezi a műsort.

Én be is kerültem a pszichiátriára, mert kinyitottam a számat és felemeltem a hangom ellenük. Persze nem is hisz nekem senki, már elhitették mindenkivel, hogy egy szavam se igaz. Egy igazán rafinált nárcisztikus nem kerül be a pszichiátriára soha. Ezek addig ügyeskednek, míg a másikat be nem vitetik.

Anyám már volt, öngyilkossági kísérlettel(neki ez a legjobb kontrollálási eszköze), de ő másabb, szerintem ő pszichopata. Róla lepereg minden, se könyörgés, se alázás,se ordibálás,se sírás, se semmi nem hatja meg.Őt azt se érdekelné, ha én járatnám le, hogy visszavágjak. Csak annyit érnék el vele, hogy igazuk lenne és én lennék a gonosz.Gyakran vigasztaltak meg, amikor másokról azt gondoltam bántanak, közben ők provokálták ki.Ezek elérik, hogy azt hidd mások akarnak neked rosszat és csak rájuk számíthatsz , hiszen ott teremnek, ha baj van,megvigasztalnak.

Mindent ellened fordítanak és elhitetik, hogy te játszod meg magad.

Lebuktatni nem tudom, hogy lehet őket. Én elvesztettem nem egy munkahelyemet miattuk, a barátaimról nem is beszélve.

Sajnos én tudattam velük, hogy tudom mit tesznek,és lebuktak előttem(konkrétan elhitették, hogy nekem több személyiségem van).

Na ilyet nem szabad csinálni, mert innentől kezdve bedurvulnak és pokol lesz az életed. Mindennapos mentőkkel, rendőrséggel fenyegetés, megnézik beveszem e a gyógyszerem, elmegyek e az orvoshoz, akivel persze tartják a kapcsolatot,a lejáratás is begyorsul. Én elvileg alkoholista, drogos, ideggyenge, öngyilkos jelölt vagyok, talán még k..va is.Egyébként egyik se, minden drogtesztem is negatív. A nővérem füvezik, más azt hiszi én.Az örökségemet kicsalta tőlem, papír nem készült róla.

Ha rájöttél, hogy az, ne szólj róla neki és valószínüleg másnak sincs értelme, mert,ha tényleg nárcisztikus nem fognak már neked hinni.

Csak csendben tervezd meg a menekülésed és nem szólj senkinek arról hova mentél, akik kapcsolatban vannak velük vagy vele és neki hisznek.

Ez az egyetlen út.Ha rájössz mit csinál, te leszel a közellenség.


Én se tudok még megoldást, vagy is de, hogy elmegyek, de az országból is. Csak sajnos még ezt semmi nem támogatja. Ők viszont hátráltatnak.

2020. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

22.05

Hogy tudták elhitetni azt, hogy több személyiséged van?


Az örökséget nem tudja elvenni tőled senki, főleg nem papír nélkül.

2020. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Utolsó : hidd el, egy narcisztikus ember akarmire képes. Anyám olyan dolgokat képes megcsinalni, ami kegyetlen. És mindenre van valami magyarázata, hogy miért normális amit csinál. Esélytelen vele szembeszallni. Vagyis szembeszallhatsz, de kegyetlenül megtorolja ahol és ahogy csak tudja. Engem eltiltott a családtól. Nem láthatom a testvéreim. Csak az lenne egy esely, hogy lássam őket, ha legalább a többi csaladtagom (apám, tesóim) mellem állnának és világosan látnák, hogy mit művel anyám. De mindenki befolyásolva van és mindenki behodol neki, egyedül én nem. Innentől kezdve én lettem a fekete bárány, a hálátlan dög, hálátlan gyerek. Hidd el, hogy képes arra is, hogy beleszoljon az oroksegbe, úgy alakítja a dolgokat, és azt használja fel ervnek, hogy hálátlan semmirekellő vagy, így lehet, hogy illtne téged valamilyen örökség, de olyan rossz vagy, hogy nem érdemled meg. Én ebben a szituban vagyok. Úgy gondolok a jövőmre, hogy nem számítok inkább semmire tőlük, hanem próbálok mindent egyedül megteremteni magamnak, mert ha számítok bármilyen támogatásra a későbbiekben, és mondjuk nem teszem annyira oda magam, hogy legyen vésztartalek, akkor csúnya meglepetések fogadhatnak, mert igenis sajnos egy narcisztikus bosszúból bármire képes. Az sem számít, hogy amúgy a gyereke vagy. Képes idegenkent bánni veled és mindenfajta empatiat, érzelmet, kötődést, törődést megvonni tőled. Tudod sok szülő tudja azt, hogy attól függetlenül, hogy akármilyen rosszat is tett a gyerek, kötelessége segíteni. Na egy narcisztikust ez nem érdekli, ha arról van szó, hogy megbosszul valamit. Mindig magát menti, mindig.


