Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban fura lenne, hogy...

Valóban fura lenne, hogy nekem nem kell fizetnem az otthon lakásért?

Figyelt kérdés

A munkatársaimmal erről volt szó, hogy kinek mennyi marad meg és én mondtam, hogy nekem szinte az összes, ha nem veszek semmit magamnak. Erre ők értelmetlenül néztek rám, hogy nekem hogyhogy nem kell itthon segítenem a szüleimnek fizetni a számlákat, a kaját. Én munka mellett még tanulok is, van egy évem majd utána ha jobb munkahelyem lesz, akkor akarok albérletbe menni.

20


2020. aug. 8. 09:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szüleid jól állnak anyagilag, nem fura. Ha nem állnak jól természetes, hogy most már te is beleadsz valamennyit a közösbe, hiszen erről szól a felnőttség. Mondjuk, ha a tandíjadat te fizeted, az is nagy segítség a szülőknek, de gondolom nem így van, hiszen minden pénzed megmarad.
2020. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Jól állnak anyagilag.

Tanulás ingyen van

2020. aug. 8. 10:04
 3/40 anonim ***** válasza:
20%
Semmi nincs ingyen :-) szerintem egy fiatalnak jót tesz a pénz beosztása rendszerése szempontjából. A költségekben való részvétel is a felnőtté válás része szerintem. A szüleid helyében én kérném, hogy szállj be a költségekbe, hogy életre legyél nevelve. Ha a pénzre nincs is szükségük és elteszik neked vagy befektetik sokkal jobban jársz, mint ha elmegy hülyeségekre
2020. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
90%
Nekem sosem kellett beleszállnom a számlákba, sőt, az albérletet is fizették egyetem alatt, mégis tudom, hogy kell a pénzzel bánni. Ez egy nagy marhaság, hogy így tanulja meg vki. 20 évesen ezt mar tudja mindenki, aki nem, az meg nem js fogja. Most már saját lakásom van, de ha most 28 évesen hazaköltöznek, most sem kérnek, hogy fizessek bele bármibe is, az más kérdés, gogy megtenném, hisz már elég régóta dolgozom és rengeteg félretett pénzem van, hála annak, hogy sosem kellett számlákra elherdálnom, míg otthon laktam
2020. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
9%
Ez a te egyedi eseted gratulálok, hogy ilyen vagy. Akkor vagy önálló amikor nem a szüleid pénzéből élsz. Szerintem a zsebpénzzel indul gyermek korban a nyári munka időszakával folytatódik
2020. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
47%

Nem fura, viszont az fura, ha egy felnőtt, keresettel rendelkező ember nem érzi úgy, hogy hozza kellene járulnia a kasszához.

Az egyetem még oké, de utána sztem gáz egy gyerektől, ha dolgozik és otthon meg elvan a szülei kontójára.

2020. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
29%
Nem minden szülőnek van pénze arra, hogy albérletet fizessen a gyerekének. És igenis nem árt valami kis pénzügyi tudatosságot kialakítani, pontosabban a gyerekben azt, hogy nem egyértelmű, hogy ingyen van minden. Ez párkapcsolatoknál szokott kibukni, hogy sokan úgy költöznek el otthonról,anyu mellől, hogy azt sem tudják, mivel jár egy háztartás fenntartása. Ilyenkor lepődnek meg azon, milyen számlák vannak, és ha még a számlákat felezik is, a következő meglepetés a kaja szokott lenni.
2020. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
20%
6#, 7# egyetértek
2020. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%

Láthatod a válaszokból, hogy sokaknak fura.

Ezek után közlöd a szüleiddel, te mostantól hozzá akarsz járulni a közös lakhatásotokhoz, mert a gyakorin nem tartják elfogadhatónak, hogy a szülők nem kérnek egy garast sem tőled?

2020. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
30%
Aki nem ért veled egyet, de korrekt értelmes nem személyeskedő és nem sértő válaszokat ad, miért kap lepontozást?
2020. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!