Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki gyerekként mindig azt...

Aki gyerekként mindig azt érezte, hogy bármit tesz, nem elég jó a szüleinek, hogyan tudott ebből az érzésből kiszakadni?

Figyelt kérdés
Később hogyan alakultak a dolgai?

#megfelelési kényszer #önbizalomhiány #elvárás #bizonyítási vágy #(Korai) kiégés #Komplex ( negatív ) hatások
2020. júl. 20. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

Kárpótlást kap az ilyen gyermek odafentről, ajándék formájában-a saját önálló családjával.

Ugyan ez vonatkozik azokra is akik kisgyermekeknek tesznek már felnőtt singli korukban olyat, ami sorsdöntő az adott gyermeknél.

2020. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

Fel kell ismerned, hogy a szüleid túlzott elvárásokat támasztottak veled szemben, és hogy a szeretetüket részben/egészben nem azért kaptad, mert csak úgy vagy, hanem feltételekhez kötötték. Emiatt nem hiszed el, hogy te - sokak számára - csak úgy magadért szerethető vagy. Ezt tudatosan el kell nyomnod.

Ezt magadtól is megteheted, de pszichoterapeutával gyorsabb.

2020. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
98%
Nehezen. Kellett hozzá egy kattanás, amikor rájöttem, hogy bármit teszek, sohasem lehetek elég jó. Ez 16 évesen történt meg. 19 évesen költöztem el egyetem miatt, nagyon jól jött a környezetváltás és a fizikai távolság de sokszor azon kaptam magam, hogy hajtok a 200 %-ra mert mit fog mondani anyám ha nem érem el. Huszas éveim közepére sikerült leküzdeni, szóval ha összeadom akkor egy jó 10 év kellett hozzá. Ebből kb. 3 év szakemberi segítséggel.
2020. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Az elsőnek igaza van, van fentről segítség. Viszont azért érdemes dolgozni rajta, hogy legyen változás. A kettő együtt, hatékony igazán. Én pszichoterápiará járok meg, meditalok, olvasok sokat kezem magam könyvekkel.
2020. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

"Kárpótlást kap az ilyen gyermek odafentről, ajándék formájában-a saját önálló családjával." Ez az igazságos világba vetett hit, ami téves, mert a világ nem igazságos: valakivel ilyen, mással olyan.

#1: Amire te gondolsz, az mindenkinek jár(na), aki "rendes" ember, tehát az nem kárpótlás.

Az én pszichológusom a "kárpótlás"-ra azt mondta, hogy olyan nincs, nem ad olyant senki. Amíg kárpótlást akar az ember, addig nem engedi el a múltat, és tkp. haragszik valakikre/visszatartja saját magát. Ha el tudjuk fogadni, hogy nincs kárpótlás, akkor tudunk 100%-kal dolgozni azon, hogy az életünk olyan legyen, amilyent szertnénk, nem pedig olyan, amilyenre a szüleink indíttatása alapján lenne.

2020. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
El kell nyomnod magadban. Győzd meg magad, hogy elég jó vagy, hogy szerethető vagy. Majd ha lesz saját családod, másképp csinálod.
2020. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egész gyerekkoromban verték meg ocsároltak. 18 évesen léptem, persze nem hiányoztam. Csináltam egy vállalkozást, és amint a fülükbe jutott hogy jól mennek a dolgaim tartották a markukat.

Nem segítettem mert arra nem adok hogy igyanak meg cigizzenek.

Nekem ez elég "bosszú" volt.

2020. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
* pozitív sorsdöntő az adott gyermeknél
2020. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

*1: Amire te gondolsz, az mindenkinek jár(na), aki "rendes" ember, tehát az nem kárpótlás.


Ne is haragudj, de hagy tudjam már hogy mikor mi történt velem, és mi miatt, és hogy. Ne akard rám erőltetni a te gondolkodásodat.

Én elmondom, hogy én hogy látom, de nem azért, hogy rád erőltessem, akinek van füle a hallásra, az amúgy is hallja..


Az én pszichológusom a "kárpótlás"-ra azt mondta, hogy olyan nincs, nem ad olyant senki.


-Akkor mond meg a pszihológusodnak, hogy nézzen utána Nietzse miért is kapott ajándékot, és miért kellett teljesen elborult elmével leélni az életét.És majd ha megnézte, akkor gondolkodjon el, hogy a pácienseinek milyen félrevezető tanácsot ad.


A helyedben mindenképpen lecserélném a pszichomókusodat.

2020. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
7-és itt hibáztál.
2020. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!