Pontosan emiatt nem nevezhető anyának, szülőnek az ilyen. Egy anya sosem tesz ilyet. Én legalábbis nem lennék képes rá.

2020. júl. 15. 00:29
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még azt gondoltam jó viszonyban vagyunk, hiszen leginkább csak vele tudtam megbeszélni anyámmal kapcsolatos problémákat, mi értettük és láttunk rá erre az egészre. Csak azt nem tudtam,hogy ő csak megjátsza a megértőt is lejárat.

Igazából én adtam neki a részem, még mielőtt összevesztünk,mert kikönyörögte és anélkül nem tudta volna megvenni a házát(Így neki lett 6 millió párszázezre, 3,5 helyett), Azt állította apránként visszaadja, ennek egy részét át is utalta, de csak a töredékét. Többet nem hajlandó. Úgy egyeztünk meg, hogy a lakást, amiben anyámmal lakom eladjuk és abból én is megkapom a részem. Ketten vagyunk tulajdonosak anyuval. Erre ő viszont nem hajlandó. A nővérem megszabadult anyámtól,mert terhes neki és meghagyta nekem, hogy szenvedjek vele én, Valószinűleg tudta, hogy így lesz, talán meg is beszélték.Most nekik van lakásuk, nekem a nevemen van egy fél, de nem tudok vele semmit kezdeni. Anyámat az is idegesíti, hogy levegőt veszek, a lakás eladást megbéklyózza,mert hogy akkor öngyilkos lesz,de akkor is ezzel fenyeget,ha el akarok menni vagy ép mentőt hív rám.És minden lépésemet kontrollálják.

2020. júl. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

Menekülj el otthonról. Én többször pszichiatriara kerültem. Kisgyerekkorom óta szorongok, kiderult, hogy mindigis depressziós voltam. Mérgező rád nézve. Tönkreteszi az életed, ha nem mész el.

Bennem ott van a bűntudat, ha elhagyom, mert olyan, mintha felelnek a boldogsagaert. Pedig ez nem igaz. Mindenki a saját boldogsagaert felel. Az ilyen ember egy élősködő. Még ha én is szívtam meg jobban, akkor is örülök, hogy kikerultem anyám kontrollja alól. A családom az, aki továbbra is a csapdájában van, még ha nem is tudnak róla.

2020. júl. 15. 00:44
 38/48 anonim ***** válasza:

37 Nálatok is elhitette, hogy ő jó ember esetleg áldozat?

Szerintem is csak menekülni lehet mielőtt még rosszabb lesz, és azon veszed észre magad, hogy már agyon alázott és lejáratott.

2020. júl. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

Persze, hogy azt állítja be, hogy ő az áldozat. Sosem lehet vele beszélni. Azt sem várja meg, amíg végigmondod amit akarsz. Még csak a szemkontaktust sem tartja. Csak folyamatosan magyaráz. Nem érdekli mit mondassz.


A saját sikereimet a sajátjának állítja be, és még hozzá is tesz. Meg eldicsekszik másoknak vele, miközben otthon teljesen máshogy viselkedik.


Olyanokat képes tulozni, hogy az hihetetlen.

Miatta kellett hangszeren tanulnom, pedig nem is igazán élveztem. Csak manipulalva elerte, hogy tanuljak, mert eloadta, hogy mennyire édes vagyok a zongoravizsgakon, hogy mindenki odavan érted, hogy micsoda tehetség vagy, hogy mennyire büszkék rád a tanárok stb. Aztán jopar évvel később olyan szorongasaim voltak és lampalazam, hogy abbahagytam az egészet. Akkor nekiallt könyörögni, hogy ne hagyjam abba, hisz akkora tehetség vagyok és ezt kár veszni hagyni. Aztán utána jött az érzelmi zsarolás, hogy ő mennyi mindent megtett azért, hogy tanulhassak zongorán, hogy mennyiszer hurcolt a város egyik végéből a másikba a zeneiskolaba, hogy én el sem tudom képzelni, hogy ez mennyi energiába került az ő részéről. Úgy állította be, mintha én akartam volna ezt az egészet és ő értem áldozatot hozott.


Akkor volt olyan is, hogy egyetlen egyszer elmentem egy nagyon profi fodrászhoz, hogy végre egy igazán jó fazonú hajat vagassak, mert akarkihez mentem, össze vissza nyirbalta a hajam. Erre anyám ezt úgy adta elő másoknak, hogy "hát nézd meg, én a legjobb fodrászhoz járattam és nézd meg milyen hálátlan". Hát mondom ilyen nincs.. Mi az hogy járatott? Mintha legalábbis éveken keresztül ehhez a fodrászhoz jártam volna.


