Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok felháborodva?

Jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés

Szüleimnek családi vállalkozásuk van, amiben én is dolgozok.

2 éve fejeztem be a gimit, azóta rendszeresen, de már azelőtt is sokat besegitettem.


Attól függően hogy mennyi munka van, változó a beosztásom.

Van olyan időszak amikor akár több hétig nincs munka, de van hogy egy hónapon át napi 12 óra munka van.

De van hogy több héten át 3-5-8 órát dolgozok, tehát tényleg változó.



Ezért cserébe 2 éven át nem kaptam fizetést.

Jóformán csak eltartanak, kaja-pia-számlák.

Havi 1-2x kapok maximum egy 10ezrest.


E idő alatt rámirattak egy üres telket, kb 1.5milliós értékű, amit a munkámért kapok.


Közben mindig megy az óriási igérgetés, hogyha jól megy a biznisz, akkor majd lassan épitkezünk, épitünk házat nekem a telekre.

Ezt már kb 10 éve szajhózzák.


Eközben a cég hol jól, hol rosszul megy.

Nem a mi hibánkból, de egyszerűen valamikor van kereslet, valamikor még vesztességet is termelünk.


Eközben én nem dolgozok máshol, nem is birnák, hiszen van amikor ugyan akár egy hónapra is ráérnék, de van amikor heteken át 12 órázok.


Kiszámithatatlan a kereslet, igy a munkaidő is.

A munkát nagyon szeretem, nem szeretnék mást csinálni.


Na de jöjjön a kérdés:

A szüleim nem adnak nekem pénzt, igy ha szeretnék vásárolni magamnak ruhát, akkor ezt az én pénzemből teszem. (rokonoktól kapott pénz)

Ekkor a szüleim fel vannak háborodva hogy miért vásárolok, ha tudom hogy nekik nincs pénzük, és nemhogy nekik adnám.

Évente kb 150ezret költök el ilyesmire, hangsúlyozom saját pénzből.


Tehát jogos ez a felháborodás?


Illetve 2 éve mikor beszáltam a cégbe teljesen, adtam nekik 500ezer forint tőke injekciót, az addig összespórolt össz pénzemet.


Azóta se adták meg, csak hitegettek.


Ti mit tennétek?



2020. júl. 16. 15:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Hát én keresnék másik állást, vagy tanulnék. Nem tudom nálad melyik jöhet szóba, de ha rendes fizetést akarsz ez nem vállalható tovább. Persze biztos a szülőknek is nehéz. A telket nem értem minek kellett megvenni, biztos hogy ott fogsz élni?
2020. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Kérj fizetést (amennyi neked kell, azt alkudd ki) vagy menj el dolgozni máshova! Nincs más út. Ez így erősen lehúzás, amit csinálnak a szüleid. Szakmád van azóta?
2020. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nincs szakmám, nem szeretnék tanulni,


az kimaradt hogy 20/F

2020. júl. 16. 15:17
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jogos, te rengeteg időt, energiát és fiatal korod ellenére még pénzt is raktál ebbe a vállalkozásba, ehhez képest a szüleid kb rabszolgasorban tartanak. Nincs pariban az adok-kapok... Szerintem kezdj el tanulni vmit és max hétvégente segíts be nekik, de egyébként kezdd el járni a saját utadat.
2020. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Mit tennék a helyedben? Keresnék egy másik állást, leválnék a szüleimtől, összeszedném a kauciót egy albérletre, és elindulnék a nagybetűsbe. Itt az ideje neked is. A telket meg visszaadnám a szüleidnek. Egyelőre még úgy sincs sem bevételed, sem lehetőséged az építkezésre, ezzel az etetési lehetőséget is beszüntetném.

Felnőtt ember vagy, ideje leválnod, még ha egyke is.

2020. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%
Rád irattak egy csomó mindent...én soha egy fillért sem kaptam azért, hogy a szüleimnek melóztam, pedig 18 éves koromig rohadtul kihasználtak.
2020. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
15%
Ez milyen vállalkozás?
2020. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
61%
Kérj fizetést.
2020. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
37%

Kapsz kaját , fizetik a telefonszámláidat, stb az alap lenne, hogy segítesz nekik, de az is egyértelmű hogy ez a helyzet nem jó. Én kettő megoldást látok erre, keresel olyan munkát ami mellett tudsz segíteni is vagy teljesen független leszel tőlük és olyan munkát vállalsz amivel el tudod magad tartani.

Nyilván az nem jó hogy hónapokig nem csinálsz semmit mert nincs munka. OKJ-s képzéseken nagyon elgondolkodnék a helyedben míg nem rendes iskola rendszerű lesz. Mert a későbbiekben nehezebben fogsz boldogulni szakma nélkül.


Nem tudom hogy van szabad időd a családi vállalkozás mellett de valamilyen segédmunka vagy ilyesmi szóba jöhet szerintem mellette.

Nekem a biztonsági őrködés elég jól bevált mert 24/48 után marad 1,5 szabad napom amit tudok segíteni a családi vállalkozásban.

Egyébként a kölcsön adott 500e Ft szerintem vissza jár.

2020. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
13%

Milyen kölcsön? Nem kölcsön volt.


"Illetve 2 éve mikor beszáltam a cégbe teljesen, adtam nekik 500ezer forint tőke injekciót, az addig összespórolt össz pénzemet."

2020. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!