Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viseli meg a szülőket,...

Miért viseli meg a szülőket, miért élik meg traumaként ha a gyerekük meleg?

Figyelt kérdés
Pusztán kiváncsiságból kérdezem, sokat gondolkodtam rajta de nem tudom megérteni. Habár én nem vagyok szülő, így nem tudom teljesen átérezni, de távolról nézve sem értem hogy miért ez az általános hozzáállás.

2020. aug. 7. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Családi példa:

-nehezebb lesz melegként az élete, sokszor beszólnak neki

-szomszéd mit szól?

2020. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

-Több társadalmi nyomas fog a gyerekre nehezedni,megszólják meg vele együtt a családot is.


-Nem lesz onoka, oszt akkor világ vége van.


- Sok szülő szimplán homofób

2020. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Nos nehéz lehet elfogadni hogy a fia egy normális élet helyett arra vàgyik hogy jól seg9be rakjàk.
2020. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Elsősorban neveltetés. Mikor ők voltak fiatalok, főleg falun, a melegség teljesen tabu volt. Ördögtől valónak állították be, és ebben a szellemiségben nőttek fel. Nem voltak "normális" melegek a filmekben, sorozatokban, közéletben. Sokan, köztük az én apám is, rózsaszínben sasszézó affektáló, nőies fiúkának képzeli el az összes homoszexuálist.

Kisebb közösségekben óriási szégyen, ha valakinek meleg a gyereke, és az ilyen családokat kinézik, és összesúgnak a hátuk mögött, márpedig mások véleményére adnak a legtöbbet. A városiaknál is ott van a közeli, és távoli rokonság + barátok, akik előtt szintén szégyen, ha meleg a gyereked.

A harmadik érv pedig az, hogy unokát akarnak, ami számomra azért érthetetlen, mert a gyereket az ember magának nemzi, nem pedig a szüleinek, illetve heteró is dönthet a gyermektelenség mellett.

2020. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Hármastól kérdezném, hogy amúgy neked miért fáj, ha valakit s*ggbe raknak, addig amíg nem te vagy az az illető. Nekem pl sosem voltak álmatlan éjszakáim, mert azon gondolkodtam, hogy ki hova dugdossa.
2020. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Egyszer kérdeztem meg anyámat,mit szólna ha leszbi lennék. Azt mondta,inkább nem akarna tudni róla. Féltene,hogy megvernek, kicsúfolnak,bántanak miatta. De szeretne és nem tagadna ki csak többet aggódna.

És mert nem normális,bármennyire szépítjük és bármennyire liberál világ van,hogy már lámpa is lehetek..

Nem tartom betegségnek,van meleg barátom,elfogadom, sosem bántanám őket,de nem ez a normál felállás. Egy idősebb korosztály pláne nem fogja ezt megérteni, plusz igen,." Szégyen a faluban, nem lesz unoka és társaik".

2020. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

-Akkoriban,amikor a szülők még gyerekek voltak,ezt teljesen tabu volt.

-Nem lesz unoka

-Társadalmi nyomás nehezedik majd a gyerekre.

2020. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Több okból.


Először is nagyon sok ember még ma is azt hiszi, hogy a szexuális irányultság döntés kérdése, így ha a gyerekük kijelenti, hogy meleg, az nekik úgy jön le, hogy egy rossz döntést hozott a saját életével, jövőjével kapcsolatban.


A másik tévhit, hogy a melegség egy betegség, és ugyebár aki beteg, annak nehéz, rossz élete van és sok mindenből kimarad, ami az egészséges emberek életének a része.


Illetve sokan azt gondolják, hogy aki meleg, az nem lehet boldog, nem találhatja meg élete párját, nem lehet része jó szexben.


Igazából ezeknek a dolgoknak a nagy része egyrészt információhiány miatt van, másrészt empátiahiány miatt, sok ember ugyanis nem képes elképzelni azt, hogy más embereknek az övétől eltérő ízlésük és igényeik vannak, és nem ugyanazok a dolgok teszik boldoggá őket.

2020. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

4,5 vagyok


Azt kifelejtettem, hogy sokak szerint ez egy "divat", és már a fiatalok jómódukban nem tudják mit kezdjenek magukkal.

Melegként mondom, hogy, igen, k*rvajó, hogy a társadalom nagyrésze megvet, az esélyem, hogy normális társat találok a nullával konvergál, titkolóznom kell, tartanom kell a betegségektől etc etc. Ha divat lenne senki sem választaná ezt az életet önként...

2020. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Mert az esetek nagyon nagy százalékában nem ez van, tehát (hosszú éveken át) nem erre számítanak.
2020. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!