Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám mártírkod...

Mit tegyek, ha anyám mártírkodik és játsza a hőst, ami amellett, hogy unom és kikészít, de még az egészségét is roncsolja?

Figyelt kérdés

Az van, hogy anyám állandóan játsza a mártírt.

Erős vérzése és erős fájdalmai vannak amikor megjön neki, de nem megy orvoshoz, mert inkább veri a mellét, hogy ő milyen erős asszony.

Már hetek óta be vannak gyulladva (?) az alkarjai, de nem hajlandó vele orvoshoz menni, borogatni se akarja, se kenegetni, mert ő ilyen erős asszony.

Nem hagyja, hogy beszálljunk a házimunkába, de vergődik, hogy mindent egyedül csinál, és mutatja, hogy ő milyen erős asszony.

Ha nem ismerném, azt mondanám, hogy változókorba van, de már kicsi korom óta ezt csinálja. Mártírkodik.


2020. júl. 23. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Anyukám ugyan ilyen. Felnőtt fejjel rájöttem, hogy azért nem ment soha orvoshoz, mert nem volt Tb-je. Inkább otthon szenvedett, vergődött ha beteg volt. A házimunka rész ugyanez volt, mondjuk nálunk a takarítás nem volt az erőssége. Szinte sose láttam takarítani. Apukám és mi a tesóimmal takarítottnuk ki minden hétvégén az egész házat. Tehát kb a főzés és a mosogatás amit meg kellett csináljon. Egy idő után már a ruháimat is magamnak mostam külön.
2020. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Thispain ***** válasza:
36%

A legjobb, amit tehetsz vele, az az, hogy átugratsz vele egy kissebb mélységű szakadékot, csak azért, hogy megmutathassa milyen hős, és miután leesett, a mentőnek mindenképp el kéne vinnie.


Amúgy pszichológusra lenne szüksége szerintem.

2020. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Felnőtt ember, úgy oldja meg, ahogy akarja. Én biztos nem kattognék rajta...
2020. júl. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Ismerős szituáció. A legrosszabb ebben hogy a végén neked lesz lelkiismeretdurdalásod mert ugye anyád szent és mindent megtesz érted.

Ne legyen

Probalj meg pszichologushoz jarni mert egy ilyen anya negativan hathat a te szemelyisegfejlodesedre is. De legalabb olvass egy kis pszichologiat

2020. júl. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megszoksz, vagy megszöksz. Szóval szerintem költözz el minél hamarabb, ha nagyon zavaró; "repülj ki a fészekből."
2020. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!