Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amelyik Elvàlt apa alig...

Amelyik Elvàlt apa alig törődik a gyerekével ez azt hiszi rendben van?

Figyelt kérdés

Két hetente egy nap és ennyi?

Hogyan lehetne ezen vàltoztatni?

Másik kapcsolatban is van gyereke.



2020. júl. 30. 12:56
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/311 A kérdező kommentje:

60 Ha nem olyankor viszem amikor meg van egyezve akkor az exem mostani párja vigyáz rá általában.

Ezzel nincs is gond de azért az apja lenne fontos hogy vele legyen.

2020. aug. 13. 21:08
 62/311 Carragher_x ***** válasza:
57%
A megoldás pedig teljesen nyilvánvalóan az, hogy a gyerek több napig az apjáékkal van. Igen, az elején biztos majd hisztizni fog (az is lehet hogy csak neked), de a megoldás akkor is ez. Nem kell semmiféle erőszakot alkalmazni, füllentesz neki egy kicsit, pl hogy most kettőt apáéknál kell aludnia mert neked el kell utazni. Egyszerűen azzal, hogy az apával való találkozás nem hétköznapi módon történik, hanem dedikált idő, amikor csak a gyerekkel van, teljesen életidegenné teszitek az egészet mindenki számára. Ha azt akarod, hogy természetes legyen neki az apjával találkoznia, akkor le kell ülnöd az exférjeddel és meg kell vele beszélned, hogy a kicsinek félig-meddig be kell hozzájuk is költöznie és bele kell folynia a hétköznapjaikba, azáltal hogy időnként több napot ott tölt egyhuzamban, úgy is, hogy apuka napközben dolgozik és pl csak este ér haza.
2020. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/311 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy az meg van a válaszolóknak hogy apuka nem is akarja hogy többet legyen náluk? Sztem meg örülni kellene annak hogy legalább azt a 2 hetenti láthatást betartja. Ezt azért mondom, mert ismerek olyat ahol anyuka szintén a "rásózom az apára a gyereket amikor dolgom van" technikát akarta alkalmazni, aztán az lett a vége hogy apuka inkább elmenekült, a telefont se vette fel, egy idő után meg már a láthatáskor se ment a gyerekért. Sztem aki nem akarja annál kár ezt erőltetni, mert csak visszájára fordulhat a dolog
2020. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/311 anonim ***** válasza:
70%
És azért azzal is számoljatok hogy apuka ilyenkor elmegy a gyerekért, rá szánja ezt a napot, ilyenkor csak a gyerekre akar koncentrálni, de mellette dolgozik, van párja is, szal azért ezt gyakorlatban nem olyan egyszerű ám kivitelezni. Ha meg azt csinálná amit a 62es írt hogy csak ott van a gyerek hétköznap is akkor meg majd az lenne a baj hogy ilyenkor mért nem csak a gyerekkel foglalkozik.
2020. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/311 anonim ***** válasza:
78%

Most tőlünk kérdezed, hogy hogyan lehetne meghozni az apa kedvét a saját gyerekéhez?

Azon kívül, hogy leülsz apukával és normálisan elbeszélgetsz vele erről, nem fogsz tudni többet tenni. Ha erőszakoskodsz, mártírkodsz, azt fogod elérni, hogy még ennyire se lesz kedve hozzá.

Nézd. Tudom, hogy nehéz elfogadni, de neki ennyire, vagy ennyire sincs igénye. Ha akarna, jönne többször, ebben egészen biztos vagyok. Aki kéthetente vállal egy napot, az kötelességből csinálja, nem azért, mert olyan nagy kedve van hozzá. Tudom, hogy te szenvedsz attól, hogy látod a lányod hiányát, de ezen nem fogsz tudni változtatni, gondolom nem egyszer jelezted már apukának, hogy ez kevés. Fogadd el, változtatni nem fogsz tudni rajta.

Amúgy tényleg meglepődsz azon, hogy képes volt hazudni (ha hazudott, bár úgy olvastam, ebben biztos vagy, ezért kezeljük így), mikor azt is megtette, hogy elhagyta a 3 éves kislányát és bánatában szinte rögtön új családot alapított?

Azzal a gyerekkel nyilván többet törődik, amelyik vele lakik (hiszen vele lakik és még az anyját is aktívan szereti), erre nem kell féltékenynek lenni vagy ferde szemmel nézni rá. Igazságtalan, hogy a másik gyerekére nem fordít ennyi figyelmet? Igen, az. Tehetsz ellene? Nem.

Az élet nem fair.

Koncentrálj arra, ami van, ahelyett, hogy azt néznéd, mi nincs. Az exed fizeti a gyerektartást, többnyire teljesíti a láthatást és az új nője is elfogadja, befogadja és szereti a gyereketek. Ennél nem fogtok többet kapni belátható időn belül. A kicsi meg ki fogja nőni ezt a ragaszkodást. Ha most megállod, hogy szidod az apját vagy ellene hangolod (például olyan mondatokkal, hogy "Úgy tűnik, Apának nem vagy elég fontos"), hanem helyette bevéded, akkor később simán lehet tök normális kapcsolatuk. Tudom, hogy mocsok nehéz, de te nekem olyan nőnek tűnsz, aki mindent megtenne a gyerekéért és ez az ő javát szolgálja hosszú távon. Kitartást kívánok!

2020. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/311 anonim ***** válasza:
100%

A villám megvágta azt a férfit, aki tehernek éli meg a gyerekét és a láthatásra se megy el inkább, mert annyit nyaggatták.


Eleve egy apa legyen férfi, ő nyaggassa anyát, hogy láthassa a gyereket! A nőtől válik el, nem a gyerektől. 63/65

2020. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/311 A kérdező kommentje:

65

Épp ez az,hogy most még betudom vèdeni ahogy te írod,de a gyerek ahogy nő egyre jobban átlátja majd a dolgokat és,hogy sajnos nem fontos eléggé.Én is úgy érzem,hogy kötelességének èli meg a dolgot,mint egy kötelező program.

2020. aug. 14. 10:55
 68/311 anonim ***** válasza:
74%

66

A gyerektől is elválik.

Ahogyan házasságkötéskor a párod egész családját is elveszed, ha tetszik, ha nem. Hazudhatunk magunknak, de akkor is így van.

2020. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/311 anonim ***** válasza:
100%

66 az olyan faszi nem férfi. Csak egy pöcs.


A családot se kell elvenni.


En nem foglalkozom a férjem családjával.


Sok hülye van, Jézus..

2020. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/311 anonim ***** válasza:
100%
Bocs 68-nak ment
2020. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!