Nagyon érdek ember egyébként és ő nem igazán szeret viszonozni semmit. Sokszor égett miatta a fejem, amiért ő rá nem igazán szamithattak az emberek, de ő állandóan segítséget kért. Vagy pénzt kért kölcsön, vagy mindig másokkal vitetett el minket valahova. Ha meg más kérte meg, hogy vigye el már kocsival valahova, akkor jött a szöveg, hogy neki erre nincsen benzin.


Állandóan ígéreteket tesz, aztán nem tartja magát hozzá. Nem tud sokáig megmaradni egy munkahelyen. Nemtudom hány tanfolyamot és munkát elkezdett már, de egyiket sem csinálta 1 hónapnál tovább.

Igazából amióta nem lakom otthon, nem is tudom mivel utheti el az egész napját. Azon kívül, hogy a házimunkát megcsinálta, azon kívül mással sosem kellett foglalkoznia. Én egy idő után elkezdtem urnonek nevezni, mert olyan, mint valami királynő aki otthon ül a trónján és dirigal.


16 éves koromban kezdtem igazán fellazadni ellene. Úgy éreztem, hogy eszkoztelen vagyok vele szemben. Hogy muszáj végre megvedenem magam mert nem tudok így élni, nem bírom elviselni ezt a kontrollt ezt az elnyomást. Azt, hogy semmi tekintélyem nincsen mert nem érdekli, hogy mit érzek. Ezt mind fájdalmas most megerteni. Eddig nem tudtam, hogy mi történik, nem tudtam, hogy ő nárcisztikus. Nemrégiben kezdtem el foglalkozni a témával és végül felismertem, hogy anyám narci. Most szembesulok azzal, hogy a családunk közel sem egy tökéletes mintacsalad, ahogyan neki ezt sikerült velünk is elhitetnie, nem csak a külvilággal. Amikor bekerultem a pszichiatriara, akkor ott mondták, hogy engem bantalmaztak. Én pedig foggal körömmel vedtem anyámat, mert annyira abban a tudatban voltam, hogy ő vele semmi baj nincsen, max velem. Ilyen szinten manipulalva voltam én is. Mélyen éreztem, hogy szenvedek, nagyon is, de nem tudtam mi ez és magamat hibaztattam. Azt hittem én vagyok a bolond, a túlerzekeny beteg ember.


Amikor elkezdtem kiallni magamért, akkor emlékszem, hogy éveken át próbáltam bátorságot szerezni, hogy véget vessek ennek. Azt hittem, ha határozottan fellépek ellene, ha lefogom amikor meg akar ütni, akkor majd magába száll és végre lesz valami tekintélyem... Áhhhh.. Én nem tudtam kivel kezdtem ki. Ezek után jött aztán a megtorlás.. Állandóan panaszkodott apámnak, hogy én kezelhetetlen szemtelen gyerek vagyok. Amiben volt is igazság, mert szembeszalltam vele. De nem gondolom, hogy egy kezelhetetlen ember lennék. Igazából csak nem voltam hajlandó tovább behodolni neki és emiatt váltam kezelhetetlenne a szemében, mivel már nem tudott irányítani.


Ekkor olyan huzasai lettek, hogy kiprovokalt olyan szitukat, amivel tudta, hogy idegrohamot vagy duhrohamot kapok és majd durván fogok viselkedni. És ezt beidozitette arra, amikor éppen apám hazajott a munkából. És ezt azért intézte így, hogy megmutathassa apámnak, hogy "látod látod erről beszéltem, így viselkedik velem, csinálj vele valamit". Aztán persze duhrohamot is kaptam mert már nem bírtam ezeket az alattomos jatszmakat, meg látva azt, hogy képes volt így megrendezni egy vitát, csak hogy beallithasson egy szemtelen szornyetegnek. Persze ezt látva apám, anyám hatására, meg anyam elvarasainak megfelelve úgy megvert amikor erre hazajott, hogy vérzett a szám.


Nagyon alattomos csapdákat tudott anyám kitervelni. Undoritoakat.


Néha nem tudom eldonteni, hogy egy narcisztikus embert tényleg szándékosan gonosz, vagy tudat alatt teszi ezt. De amikor anyám ilyeneket csinált, akkor az igenis szandekosnak és gonosznak tűnt, nem éppen olyannak, aki azt sem tudja mit csinál.

2020. júl. 15. 01:21
 40/48 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nagyon rendbe van ez rakva már a fejedben. Neked már nem sok terápia kell ahhoz, hogy el merd kötelezni magadat a low/no contact mellett. Még az a kérdés, hogy van-e anyád nárcisztikusságának a te jellemed alakításàn át valamilyen rossz hatása a párkapcsolataidra.

A nárcisztikus ezeket teljesen öntudatlanul végzi.

2020. júl. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!