Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szakítanátok meg a...

Hogyan szakítanátok meg a kapcsolatot a toxikus családotokkal?

Figyelt kérdés

Anyámat és apámat is utálom amiért nem képesek szülőhöz méltóan viselkedni. Mindketten csak a saját hülyeségeiknek élnek, engem pedig semmiben sem támogatnak. Nem egyszer beismerték hogy hiba volt megcsinálni engem és a nővéremet.

Néhány év múlva elköltözök otthonról. Javarészt a párom szülei tették ezt lehetővé és így hogy kikerülök az ő háztartásukból szeretném őket végre egy életre elfelejteni de ez nyilván nem fog ilyen simán menni.

Mi van ha szétmegyek a párommal és hoppon maradok lakásügyileg?

Vagy mi van az örökléssel? Félek hogy kib.sznak velem és haláluk után csak az adósságot hagyják rám.


Nektek van ilyen történetetek?

Milyen érzés volt megcsinálni? Mitől tartottatok? stb.


Főleg személyes történetekre vagyok kíváncsi.



2020. jún. 28. 14:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekem tapasztalatom nincs ebben, de azt tudom, hogy az ilyen szülőkre sok felnőttkorú gyerek szívesen ráb...szná az ajtót végleg, elköltözése után.

A visszatartó erő többnyire (szerintem) az öröklés lehetősége. Még egy szarságos fél lakás is pénz, szóval az ember sokszor ezért nem lehet önérzetes nagyon.

2020. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Én kijelentkeztem, megváltoztattam a telefonszámom. Ennyi. Ha csak nem vesznek fel magánnyomozót, nem találnak meg.
2020. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak adósságot nem lehet örökölni. Ha nqgyibb az adósság mintxaz örökölt vagyon, visszqutasítod és kész.
2020. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Vissza lehet utasítani az adósság öröklését?

Ez túl szép hogy igaz legyen.

2020. jún. 28. 15:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet utasítani, igen. Nézz utàna.
2020. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, egy google kattintással ellenőrizheted! Nem szoktam légbőlkapott dolgokat ideìrni...
2020. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, egyértelműsítés miatt, hogy mazsolázni nem lehet az örökségnél. Tehát azt nem teheted m3g, h a házat megtartid, de az adósságot visszautasítod. Csak az egész örökséget lehet visszautasítani, értelemszerűen akkor, ha az adósság nagyobb, mint az örökölt ingatlan és ingóságok összértéke.
2020. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Elköltöztünk, ketten bírjuk az albérletet. Nem mérgeznek tovább. Viszont nehéz, mert a vírus miatt elvesztettem a munkám. Most van másik, de borzalmas.

Egyébként jó volt, megéri, toxikus szülőktől minél távolabb legyél. Más lesz az életed, szabadabb leszel, nincs benned görcsösség. Ki kell tartani addig, megéri!

2020. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szétmennétek a pároddal, akkor muszáj leszel egyedül megoldani sajnos. Albérletet csak találsz, akár egy szobát. Gondolom ha még nem is dolgozol, amikor elköltöztök akkor már biztosan fogsz. Ha nem találsz munkát a jelenlegi képesítéseddel, vagy nem fizet elég jól, akkor van pár éved hogy ezt valahogy orvosold.
2020. jún. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A 9-es mondataid ne felejtsd el, segedmunkas bérből nem lesza palota, se külföldiből se itthoni ól...
2020. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!