Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális dolog, ha egy...

Az normális dolog, ha egy mostohaanya azt mondja a mostohagyerekének, hogy anyának szólítsa? Vagy ha egy mostohaapa mondja, hogy apának szólítsa a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, amikor meghal az egyik szülő, vagy ha kiskorától ő neveli, hanem amikor az egyik mostohaszülő mondja, hogy szólítsa anyának/apának őt?
2020. júl. 13. 00:28
A kérdező szavazást indított:
Teljesen normális.
Nem normális.
89 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem marhára helyzetfüggő, erősen függ attól, hogy hogyan történik ez a kérés. Ha a gyerek nincs jóban a szüleivel, de a mostohaszülővel jól kijönnek és a mostoha azt mondja, hogy "szólíthatnál apának/anyának akár", szerintem ebben semmi rossz dolog nincs. Viszont ha nincs gond az igazi szülő és a gyerek között és úgy akarja, hogy "apának/anyának" legyen szólítva, na úgy kicsit beteges lenne már igen. Ez tényleg annyira helyzet és viszony függő dolog.
2020. júl. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonymousreview60 ***** válasza:
55%

Nem normális, ha kéri vagy erőlteti. Ellenben ki lehet érdemelni, ha annyira rossz/halott a vér szerinti, azonos nemű szülő, és annyira gondoskodó a mostohaszülő.

A gyereket - főleg ha kamaszkor előtti - ilyenre presszionálni aljas húzás.

2020. júl. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Lehet normalis is, ha pl a nevelőszülő látja, érzi, tudja, hogy a gyerek erre vágyik csak fél mondani.

De ez mindig egyéni döntés, mindig a gyerekem és a mostohaszulon múlik. Az én gyerekem pl a keresztnevén szólítja a férjemet, amikor viszont másnak utal rá, apának nevezi.

2020. júl. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
A mostoha szülőnek éppen annyi joga van a gyerek nevelésében, mint az édes szülőnek. Természetes volt nálunk, hogy apának szólították a gyerekek.
2020. júl. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

5!


Tipikus elvált nő gondolkodás. Természetes, hogy a te párod apa, de nehogymar az ex nője anya legyen....

2020. júl. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Mostoha?...

Nevelőapa vagyok, mostohaként nem szoktam aposztrofálni magam.

Egyébként, 5-6éves korában a gyereknek voltak próbálkozásai, időnként apanak szólított, meg mondta, hogy szeretne apanak hívni, de akkoriban eléggé érettlen voltam még ehhez, nameg nem is voltam benne biztos, hogy hosszútávú lesz ez a kapcsolat, sőt utáltam a gyereket...

Így aztán maradtam Gábor...

Kb 10 eves kora körül formálódott ki bennem a gondolat, hogy már régen nem utálom, hanem szeretem, és elképesztő érzés volt, mikor iskolai apás programokra eszébe sem jutott az apját hívni, egyértelműen a Gábort hívta ilyen programokra... (engem).

Jelenleg 15 éve a neveltlányom, most 21, egymást a nevén szolítjuk, én nem mondom neki, hogy a lányom, ő nem mondja, hogy apa, de egyértelműen, én vagyok neki az apaképe. Az igazi apja meg kb egyenértékű egy pénztárcával.

Mondjuk többet soha nem is akart érni a lánya szemében, vagy csak fogyatékos... őszintén erre 15év alatt nem jöttem rá...

Anyukámat és apukámat, kb 8-9éves kora óta szólítja mamának és papanak. Az apja szüleire pedig előttünk hülyemama és bunkópapa-ként hívatkozik.

Szóval nem én nem tartom normálisnak, ha egy "idegen" megköveteli a gyerektől az apa vagy az anya szót... azt kiérdemelni kell...

Én túl korán kiérdemeltem, de akkor még nem voltam rá felkéstülve... később pedig már furcsa lett volna... de egyértelműen én vagyok az apja, az én mintáimat követi... és pasit is olyat választott eddig mindig, akik rám hasonlítanak, nem pedig az apjára :D

2020. júl. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%

7!


Nevelőszülő az, aki allamigondozott gyermeket nevel. Te mostoha szülő vagy, barmiakén rosszul hangzik is.

2020. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Gyerek is azt mondja, hogy a nevelőapja vagyok... mostoha meg a disney mesékben van.
2020. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

De amúgy:

A nevelőszülő fogalma a Ptk. 4:199. §-ának (2) bekezdése szerint az a személy, aki a nevelt gyermek eltartásáról a saját háztartásában hosszabb időn át ellenszolgáltatás nélkül gondoskodott, és nem vér szerinti, örökbe fogadó vagy mostohaszülője.


Szóval teljesen egyértelműen nevelőszülő vagyok.

2020. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

"Mostoha" - elég rossz felhangja van ennek a szónak.

Gonosz, rosszindulatú, a kínzásban kéjelgő, nevelőt illeti ez a szó.

Ha a nevelőszülő viselkedésével nem tesz különbséget a saját és nevelt ('jött') gyerek között az nem "mostoha", hanem "nevelő".

.

Megkövetelni az "anya/apa" megszólítást nem túlzottan jó megoldás, de az, ha a gyerek érzi a gondoskodást és szeretetet és önként teszi, az bizony a ragaszkodás, a szeretet jele.

.

Lehet javasolni a gyereknek, hogy "szólíts anyának/apának" - és rábízni a döntést.

Ha keresztnevükön szólítja nevelőszöleit, akkor mindig érzi, hogy nem "édesgyerek".

2020. júl. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!