Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy a mai világban a fiatalok nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, számos egyetemista szaktársam/évfolyamtársam úgy vélekedik, hogy minél tovább tanul, annál tovább támogatják a szülei. Magyarul eltartják őket.. És addig sem kell dolgozniuk.. Miért nem világosítják fel a szülők gyermekeiket, hogy ez nem így működik? Az az élet rendje, hogy elmenjünk dolgozni, önállósodjunk.

Tudom, hogy a mai világban nem egyszerű elköltözni otthonról, hisz én is ebben a cipőben járok.. De dolgozom főállásban egyetem mellett (nem büfé szak, mielőtt bárki belém kötne. pénzügy számvitelt tanulok) azért, hogy minél előbb saját lábra tudjak állni. Addig pedig besegítek az otthoni ktgvetésbe.

Fiatalok, és szülők véleményére egyaránt kíváncsi vagyok. Légyszi kort is írjatok.



2020. júl. 13. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha valaki nappalin tanul és tisztességesen tanul, és a szüleik megtehetik, akkor miért dolgozzon? Had legyen meg neki az a pár év egyetemi élet.

Persze, ha nem tanul, csak időt húzza, és már 6 éve vegetál a 3 éves fősulin, az más. Na azt nem tolerálnám. Irány dolgozni.

2020. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%

Ez általánosítás.

Én pl gimi mellett is dolgoztam, mert a szüleim nem tudtak támogatni. De ha tudtak volna, akkor nem dolgozok, nincs azzal baj.

De aki tényleg így vélekedik, és csakis kizárólag ezért tanul.. na az fura nekem is

2020. júl. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akarnak. Csak nem 150-ért, ha százhúsz az albi.
2020. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az igaz! tudom nem olcsóak az albik, azért vagyok én is még itthon, és gyűjtöm a pénzt. Viszont, nem lehet pályakezdőként, szakmában 300at sem elvárni.. nekem teljesen reális kezdő bért adtak szerintem, ahhoz képest mennyit kap az átlag pályakezdő.. de még így is nehéz az önállósodás. De legalább próbálok tenni annak érdekében, hogy előbb-utóbb külön menjek. De aki dolgozni sem akar, hogyan fog lábra állni?
2020. júl. 13. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem kell aggódnod emiatt.


(Nekem pl nagyon nem normális bért kínáltak, hiába diplomáztam, szakmával többre mennék. Viszont időm már nincs tanulgatni, így maradt a külföldi munka.🤷)

2020. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sincs rendben. Komolyan mondom örültem a kérdésnek, mert más kontextusban, de engem is nagyon tud zavarni ez a dolog és akivel ez szóba kerül kb 50-50% kapufa, mert nem értenek velem egyet.

Azt veszem észre hogy sok szülő akkor is kényezteti a gyerekét, amikor ő maga is nehezen jön ki anyagilag, a fiatal felnőttek java része meg ebbe a közegbe van beleszokva és feszt nem menne el dolgozni, mert más se teszi.

2020. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sajnos nincs rendben. A férjem csaladja teke van hasonlo gondolkodasu "gyerekkel". Valójában van 8 általánosuk, a középiskolát nem vagy érettségi nélkül sikerült elvégezniük és csak azért dolgoznak, mert mindkét szülő kidobta őket végül.

Amíg szép szóval kérték tanulj, vagy dolgozz, addig irtóra szemtelen, tiszteletlen emberként viselkedtek és meggyőződésük és elvárásuk is volt, hogy őket el kell tartani és nem mennek el csak úgy akármilyen melót végezni.

Az egyikük még maradt az oktatásban, az 17 évesen azt hitte, hogy 18 évesen majd albérletbe mehet, mert attól lesz nagy. És úgy képzelte az anyja és az apja fizetik neki az albérletet, mert hát az így normális. Hozzáteszem nappali gimibe járt és életében egy napot nem dolgozott akkor még. Utána anyja szerzett neki feketén munkát (összes gyerek feketén dolgozik).


Én az ő példájukon azt látom, hogy teljes mértékben a szülői nevelés a gond. A teljes kímélet, a majd ráér megtudni mi az az adó egy százalék, persze megveszem neki mindenből a legújabbat (iphonet is) és az hogy maga a szülő is egy teljesen kifacsarodott értékrendet kommunikál. Esetükben egyszerre oltották a gyerekeiket, hogy ők milyen keveset keresnek, ti ne legyetek hülyék, hogy nehogy olcson adjatok magatokat, de közben mindenből ment a legdragabb, legmarkasabb. Ha valami egbekialtóan rosszat tett valamelyik, akkor a büntetés az volt sebaj kapsz tőlem egy 25 ezer forintos ezt vagy azt.

Tehat nulla felelős gondolkodás. A gyerek kis korában nem.magától tanulja meg a házimunkát se...azt is a szülőnek (kéne) kell megmutatnia és elvárnia elsőként.


Kifordult világ van.

2020. júl. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dolgozom a 6 éves nappali, osztatlan képzésem alatt. Többször beszéltem erről a szüleimmel és mindig azt mondták, hogy az én dolgom, hogy tanuljak, majd dolgozom még eleget. (Már nagyon várom! ) 😃 Így nekem nem lehet egy szavam se azokra, akik nem dolgoznak suli mellett, akárhova is járnak. Az biztos, hogy én is támogatni fogom a gyermekeimet tanulmányaik során.
2020. júl. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8as, ezt is meg tudom érteni. De benned legalább megvan az, hogy elvégzed és abban akarsz dolgozni, ráadásul alig várod. Sajnos sok olyan van, aki csak azért tanulgat egyetemen, hogy ne kelljen neki dolgozni. Ez az igazán bosszantó.. Sok sikert a tanulmányaidhoz :)
2020. júl. 14. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!