Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy anyám végre...

Mit tegyek hogy anyám végre elfogadjon engem és a páromat?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal éltem egy 3 szobás lakásban. Az apám miután meghalt a húgom elvált anyámtól és új életet kezdett de én rendszeresen beszélek vele. Jelenleg 23 vagyok és anyáék kb. 20-21 éve váltak így egész kicsi korom óta anyámmal élek. Nekem 12 évesen tudatosult bennem hogy meleg vagyok azaz nem Juliska tetszett hanem Feri. Anyám nyíltan homofób így neki ezt nem mondtam el. Apám sokkal elfogadóbb és neki hamar el is mondtam és ő így is elfogad és szeret. Anya mindig is kérdezgette hogy tetszik e nekem egy lány vagy hogy mikor hozok haza egy lány és ilyenek. Ha jártam egy fiúval mindig úgy mondtam el neki a dolgokat mintha egy lánnyal járnék. Fél éve jöttem össze a jelenlegi párommal és éreztem hogy nem titkolhatom tovább de anyámnak mégse mondhattam el mert megfordult a fejemben hogy mi van ha kidob? Állasom se volt. 2 hónapja nagynehezen sikerült egy bolti eladói munkát szerezni és gondoltam hogy itt az ideje elmondani hogy nekem van egy párom aki fiú és a páromnak van lakása így ha kidobna akkor is lenne hova mennem. A barátom persze mondogatta hogy úgysem fog kidobni otthonról. 2 hete el is mondtam neki és az lett amire számítottam hogy pakoljam a cucaim és húzzak el. Mondtam neki hogy jöjjön át hozzánk megismeri mert ő jó ember és mást fog róla gondolni de csak azt hajtogatta hogy ő b@zi barlangba nem fog menni. Akkor utolsó lehetőségként mondtam hogy akkor a barátom jön át és megismeri erre azt mondta hogy az ő lakásából meg végképp nem csinálunk b@zi barlangot. Ezután átcucoltam a pasimhoz és másnap meg elmendtem az apámhoz mert kellett egy kis szülői támogatás. Apámnak is elmondtam hogy anyám kirokott és megkérdezte hogy akarok e náluk lakni (van egy felesége és 2 kisfia) de persze mondtam hogy nem és nem is ezért jöttem hanem nem tudom hogy mit kezdjek anyámmal hogy elfogadjon. Próbalt tanácsot adni de nem igazán tudott. Anyám azóta letiltott mindenhol már felhívni se tudom. Egyszer visszamentem és ugye van kulcsom a lakáshoz bementem leültem az asztalhoz és vártam hogy anyám hazaérjen mert ugye dolgozott és mikor hazaért felpofozott ordibált velem és kiráncigált a lakásból. Én viszonylag gyakran találkozok anyósommal és apósommal és ők meg kézdezgetik hogy szeretnénk-e majd gyerekeket és hogy külföldön meg akarunk e házasodni és ilyenek. Anyám meg azt se akarja tudni hogy kivel élek. Nekem nem kell hogy olyan legyen mint anyósomék de nekem az kell hogy fogadjon el és ha hazamegyek ne kiráncigajjon az ajtón. A párom nagyszülei is elfogadták ezt a dolgot és oda is szívesen megyek pedig ők mondták hogy nekik még azt tanították hogy a melegeket gyűlölni kell és el kell ítélni. Engem az bánt a legjobban hogyha ott lesznek az életem legfontosabb napjai ha házasodok és ha gyerekem lesz akkor nem mondhatom el az anyamnak mert ő gyűlöl azért mert én szeretek egy embert. Tudom tudom ez a párkapcsolat is nagyon "fiatal" és anyám is csak 2 hete dobott ki de nem tudom hogy mit kezdjek anyámmal hogy elfogadjon.

