Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi a rosszabb, ha...

Szerintetek mi a rosszabb, ha egy gyerek higyan vesztivel az anyját?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a gyerek aztán ugyanolyan szerető, elfogadó közegbe kerül, tehát nem arra irányul a kérdés, hogy aztán a környezete hogyan bánik vele.


Meghal az anyja öngyilkosság által.

Az anyja elhagyja, lemond róla, egyáltalán nem látogatja, nem is egyországban élnek.


Mind a két esetben az anya akaratával szakad el a gyerekétől. Azonban az utóbbi esetében ott marad a lehetőség a találkozásra, míg az előbbinél a "halál" gondolata, és az hogy "biztosan volt valami oka, amiért ennyire elkeseredett volt", és ez talán elfogadhatóbbá teszi.


Mit gondoltok erről? Melyik esetben szenved jobban a gyerek az anyja tettétől?


2020. júl. 21. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez kissé morbid kérdés, de inkább, ha elhagyja. Akkor is megszenvedi a gyerek, de nem abban a tudatban éli le az életét, hogy már soha többé nem láthatja. Mert késöbb még lehetnek jóban, ha csak elhagyja öt, hallottam már olyanról hogy amikor a gyerek felnött, az anya hirtelen elökerült és bocsànatot kért meg megbeszélték
2020. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elhagyja. Anyám óvodáskorom végén elhagyott, apám nevelt fel. Tény, hogy fájt volna, ha meghal, viszont gyerekként talán nem fogom fel annyira, hogy letargiába essek sok évre, illetve a halál bármilyen rossz is, az élet velejárója. Az idő pedig megszépítette volna. Ehelyett bennem az él, hogy anyám eldobott, nem kellettem neki, miért nem voltam elég jó, mi olyan súlyosat tettem, hogy ezt meglépte. Nem voltam túlzottan anyás, apámhoz kötődtem jobban mindig is, ettől független akkor is az anyám.


Mára tartom vele a kapcsolatot, kb másfél éve. Elbeszélgetek vele, sok mindenben egy hullámhosszon vagyunk, de ettől független nem érzem anyának, se barátnőnek, hanem csak valakinek. Nem hívom az anyámnak, amikor néhány havonta találkozunk, csak hozzászólok. Mint két idegen.


Bánja, hogy a dolgok így alakultak, de az a helyzet, hogy azt nem fogja fel, azt a részét, hogy bennem ez milyen érzetet keltett. Őszintén, amikor újra kapcsolatom lett anyámmal, ismét feljött bennem, ami évekkel ezelőtt is, hogy vágyakozom azután, hogy bocsánatot kérjen tőlem. Oké, hogy sírt, mert érzékeny, és alapjáraton nem rossz ember, nem hülye, de ezt egyszerűen mintha akaratlanul elzárná magában, hogy eszébe se tudjon jutni. Nekem nem a sírása, nem az kell, hogy azt mondja, a történteket sajnálja, hanem TŐLEM kérjen bocsánatot. Talán azért, hogy kimondhassam neki, hogy megbocsátok, de ezt sosem fogom tudni mondani, ennek hiányában.


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy anyám bárcsak halott lenne, csak hát, a halált idővel meg lehet szokni, lehet igazságtalannak, de az élet részének nevezni, míg van másik szülő, de azt, hogy a szülő elhagyja a gyereket minden előzetes nélkül aztán a gyerek gondolja magát hibásnak... ez szerintem a legrosszabb.


Ha az anya öngyilkos, nem "szimplán" meghal, és mindegy melyik életkorban, ott valami volt a háttérben. "Szimpla" halál esetén az élet vette el, vagy szerencsétlenség, ha jobban tetszik, nem szándékosan szakad el, de az öngyilkosságnál felmerülhet az, hogy oké, hogy erős bánata volt, de annyira, hogy nem volt fontos a gyerekétől való elszakadás.


Plusz, a halál elérhetetlen, ellenben az életben, ha az anya elhagyja a gyereket, ott van az, hogy van anyja, mert él az anyja, lenne lehetőségük találkozni, és mégsem valósul meg, pedig lehetne, míg a halál konkrétan egy világot elválasztó falat jelent.


19/l

2020. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

*Mit gondoltok erről? Melyik esetben szenved jobban a gyerek az anyja tettétől?


Azt gondolom, hogy te egy beteg lelkű ember vagy, aki most tervez valamit, hogy tudjon egy ártatlan gyerek szenvedni és hogy tudj maradandó kárt okozni egy felnőtt/gyerek életébe, ha már eddig nem jött neked össze.


Szégyeld el magad-bár szerintem egy pszichopata azt se tudja, hogy kicsoda önmaga.

2020. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
3+ Jah, és még valami: Nem fog összejönni neked ez a bulid se.
2020. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Miért beteg lelkű, aki biztosan tervez valamit? Semmi szégyellnivaló nincs ebben. Ez egy kérdés, egy felvetés, ami lehet szimplán gondolat, de lehet akár kutatás, mert mit tudom én, kedvenc hobbija az írás. Megnézünk valami megindítót, mindegy, hogy horror, kihalóban lévő, csontsovány jegesmacik vagy utcán hagyott kiskutyák, kinek mi, az ember agya általában elgondolkozik rajta. Vagy az ismerősét hagyta el az anyja, és felmerült benne, hogy melyik lett volna jobb. Nem folytatom. Lényeg, hogy semmi beteg nincs ebben. Ha ténylegesen el akarja hagyni a gyerekét, az tényleg szégyellnivaló, de nem ezt írta, és nem valószínű, hogy erről kérdés alapján döntene.
2020. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

*Miért beteg lelkű, aki biztosan tervez valamit? Semmi szégyellnivaló nincs ebben


Aki egyetlen germeknek is tudatosan ártani akar, és lelkileg maradandóan megnyomorítani áll szándékába-az beteg.


Elmebeteg.

2020. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
*gyermeknek
2020. júl. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Azt aláírom, hogy tényleg az, aki szándékosan. De itt nem feltétlen erről van szó. Nem írta, hogy bárkinek ártani akar, csak leírt egy helyzetet, ami nem is biztos, hogy bárkivel az ismerősei-baráti körében megtörtént. Ebben nincs semmi rossz. Maga a téma szomorú, hogy van ilyen, de nem azt kérdezte, hogy melyiket tegye a gyerekével, hogy ölje meg magát vagy hagyja el szó nélkül.
2020. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

* De itt nem feltétlen erről van szó.


De. Pontosan ezért írta ki a kérdését, mert a van egy másik nő, akinek gyűlöli a gyerekét, és aki itt van a Gyakorin.Neki szánta.

2020. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Teljesen ártalmatlan a kérdés. Annyi, hogy az ismeretségi körünkben sajnos mind a két esetre volt példa. Az egyik anya két gyereket hagyott itt, ő azóta a világot járja (most facebook fotó messzi országból, de minden évben minimum 5 ország), de a gyerekeket 4 éve nem látta. A közelmúltban pedig egy másik anya egy gyereket itt hagyva lett öngyilkos. Csak elgondolkodtam a facebookos képet látva h vajon ez a rosszabb vagy az öngyilkosságot elfogadni. Ennyi, nem kell többet gondolni.
2020. júl. 21. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!