Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen gyerekként ha az...

Milyen gyerekként ha az apukád idősebb az anyukádnál? Úgy hogy apukád már idősebben vállalt gyereket.15-18 év korkülönbség. Pozitív, negatív véleményekre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
A párom 52 évesen lenne apuka. Olyat kérlek ne írjátok hogy hány éves lesz amikor 18 lesz a gyerek, meg miért öreg f*sz kell nekem, meg biztos a pénze miatt vagyok stb, stb. Csak a kérdésre szeretnék válaszokat. A kapcsolatomról nem kérek véleményét. Köszönöm

2020. júl. 11. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
22 év van a szüleim közt, nekem soha, senki gondot nem okozott.
2020. júl. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2020. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Egyik ismerősöm szülei között 20 év különbség volt (apuka már meghalt). Ismerősöm az anyukáját nem zárta a szívébe, ellentétben az apukáját imádta, depressziót okozott, hogy elment és egyedül maradt az anyjával.


Igaz, az ismerősöm esetében az apukája negyven volt, nem 52, de a lényegen nem változtat, szerintem. 60 évesen, még úgyis, hogy ősz haja volt, 50-nek nézett ki. Szerintem ez személyiség függő, hogy kinél hogyan alakul pozitív vagy negatív irányba.


Egyetlen negatívum, hogy valószínűleg hamarabb megy el.

2020. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

4, szinte alig van barátom, akinél legalább az egyik szülő nem halt meg, az én apukám meg 90 felett van, 76 éves koráig aktívan dolgozott. (első voltam).

BAromi unalmas az állandó általánosítás.

2020. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a gyermeknek nem az a fontos hány éves az apukája, anyukája.
2020. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire egészséges öreg férfiról van szó
2020. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
A férjed inkább nagyapja lesz a gyereknek, annak fogják nézni és úgy is fog viselkedni. Egy 50 feletti már nem fog ugrálni, kúszni-mászni a gyerekkel, mint egy fiatal és öregesebb szemléletet is fog neki átadni feltehetően.
2020. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
29 ev van a szuleim kozt, apukam 50 volt, amikor szulettem. En mindig feltem attol, hogy idosebb es mi van, ha meghal. Viszont mai napig sokkal fiatalosabb, mint a kortarsai es gyerekkoromban is sokkal aktivabb volt, mint a korombeliek fiatal apukai, sokkal tobb elmeny ert engem. Szoval nem csak a kor szamit, de az aggodas az mindig bennem volt gyerekkent a kora miatt.
2020. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

A nyitókérdés butaság, hisz az az általános, hogy az apa idősebb az anyánál.

Nálunk konkrétan 9 évvel idősebb. Én ebbe születtem bele, nekem ez volt a természetes. Azon voltam meglepődve, amikor osztálytárs szülei egyidősek voltak.

2020. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Hu. A ferjem 51 eves es 1 eves a gyerekunk. O nem az a mozgekony, sportos ferfi, igy amit tudok: nagyon szereti a gyereket, eljatszogat vele a hazban, babakocsiztatja, eteti, DE ha hosszabb idore egyedul kell lennie vele, akkor inkabb beteszi hintaba, jarokaba, etetoszekbe. Egyszeruen a bonyolultabb foglalkozast, folyamatos utana maszkalast nem birja. Latom par ev mulva nem fog lepest tartani mar a gyerekkel es bizonyara nem fognak egyutt sportolni, talan mar tanulni se fog leulni vele. Ugyanakkor kihangsulyozom, ő eseig se sportolt es mozgott szinte soha. Tehat ha a te ferjed 52 evesen meg javaban eljar a haverokkal focizni, fallabdazni, turazni, uszni es hasonlok, akkor még vagy 10 evig ez nem okoz majd neki gondot (ertsd gyerekkel szaladgalni, vinni menni ide oda vele).

Azonban egy ido utan nezhetik nagypapanak, foleg ha te meg jop tartod magad, akkor oviban siman figadhatjak neha ugy na jott erted a papa. De ezeken rohogni kell.


Amit 38 eves haverom azonban mondott nekem ferfikent es sokgyerekes csaladapakent, sok csalasos ferfi barattal, hogy: egy 45+-os pasi biztos nem akar komolyan gyereket, persze mondja es beleegyezik, de egy bizonyos kor utan nincs turelmuk a gyerekekhez es ugyan ki akarna komolyan gyereket, apakent mar nem lehet ugy igazan szamitani rajuk.

Abban sajnos igaza van, hogy tenyleg mar nem a kisbabas, jatszoteres apukak idoszakuk van alapbol es nem is lehet rajuk annyira szamitani.

Parod ha nagyon akarja ezt a gyereket akkor remelhetoleg azert eleg sokaig lelkes marad. Azonban ejszakazasban, babazos ismeretanyagban valo elmerulesben ne szamits ra tulzottan.

2020. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!