Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyával albérleti szerződés?

Édesanyával albérleti szerződés?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem tudom ilyen létezik, de nekem sajnos muszáj lenne valamit kitalálnom, mert édesanyám eléggé nárcisztikus. Szóban megegyezünk valamiben, és ő azt mindig felrugja. Pl ha valamit javítani kell a házban valamit, akkor ugye, fizetem, és közösen megegyezve akkor "letudtad a havi bérleti díjat, hogy kifezetted a szerelőt". Igen, de később egyszerűen olyanokat mond hogy "nem fizettél semmit, nem csináltad meg ezt azt amazt ezért kov. Hónaptól kérem a bérleti díjat". Szóval ilyenek. Nem tudom valaki tud e valami okosat írni,azon kívül hogy költözzek el vagy valami. Nehéz mostanság.

2020. júl. 6. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy anya a gyerekétől albérleti díjat szed, akkor teljesen jogos, hogyha a "gyerek" meg ragaszkodik a szerződéshez!

Szemrebbenés nélkül megcsinálnám, vagy megcsináltatnám.

Persze azt nem értem, hogyha anyádnak fizetned kell az albérletet, akkor nem mindegy, hogy elköltözöl és egy normális idegennek fizetsz?

2020. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérdésed jogos, csak nincs annyim és nincsen olyan munkám amivel azt finanszírozhatnám. Normális idegen házában laknék nagyon szívesen, csak nincsen meg rá az anyagi hátterem. Ezért ugye, édesanyámnál szeretnék lenni, nem nagy gusztussal. Sajnos ez úgy néz ki, hogz a jelenlegi válságos helyzetben nem fog összejönni és mennem kell kifelé az országból,pedig le szerettem volna rakni pár dolgot munka mellett, amit nem támogat egyik szülőm sem. Késői savanyú realizáció ez
2020. júl. 6. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az nem lenne opció, hogy havonta fizetsz x összeget az ottlakásodért?

vagy mi itt egyáltalán a felállás, mert nem nagyon érthető.

ingyen laksz? vagy fizetsz?

2020. júl. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fizetek, meg segítek, főzök, meg ilyenek, nem lakom ingyen
2020. júl. 6. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dokumentálj minden kiadást. Például kifizeted a javítási költséget, elteszed a számlát és aláíratod anyáddal azon nyomban, hogy kifizetetted. Amikor legközelebb cirkuszol, dugd az orra alá. Ugyanígy bevásárlási számla, rezsi, stb.
2020. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó, így lesz, így fogom csinálni
2020. júl. 6. 15:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez már shitshow inkább mint értelmes egymás mellett élés, de a muszály az muszály.
2020. júl. 6. 16:14
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
A muszáj az muszáj. /bocsi/
2020. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig!
2020. júl. 6. 16:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy anyukád olyan típus, aki csak feketén és fehéren lát?

Régen én is hajlamos voltam rá 1-1 veszekedésnél, mikor elborult az agyam olyan dolgokat mondani a páromnak, hogy "Nem teszel értem és a kapcsolatunkért semmit", pedig nagyon is sokat tett, de én akkor és ott ezt nem így láttam. Nekem az volt a megoldás, hogy megtanultam, hogy ha ilyen végletekben kezdek gondolkodni, akkor egyszerűen le kell higgadnom, hogy tisztán lássak. Talán anyukádnak is hagyni kéne időt. Szokott néha bocsánatot kérni, amiért túl heves volt?

A helyedben egyébként megegyeznék egy összegben és a pontos feladatlistában. Abba nem lehet belekötni. Írjátok le, írjátok alá, akasszátok ki.

Ajánlom továbbá neked Susan Forward - Mérgező szülők című könyvét.

2020. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!