Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az rendben van, ha édesanyám...

Az rendben van, ha édesanyám állandóan úgy hivatkozik rám, amikor vele egykorúakkal beszélget, hogy "a gyerek"?

Figyelt kérdés

Engem kicsit zavar, bevallom. Jeleztem is neki többször, de falra hányt borsó. Még nála élek, ez igaz, mivel nappali tagozatos egyetemista vagyok, tehát nincs annyi önálló bevételem, amennyiből albérletet fizethetnék (nem is szeretné, hogy erre "szórjam a pénzt", mikor van saját lakásunk is), illetve párom sincs, akivel össze tudnék költözni. 22 éves vagyok egyébként.

Jogos kérés a részemről, hogy használja inkább a nevemet, amikor rólam beszél, vagy a jelenlegi élethelyzetemet tekintve normális, amit csinál? Lehet, hogy ez egy szimpla szülői szokás, és negyvenes fejjel, saját családdal is "a gyerek" maradok majd neki?


2020. júl. 17. 13:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
80 éves korodban is az leszel neki, nyugi.
2020. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Simán rendben van ez:)
2020. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem a problémát.

A gyermeke vagy, tehát számára "a gyerek". 40 év múlva is így lesz.

2020. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Azt hittem, 40 éves vagy... A mi szüleink is sokszor hivatkoznak ránk így, pedig 30 felett vagyunk már. Gondolom, ha te beszélsz róluk, te sem Mariként emlegeted, hanem anya meg apa, nem?
2020. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Akkor most ő megszűnt anyának lenni, te meg gyereknek, ami a ti kapcsolatokat illeti?

Gondolom te se anyaként hivatkozol rá hanem az idős hölgy 2 utcával lejjebb abba a fehér házban? Vagy Mari-ként?

2020. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Mindig a gyereke maradsz, ha neki az a megszokott, hogy "a gyerek"nek nevez, mint ahogy 22 évig hívott, az úgy is fog maradni. Egyébként semmi problémát nem látok ebben én sem.
2020. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az "anya" azért nem helyes példa ide, mert az tényleg csak annyit fejez ki, hogy én milyen kapcsolatban állok az adott személlyel, a "lányom" lenne egyenértékű vele, mert ahhoz nem tartozik ugyanaz a konnotáció, mint a "gyerekhez" (életkorra, érettségre/annak hiányára is utal egyben). Egyébként ha édesanyám arra kérne, hogy a nevén hívjam, akkor megtenném.
2020. júl. 17. 13:39
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Az összes eddigi válaszolóval ellentétben én fönnakadtam rajta.

Van, amikor én se a keresztnevén említem a gyerekeimet, hanem kisfiamnak, kislányomnak mondom. De legalábbis utalok rá, hogy nem egy akármilyen gyerekről, hanem AZ ÉN gyerekEMről van szó. Tehát legalábbis úgy említeném, hogy "gyerekem". De legtöbbször keresztnevén becézve említem.

Az, ha valaki csak úgy emlegeti, hogy "a gyerek", az számomra nagyon ridegnek tűnik. Mintha szégyellné, hogy egymáshoz tartoznak.

2020. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Bárki bármit mond, ez így ebben a formában nekem is fura. "A gyerekem" vagy "a fiam/lányom" teljesen nyilvánvaló hogy oké, de ez fura.

Gondolom akkor neki se baj, ha úgy hivatkozol rá, hogy "az Öreg"?

2020. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez azért zavar, mert a köztetek lévő kapcsolatból is az jön le neked, hogy gyerekként kezel, ha pl. a véleményedről, döntéseidről stb. van szó. Ha nem lenne ezzel gond, nem zavarna, hogy minek hív.
2020. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!