Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni hogy jobb...

Mit tudnék tenni hogy jobb legyen a helyzet?

Figyelt kérdés

Nem mondanám magunkat szegénynek de jómódúnak sem. Átlagos család vagyunk de nemrég költöztünk(még mindig nincs kesz teljesen a ház)így a szüleim elléggé spórolnak. Apám nagyon sokat kiabál, orditozik. Korábban vert engem és a tesomat.(ez miatt kicsit félek tőle mikor ideges/volt olyan hogy annbyira féltem hogy bánt hogy brpisiltem/) Mostansag csak ordít. Ruhat szeretnék, koromlakkot bármit rendelni, venni elkezd ordítozni hogy erre nincs pénzunk . Ilyenkor én sírok. Ráadásul szülinapomra, névnapomra semmit nem kaptam, pedig kértem volna. Unom ezt, főleg hogy mások itt vannak ottvannak, új ruhák, legkobb teló, drága cipő....nekem meg mim van semmim telefont is sajatpenzbol vettem. Mindenre ezt mobdjak hogy vedd meg a pénzedből.... Utálom az életem!

Segitsetek mit tegyek?



2020. júl. 7. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek is nyugodj meg. Másodszor szerintem anyukáddal beszéld meg a dolgokat, ha apukád ver akkor azt a későbbiekben ne tolerálja. Nem tudom, hogy mit dolgozol, de az pozitív dolog számomra, hogy saját pénzből veszel mobilt. Viszont nem írtad le, hogy hány éves vagy! Nekem is az első mobiltelefonom 15 évesen lett diák munkából. Kitartást kívánok neked, illetve ajánlom a megfelelő viselkedést, kötekedő szüllö esetén nálam bevált a megfelelési kényszer, de nem a legjobb megoldás ,ez tény!
2020. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nagy a teher és a nyomás a szüleiden+gazdaságilag is most az országban nagyon nagyon sok embernek. Légy megértőbb. Azért ordít szerencsétlen, mert tehetetlennek érzi magát, mert nem akarod észre venni, hogy mit küzdenek, csak is a saját dolgaidat látod, de nem egységben. Nyavalyogsz, pedig őket kéne lelkileg támogatnod. Majd lesz jövőre szülinap, névnapozás. Ahogy elnézem nem 2 éves kislány vagy már, hogy ne értenéd a helyzetet. kb. így viselkedsz..
2020. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Hm. Én szegény családban nőttem fel. Apukám mozgáskorlátozott. Tudod milyen érzés az, amikor enni nincs mit? Én tudom. Tudod mit csináltam? 13-14 évesen elmentem kerítést festeni meg füvet nyírni. Meggyet szedni stb. Párezer forintért. Anyám markába adtam vagy pedig vettem belőle ennivalót és azt adtam oda.

16 éves koromtól meg suli közbe hétvégén is dolgoztam. Közbe kicsit jobban ment a sorsunk, és magamra is költhettem. 16 voltam mikor megvettem az első, olcsó érintős telóm. 15 voltam mikor lett itthon net egyáltalán.. csúfoltak emiatt. Tudom rossz volt, hogy nekem nincs minden meg mint a többieknek, de ezzel lehet élni.

Most 19 vagyok, egyetemre járok, akik csúfoltak gyárban dolgoznak vagy anyuci apuci picikéi.

Ha akarsz valamit, van diákmunka.

A tanáraim kérdezték nem nehéz-e gyárban és boltban is dolgozni, meg tanulni (még gimiben), de én mindig azt mondtam, hogy nem könnyű de nem kell kmeket gyalogolnom ivóvízért, magyarul lehetne rosszabb is.

Emiatt nem utáltam az életem. Inkább te vagy hisztis. Ha komolyan akarsz körömlakkot, elmész diákmunkára 1 napra és veszel belőle magadnak nem egyet.

Nem bántani akartalak, de szerintem inkább hálásnak kellene lenned azért amid van, van hol aludj, vannak szüleid, van mit enned stb. A világgal az az egyik legnagyobb baj, hogy mindenki kb csak azt látja ami nincs, azt nem, ami van..

2020. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
74%

Szia, enis igy nottem fel kb de az a lenyeg hogy ne idegeskedj ezmiatt,lehet tenyleg nemtudnak penzt adni es ne foglalkozz azzal hogy masnak milye van,sajnos en keso jottem ra erre es mar minden napos volt a rendori jelenlet a hazunkba miattam mert elvettem minden gyerektol ami kellett nekem.

Ezt ne tedd :D

Igaz nemirtad hany eves vagy de van egy csomo diakmunka is.


Az apai verest is aterzem volt benne reszem, egyszer rank is gyujtotta az akkori hazunk amikor aludtunk a testvereimel anyu mentett meg minket


Nade a lenyeg hogy biztos nem lesz ez mindig veletek ha kesz lesz a hazfelujitas biztos adnak majd neked koromlakra penzt.

2020. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!