Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonosz beteg anya - érdemes...

Gonosz beteg anya - érdemes felköszönteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyám pszichésen beteg, minden jel arra utal hogy nárcisztikus de a durvább fajta. Kezeltetni természetesen nem hajlandó magát semmi áron... :(


Nagyon sokáig próbáltam segíteni neki, megváltoztatni, orvoshoz vinni, lelkére hatni stb.. sajnos nem ment, így megszakítottam vele a kapcsolatot. Az utóbbi időben mégjobban eltúlozta a dolgait, erőszakkal, gyilkossággal fenyegetett, nekem támadt többször, tönkre tette az esküvőm, zaklatta a szeretteim, többször félő volt hogy elvetélek miatta. Valszeg a terhességem miatt jött rajta ki mégjobban, érezte hogy már nem birtokolhat, és a picit nagyon birtokolni szeretné. Mondott olyanokat hogy anyósnak (akivel még sosem volt hajlandó találkozni) semmi joga a gyerekhez. Meglátja a közelében agyonveri. Barátnőimet megöli ha jönnek babázni stb.

De engem is... meg ilyenek. Nem érdekelte az sem , hogy terhesen ez nekem milyen stressz, ezt hallgatni meg azt várni, mikor ront ránk és mit tesz.

3 hete végre már nem beszélek vele. Szerencsére csak párszor próbált hívni azóta. Gondolom most elvan foglalva pasikkal, vagy mással, mert nem szokta ezt így annyiban hagyni.


Hosszú voltam, csak szerettem volna hogy tudjátok, hogy sajnos mi okom volt őt kizárni az életemből...

A lényeg és a kérdés, hogy pár nap múlva lesz a szülinapja, és azon rágódom hogy fel kellene-e így köszöntenem?

Nyilván fáj hogy ilyen anyám van, és az lenne a természetes hogy anyánkat megköszöntjük, megünnepeljük.. De nem tudom mit érek el nála ezzel?! Vagy épp azzal hogy nem teszem meg. Mindenórás vagyok, most nagyon nem hiányzik a plusz stressz. De lelkileg is nagyon nehéz ez a téma.



2020. júl. 21. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. És soha többé nem kell beszélni vele.
2020. júl. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit mond arra, ha közlöd vele, hogy ez most egy halálos fenyegetés volt, és ezért fel is jelenthetnéd?

Nem, ne köszöntsd fel. Ne vedd fel a telefont. Most, a nyugodt időszakban zárcsere, ha van kulcsa (vagy akár a gyanú felmerül, hogy van), és nem szabad beengedni. Esetleg üzenetben tájékoztatni arról, hogy ez azért van,mert féltek tőle, azok miatt a dolgok miatt, amiket mondott és tett. Sokkal fontosabb az új család nyugalma, mint egy pszichopata elmebetegségének a kiszolgálása.

2020. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem nárcisztikus, (ez most olyan divatos is a Gyakorin:) hanem konkrétan őrült, ... ha mindez igaz, amit leírtál.

Egy kapcsolatot vagy megszakít az ember, vagy nem.

Ha megszakít, akkor nem köszöntget.

2020. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem fogom felköszönteni.

2. Szerencsére se kulcsa semmi.

Nem igazán fogja fel amikor elborul az agya hogy mit mondok neki, mondjuk amúgy sem. Bár ha mondom neki hogy feljelentem, mert hangfelvételeken megvan a zsarolás, fenyegetés, akkor 1-2 napra leáll. De csak mert szégyen lenne neki. Ő teljesen máshogy adja elő magát és a kapcsolatunk mindenkinek. Én vagyok beállítva rossznak, hálátlannak mert én ott hagytam 25 évesen, pedig ő felnevelt. Szerinte engem belevisznek a rosszba anyós meg a barátaim kollégáim, mert mind semmitérő rossz K"""a... 😁 No meg én is vagyok a K""a, több éves kapcsolat és már házasság mellett... Holott neki az én 25 év otthon létem alatt volt kb 100, akiket tudok... és volt hogy egyszerre 7-8, és a hét minden más napján más jött vagy ő ment... (Nem pénzért az biztos, pedig legalább akkor lett volna valami értelme) 😁 Persze akkor is én voltam a K""a, (akár 6, akár 14 évesen) mert próbáltam panaszkodni neki, hogy némelyik próbál fogdosni, meg kerülgeti a szobám... Vagy röhögött rajta, vagy még kaptam hogy el akarom szedni a pasiját.


Egyébként a mások fenyegetésével még le le áll, de velem kapcsolatban szerinte, mivel ő szült joga van rendelkezni az életem felett, akár el is venni azt. És mivel a gyereket meg én szülöm, így felette is joga van. Szóval nem normális gondolatmenet.

2020. júl. 23. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!