Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ez van, ha az emberekn...

Tényleg ez van, ha az embereknek mérgező szüleik vannak?

Figyelt kérdés
Hogy meg kell szakítani velük a kapcsolatot, vagy nagyon minimálisra venni? Esetleg tényleg ennyire megoldhatatlanok az ilyen dgok tényleg, hogy egyszer volt egyszer holnem és kész, kizárod a saját szülődet az életedből?

2020. júl. 19. 13:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Itt ez a divat, az első amit bedob valaki hogy "mérgezőszülő" Tök mindegy miről van szó. Aztán hogy a hülye szülő esetleg nem ok nélkül teszi amit tesz, és nem barika a panaszkodó "gyerek" már senkit se érdekel.
2020. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, mivel az ilyen szülőt nem lehet megváltoztatni, ilyenkor az ember képtelen velük együtt élni. Engem bántalmaztak, tudom miről beszélek. Bár vannak ugye kivételek is.
2020. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Első! A szülő nevelte (vagy épp nem nevelte) azt a gyereket, így ha hiba van benne, akkor a szülő nézzen magába! Amúgy igen, ha nagyon mérgezőek, csak ez a megoldás! Egy élete van mindenkinek, senkiért nem szabad tönkremenni, családtagért se! Nem mi választottuk őket, nem mi akartunk megszületni, így nem is tartozunk semmivel.
2020. júl. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Igen, tudom itt a kölykök soha semmiért nem felelősek, de a szülő tekintse egyenrangúnak őket, és mindig, minden körülmények között a szülő hibája minden, aki csak szar alak lehet, bármit is tegyen. Ilyenkor boldog vagyok hogy nincs kölyköm.
2020. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Ne is legyen, ilyen mentalitással! Egy szóval nem mondta senki, hogy a szülő csak sz.r lehet, de olyan a világon nincs, hogy a szülő tökéletes, a gyerek meg problémás... Épeszű ember pedig mindenkit egyenrangúnak tekint!
2020. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan le lehet pontozni, de legalább az én életem nem fog tönkremenni mások miatt.
2020. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%

Igaza van az 1-esnek, itt mindenkinek ezt dobják be, hogy mérgező a szülője. A sértett gyerek meg nem győzi nyomkodni a zöld pipákat. Kivéve amikor rávilágít valaki, hogy esetleg benne is lehet hiba.

Nekem van olyan 40+ éves nő ismerősöm, aki az anyjával él, és folyamatosan szidja őt, jó hangosan. Egy férfinek sem kellett soha, hát szerzett egy kutyát, visszaköltözött az anyjához: a kutyát gyereknek nevezi, az anyját meg...hát, hagyjuk. Ő mindig mindent jól csinált az életében (valszeg ezért nincs se lakása, se párja, se autója, se jogsija, se barátai), az anyja viszont egy önző szr alak, aki csak kizsákmányolja őt, és miatta van minden rossz. Jöhet az X :D

2020. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
"Egy szóval nem mondta senki, hogy a szülő csak sz.r lehet" Na akkor olvasgass a gyakorin családi kapcsolat kategóriában...
2020. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
3-as, azért ez nem így megy. A gyerek nem csak a szüleivel van kapcsolatban egész életében, hanem jár közösségbe, óvodába, iskolába, barátokhoz, szakkörbe, ide-oda, és nagyon könnyen eltanulhat bárhol olyasmit, amiket a szülei sosem tanítanának neki. Ezen kívül létezik egy olyan dolog, hogy személyiség, amit szintén nem lehet másoktól eltanulni, hanem mindenkinél egyedi, és ha két emberé nagyon nem passzol össze, az is okozhat konfliktusokat. Ettől függetlenül tényleg valós probléma a mérgező szülő jelenség, tényleg létezik ilyesmi, de sokan már az olyan alapvető dolgokat is mérgezőnek tartják, ha pl. egy szülő nem engedi meg a kamasz gyerekének, hogy késő estig kimaradjon, vagy ha tudni szeretné, mikor kivel találkozik és mikor ér haza. Rengetegen osztogatják itt a tanácsokat panaszkodó gyereknek, hogy ha betölti a 18-at, költözzön el és szakítsa meg a kapcsolatot ezekkel a gonosz szülőkkel, és nem, ez egyáltalán nem normális dolog és nem ez a megoldás. Az első válaszoló valószínűleg ilyesmire gondolt, nem pedig arra, ha valakit esetleg rendszeresen bántalmaznak otthon.
2020. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
9-es nyilván, nem arra gondoltam, amikor valaki azért átkozza a szüleit, mert nem vették meg neki a legdivatosabb cuccokat, nem fizetik a piálását vagy nem engedik dorbézolni, esetleg mernek neki szólni, hogy tanuljon, hanem arra, amikor a szülő ténylegesen mérgező. Persze az elkényeztetett gyerek se egy perc alatt lett olyan, azért azt is tegyük hozzá.
2020. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!