Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy próbáljak job kapcsolatot...

Hogy próbáljak job kapcsolatot kialakítani Édesanyámmal?

Figyelt kérdés

3 éve "félek" Anyukámtól. Ez az egész onnan indult ki, hogy csináltam valamit nagyon feleltőtlenül(ennek a dolognak köze van a telefonozáshoz) , majd megtudta. Azután éjjel-nappal féltem, hogy szóbahozza azt a témát. Szorongtam, nagyon fesztült voltam amikor kettesbe voltunk. Ha volt ott rajtunk kívül egy másik személy(legyen az akárki) nyugodt voltam, hisz gondoltam, hogy akkor nem fog a témáról beszélni. (Azt hozzá kell tennem, hogy miután tisztáztuk a témát egyszer se beszélt róla.) Utánna hirtelen mindenért nagyon durva bűntudatom lett, az összes "bűnöm" bevallottam neki. Ettől mégjobban szorongtam, hisz már nem csak 1 téma van amit kerülök, hanem 8-10. Ez az egész félelmem elfajult addig, hogy már ha csak ír is gyomorgörcsöm van, amikor nála vagyok rettegek(nem attól, hogy beszél velem a témákról, hanem, a jelenlététől), nem merek előtte telefonozni, megfelelési kényszerem van vele szemben, sírógörcs kap el, 2 héttel előtte is ha tudom, hogy találkoznom kell vele, minden esetben azt mondom amit ő hallani szeretne, még ha teljesen más valamiről a véleményem, ha vele vagyok egyfolytában beszélek/kérdezem akármiről, csak ne legyen olyan pillanat amikor csend van. Ha mégis van akkor azon görcsölök, vajon mit fog kérdezni/mondani. Szeretem Anyukámat, de nem szokott hiányozni. A vele töltött idő az én részemről stressz és szorongás. El se tudom már képzelni, hogy valaha is jó volt a kapcsolatunk.



Egy fiatal lány.



2020. júl. 15. 23:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Kedves unatkozó troll néni, fellőtték a hálósipkát:D
2020. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Hát ez enyhén szólva beteg.
2020. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: Szia! Sehol máshol nem tudok segítséget kérni, csak itt. Mint ahogy írtam, SEGÍTSÉGRE van szükségem, nem pedig meggyanusítgató kommentekre, ahol "troll néninek" vagyok titulálva.

További szép estét. :)

2020. júl. 16. 00:07
 4/16 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Szia, mit értesz a beteg alatt? Kérlek fejtsd ki.
2020. júl. 16. 00:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg, mit tudtál csinálni egy telefonon? Videószex, vagy mi? Az nem a világ vége, inkább csak ciki. Nem fog erről beszélni.

Nem lehet, hogy te vagy paranoiás egyszerűen csak, és egyébként indokolatlanul?

Egy anonim oldalon, ahol senki nem tudja ki vagy, tök mindegy, ha leírod hány éves vagy és hogy mit csináltál. Hidd el, itt már durvábbat is látott mindenki..

2020. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Az a beteg, hogy valaki így féljen az anyjától, bármit is követett el.
2020. júl. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én dettó ugyanígy vagyok anyámmal, csak én már gyerek korom óta. Engem megfélemlítéssel nevelt, ezzel a módszerrel sokkal gyorsabban elérte, hogy számára megfelelő módon megnevelődjek.
2020. júl. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5.válaszoló: Az életkoromat nem szeretném leírni, kamasz vagyok, csak ennyit.


Videószexhez hasonló volt. Fehérneműs képet küldtem az egyik ismerősömnek. Ez így hangzásra nem is olyan durva, csak az, hogy elég fiatal voltam ehhez akkor.


Utánna olvasok a paranoia fogalmának, nem tudok róla sok mindet.


7. válaszoló: Nagyon sajnálom. :(



Köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt. :)

2020. júl. 16. 00:41
 9/16 anonim ***** válasza:

Könyörgök: mért nem mész pszichológushoz? És ha nincs rá pénzed, hát vállaljál érte túlmunkát, kb havi 40 ezer Ft-tal kell többet keresned, nem a világvége! Ezt egyedül nem oldod meg, se a gyakorikérdésekkel!

Egyébként ez a szorongásod nem ama bizonyos telefonos akármilyen rejtélyes tettedtől datálódik, hanem jóval korábbról, csak akkor még nem tudtál róla. Akinek normális egészséges viszonya van az anyjával, az nem kezd el tőle a normális életvitelt akadályozó mértékben rettegni egyetlen hiba miatt, ráadásul ami miatt megtorlást sem kapott, legalábbis erről nem szól a fáma. Azért nem tudod elképzelni, hogy valaha is jó volt a kapcsolatotok, mert nem volt. Csak akkor ez még önvédelemből nem tudatosodott benned.

Ha kamasz vagy, akkor hogyhogy nem vele élsz?

2020. júl. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. válaszoló: Anyukámnak nem merem elmondani eztaz egészet, ezért nincs semmi ok pszchilológushoz menni.
2020. júl. 16. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!