Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Manapság miért nem támogatják...

Manapság miért nem támogatják úgy a gyerekeket a szülők az elindulásban, mint régen?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évezredekben teljesen természetes volt, hogy a "fiatalok" az esküvő után valamelyik családhoz költöznek és akár az egész életüket ott élték le vagy lakás/házat kapnak. A lányokkal járt pénzbeli vagy tárgybeli hozomány, a fiúk iskoláztatását pedig egyértelműen a család fizette, akár 25-30 éves korig és hazavihette a "házhoz" a feleségét.

Ez nyilván attól függött, ki hova született, parasztnak, polgárnak vagy nemesnek...


Az idők persze változtak, ma már később házasodnak az emberek és nem feltétlenül akarnak a szülőkkel lakni, na de más oldalról nézve, nem pont azért tolódott ki ennyire a gyerekvállalás és házasodás, mert a legtöbb szülő nem akarja támogatni a gyerekét az elinduásban?


Az én nagyszüleim például még a szüleikhez vállaltak gyereket és a családtól kaptak kis házat, ami aztán bővítettek. A szüleim és rokonok szintén fiatalon, 22-24 évesen házasodtak és vállaltak gyereket, de tök természetes volt, hogy otthon élnek a babával, míg felépül a ház (amiben szintén a család segített anyagilag, pl. telekkel, munkával, pénzzel). Mi már nem kaptunk semmiféle támogatást.


De nem csak az én családomra jellemző ez, hanem úgy kompletten a rendszerváltásig divat volt segíteni, a korosztályomban viszont sokan panaszkodnak, hogy még a nagyszülőktől megörökölt lakáson is ül a család, de oda nem adná az albérletben tengődő fiataloknak.


Ma mi a jellemző?


A gyerek menjen dolgozni 16 évesen munka mellett, de közben teljesítsen úgy, hogy felvegyék állami támogatott szakra vagy ne menjen tovább tanulni. Egy csomó kérdésben olvasni itt is azt, hogy a gyerek párja nem költözhet oda lakni, mert a szülők nem akarnak "egy idegent kerülgetni", már az is probléma, ha hétvégén ott akar aludni. Az, hogy esetleg gyereket is odavállaljanak a fiatalok, ki van zárva, senki ne szüljön a "szülők nyakára". De közben azon is kiakadnának a szülők, ha a húszéves gyerek albérletbe akarna menni, mert otthon nem lehet a párjával...


Szóval, mi az oka, hogy - tisztelet a kivételnek - sokan egyáltalán nem tartják feladatuknak segíteni a gyerekeiket, miközben anno őket is segítették a saját szüleik? Az a poén, hogy közben meg megy a kritizálás, miért szülnek manapság 30 évesen a nők, dehát hova tudna szülni egy 23-24 éves, ha otthonra nem lehet, mint a szüleinek anno?



2020. júl. 22. 12:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom, te egy 16 éves lány vagy, akinek nem alhat ott barátja és most ezen húztad fel magad. Meg azon, hogy van ismerősöd, aki kocsit, lakást kapott a tehehetős szüleitől, de te nem. Nőjj először fel, aztán majd lesz a világról normális véleményed. Addig élvezd, hogy anyádék mosnak-főznek rád, meg fizetik a telefonodat, amit bújsz egész nap ahelyett, hogy tanulnál és készülnél a jövődre.
2020. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

A gyerek tanulja meg azt, hogy a tárgyak talmi dolgok. Amik ma vannak, holnap nincsenek, holnap után lesznek.


Az értéktanulás az egyetlen, ami mindig felállítja az embert bármilyen helyzetbe is kerül az élete folyamán.

2020. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hú, egy kicsit el vagy tévedve, mert lassan kétszer 16 éves vagyok. ÉS még saját otthonom is van, csak felmerült ez a kérdés bennem a körülöttem látottak alapján.


De köszönjük a roppant releváns választ.

2020. júl. 22. 12:46
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Most is így tesz az, akinek van rá lehetosége és ugy tartja jónak. Maganugye mindenkinek, hogy kívánja e és ha igen milyen módon támogatni a gyerekét
2020. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
2020. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem. De az a kérdés szerintem pont az ellenkezője annak, amire én vagyok kíváncsi.
2020. júl. 22. 12:59
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem az a tapasztalatom, amit írsz. Az én családomban a szülők - erejükhöz mérten - támogatják a fiatal felnőtt gyerekeket. Az összes unkoatesóm jó tanuló volt, és senkinek nem mondták azt a szülei, hogy bár lenne pénz, de azért menjenek diákmunkára, mert csak.
2020. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

A testvérem kapott egy hazat a apuektol, de nekem kijelentettek, hogyha lagzi vagy ilyesmit akarunk ok nem fogjak finanszirozni mert minek ami fiatalok úgyis elvalnak. Na en nem is kaptam semmit mikor elköltöztem otthonról!

32N

2020. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, én magam körül azt látom, hogy a szülők sokszor erejükön felül próbálnak teljesíteni azért, hogy a lehetőségekhez képest minél többet megadjanak a gyereküknek.


Ez csak itt szokás, hogy unatkozó tinik meg lúzer felnőttek picsognak, hogyha pistike alá raknak lakást, akkor alá miért nem.

2020. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%
"3/9 A kérdező kommentje:Hú, egy kicsit el vagy tévedve, mert lassan kétszer 16 éves vagyok...." Ez nagyon rendben és hány gyereked van (mint gondolom az ennyi idös korában a nagyszüleidnek) akiknek már gondoskodni akarsz, gyüjtesz rá a szerinted megfelelö szintü támogatásárol? Na meg felkészült vagy az unokáidrol gondoskodásra is!
2020. júl. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!