Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy anyukám túl nagy részt akar kivenni az életemből?

Figyelt kérdés

Nah szóval. bármit csinálok, ő mindig túlfontoskodja és sajnos a többségnél rosszabbat is gondol, vagy szimplán csak hülyeséget.

Pl.: készülődök a kresz vizsgámra, ami csütörtökön lesz, de ő már telefonálgat, hogy mindenről a legjobban értesüljön és folyton mondogatja nekem, hogy miket tudott meg. Én meg csak azt válaszolgatom, hogy igen.... igeeeeen..... igen, tudom.... anya, TUDOM!


Mindent tudok, hogy mit kell csinálni, de ő túl fontoskodja. És még engem """dorgál""" meg a kresz oktatóm, hogy azért ne anya intézzen mindent.. Én meg mit mondhatnék, minthogy jóó jóó. Szétégek a szégyentől. Mindent tudok, hogy mikor hol lesz mit kell csinálni. És az emberek azt hiszik, hogy anya csinál mindent helyettem, mert folyton csak telefonál és az én életemet éli. Sőt. van, hogy egy napomat is előre megtervezei, mert ő épp úgy gondolja hogy úgy fogok csinálni.


E legutóbbi a kresz vizsgás dolod. előre megtervezi a napomat és úgy beszél rólam még az oktatómnak is, mintha egy kis óvodás lennék.

példa: Ja jóó jóó. akkor 55 perc múlva ott égez és én majd ott várom autóval és hazaviszem. mikor jelentjünk meg? mennyivel előtte?

Nemár. más anyja azt se tudja, hogy épp hol van a gyereke. Az enyém meg kocsival akar vinni.


Én ezt számtalanszor mondtam már neki, hogy anya kicsit lassulj le, emrt én miattad szívok! szépen tedd le a telefont, tudok mindent, majd elmegyek egyedül. Erre persze megsértődik. KOmolyan nincs nomrális élete? Miért kell az életemet tervezgetnie? Hogy ki lesz a feleségem azt nem akarja megmondani?


jaa a másik példa. SUlis évzáró. Az osztálycsoportba írt az ofő, hogy csinos ruha elég, A130 teremben legyetek ott 9:00-kor. ennyi. Anyám meg egyből kérdezősködik, hogy naa? mit tudtál meg? (én emondom ezeket neki) erre már telefonál. kivel? az ofővel. És a végén már öltönybe akar öltöztetni. Ott évek óta először kiaakdtam és üvöltöttem vele egy sort, hogy nem hagy már békén. 9:00-kor csinos ruhában legyek itt. OKÉ BAZ+!! ott leszek. felültözöm kék ing, fekete farmernadrág, fekete nike cipő, felülök a vonatra és bemegyek a suliba. Nem kell itt haditervet készíteni...


Próbáltam először finomat megkérni anyámat, hogy teljesen felesleges és hagyja abba, mert velem szúr ki ezzel, de azt meg se hallotta. amikor meg kiabálok akkor meg meg van sértődve.


Mit gondolhat rólam az ofő? hogy anyuci csinál mindent helyettem? Netán még ő visz suliba? Ég a pofám rendesen.


2020. jún. 29. 14:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Mit tegyek? hogyan kezeljem? mert ahogy látjátok semmi nem vált még be.
2020. jún. 29. 14:16
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell elmondani neki, hogy mikor lesz a KRESZ vizsga, mikor végzel, stb. Csak a legminimálisabb infókat.


Mellesleg én sem szeretem, ha farmerben meg sportcipőben megy valaki egy évzáróra.

2020. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. nem erről van szó. nem kell évzárós nagyon díszes ruhában lenni. Csinos ruha. fekete farmer és fekete cipő. Mindenki ebben volt.
2020. jún. 29. 14:26
 4/9 A kérdező kommentje:
2. de nem is mondtam el neki. Ő tudta meg, mert állandóan telefonál és szedi ki az infókat az emberekből.
2020. jún. 29. 14:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Intézdd el előbb a dolgokat, ne árulj el neki a szükségesnél több infókat. Akiket hív mondd meg, hogy ne vegyél fel.

Ha intézel más programokat, akkor se nagyon vond bele anyudat.


A szemében még gondolom a kicsi gyereke vagy. Szóval azt is megbeszélted vele, hogy már nagy vagy és tudsz ügyeket intézni magadnak?

2020. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem beszéltem meg, de nem értem, hogy hogy nem tűnhet fel neki az, hogy érdekes módon be van fizetve a menzecsekk, a jogsim ki lett fizetve stb stb.
2020. jún. 29. 14:32
 7/9 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudom előbb elintézni, mert szülői aláírás is kell pl a jogsinál.

de volt már olyan ,hogy szokás szerint telefonált, megtudott egy infót és ijedten stesszelve mondta, hogy hű azonnal indulunk gyere, elfelejtettem valamit. Én meg mondom neki ,hogy nem anya, már rég megcsináltam. ez konkrétan a regisztráció volt az autósiskolába.

2020. jún. 29. 14:35
 8/9 Savlekotő ***** válasza:
Én nem csodálkozom,hogy némelyik családban folyton hazudás megy.. Így nem lehet élni..
2020. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáltam először finoman megkérni anyámat, hogy teljesen felesleges és hagyja abba, mert velem szúr ki ezzel, de azt meg se hallotta. amikor meg kiabálok akkor meg meg van sértődve."

Ez van, ez lesz. Törekedj minél többször a szép szóra, de fogsz még vele kiabálni úgyis. Ő pedig fog még megsértődni.

Sok szülő-gyerek párosnál csak konfliktusokon keresztül vezet az út a leváláshoz, mert csak az hat igazán, és máshogy nem megy. Túl kell élni. Még mindig jobb, mint ha a kedvéért egy tízéves szintjén maradnál felnőttként is.


Egyébként legközelebb, mikor valami olyanban akar helyetted intézkedni, amiben már nagyon nem kéne, kérezd meg, hogy őszintén, miért gondolja azt, hogy erre szükség van, és hogy szerinte ez normális dolog-e. Ha neki áll feljebb, és letorkoll, hogy szerinte így a normális, akkor ajánld neki, hogy hívja fel X meg Y anyukáját, és kérdezze meg, ők hogy szokták, meg szerintük mi a normális, mert neked úgysem hisz.

2020. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!