2020. aug. 9. 18:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Régi mondás: Ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel. Hiába "kell" neked, hogy anyád elfogadjon, nem fogad el. Éld tovább az életedet azok között, akik szeretnek. Mért pont ahhoz ragaszkodsz, aki nem? Ő kitagadott, ezt tessék elfogadni. Eddig se lehetett valami példaértékű anya! Az, hogy a felnőtt fiát megpofozza, azzal egyszerűen nem tudok mit kezdeni! Ilyen a világon nincs!
2020. aug. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elfogadni,add fel.
2020. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Majd mikor megöregszik, és kis nyugdíja lesz, meg segíteni kéne neki, akkor majd hív, hogy dolgozz neki, meg adj pénzt... ez a fajta még be is perel szülőtartásért, valahogy dokumentálnod kéne, hogy kirakott emiatt, maradjon nyoma, hogy méltatlan a szülőtartásra.
2020. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Azta. Ne haragudj, de te meg tudnád bocsátani az anyukádnak, hogy így bánik veled? Akkor is, ha ezután mondjuk elfogadna téged a pároddal? Ez konkrétan embertelen, hogy kiráncigál és felpofoz, csak azért, mert meleg vagy! Jó, hogy nem fojtott vízbe, mert mondjuk kék szemed van, neki meg a barna szem tetszik...!

Én továbblépnék ezen az emberi kapcsolaton. Nem érdemli meg az ilyen, hogy bárki anyaként gondoljon rá. Szerintem a homofóbok és a rasszisták nem érnek annyit, mint egy normális ember. Aki ilyen utálatos, az maradjon meg magának.

Bárhogy is döntesz, kitartást kívánok!

2020. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

meg kell siratni, el kell gyászolni ezt a kapcsolatot.


nagyon sajnállak.

és ha vigasztal, én nem vagyok homofób és sokan vagyunk így ezzel

2020. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Most szerintem ne csinálj semmit, később, hónapok múlva lehet, hogy szobaáll veled, akár el is fogad, az is lehet, hogy nem, de most valóban inkább azokkal foglalkozz akik elfogadnak.
2020. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját viselkedésedért és hozzáállásodért vagy felelős. És tenni is csak azért tudsz. Ez egyben azt is jelenti, hogy a másik ember helyett nem lehetsz toleráns, empatikus, jó fej, nyitott.

Minden egyes emberi kapcsolat két félből tevődik össze. Az egyik 100%-a meg a másik 100%-a is a NagyKör 50%-át adja. Nem lesz teljes a kép a masik 100%-a nélkül, mert te nem teheted bele az övét is.

Csodállak a szelídségedért, a joságodért és a kitartásodért, és szívből örülök édesapád és a párod családjának hozzá(tok)állásának. Nagyszerű emberek vesznek körül, és remélem minél előbb megbékélsz a helyzettel, miszerint anyád számára megszűntél létezni: el kell gyászolni azt a kapcsolatot.

Hidd el, ő most leginkabb dühös, nem pedig szomorú.

Nem méltó rá, hogy egy ilyen ember anyja legyen - írom ezt fiús anyukaként.

Drukkolok nektek!

2020. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Van aki nem tudja elfogadni a másságot.

Magaddal törődj, legyél boldog.

2020. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Semmit. Fogadd el a helyzetet,no contact. Ne számíts közeledésre! Sztán legfeljebb csoda történik. Aligha.
2020. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tudom csak mégis az anyám. Nekem nem az fáj hogy felpofozott és kiráncigált a lakásból hanem az hogy miért tette. Legalább a páromnak adna egy esélyt mert nagyon jó ember és én is azért szerettem bele mert mindenkin segítene és mindenkivel kedves. Ha találkoznának és utána mondaná hogy soha többé nem akarja látni akkor jobban el tudnám fogadni. De hogy így látatlanba utálja az nekem sok. Örülök annak hogy apám és családja és a párom családja ilyen elfogadó csak valamiért nekem hiányzik hogy anyám is elfogadjon és támogasson (annak ellenére hogy sose támogatott igazán). De úgy látszik nekem kell elfogadni hogy ő meg ilyen és tényleg eltemetni ezt a kapcsolatot.
2020. aug. 9. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!