Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy anyám...

Miért van az, hogy anyám folyamatosan helyettem beszél és ráadásul hülyeséget?

Figyelt kérdés

Állandóan fantáziálgat, hogy én mennyire hűderossz életmódot folytatok. ha ez tovább így megy meg fogok betegedni. Állandóan ezt szajkózza. megállás nélkül!


Neki 2 perc tévé már függőség. hát kész vagyok.


A sztori, ami miatt elegem lett.

Mai nap szemészeten voltunk. Anyám, meg én. Minden rendben ment, megállapították, hogy jobb szem mínusz 1.5 bal mínusz 0.5 dioptr.

A végén beszégettünk anyám, én és a szemész orvos. Mondogattuk a magunkét, hogy még gondolkozunk stb stb, olyanokat is, hogy változik, egyszer tök éles, máskor meg olyan, mintha elmosódna stb stb, az orvos mondja, hogy háát persze, az természetes. guye az attól is függ, hogy milyen távolra néztük előtte és mennyi ideig. mit néztünk. számítógép, vagy távolra a hegyeket...

Anyám megjegyzi: Háát igen, ez neki különösem rossz, ugyanis reggeltől estig a gép előtt görnyed, úgyhogy nem tudom mi lesz ennek a vége.


Ez kiakasztott. Egy nap lát engem 2x amikor a szobámban vagyok. az a két alkalommal én pont a gép előtt ülök. Ezt anyám összerakja és a végeredmény az, hogy reggel ott voltam, este is, teháááát: egész nap ott ültem..

Az, hogy azon a napon én 40 percet gépeztem az nem számít. Amit anyám fantáziál az számít csak. Hát kikészülök!


ÉN!! tudom, hogy mikor mennyit gépezek. Mitől van kockahasam? Mitől ilyen jók a karjaim? (izmosak)? hát nem a 0-24 gépezéstől. Mitől van lenyírva a fű? Egész nap járkálok a házban, a műhelyben és a kertben. DEEEEEE én egész nap csak gépezek.


Áhh. kikészít. Helyettem mondja meg a szemésznek, hogy egész nap a gép előtt ülök.


Másik eset:


"nem tudok reggel felkelni" Ezt is folyton mondogatja. Az eszem megáll..

Nyár van, előtte karantén: Persze, hogy 9-kor kelek és nem 5-kor.

11 éve (10.-es vagyok, plusz nulladik) minden egyes iskolai napon MAGAMTÓL fölkeltem 5-kor. De most, hogy 2 hete (akkor kezdte) 9-kor kelek, hát én képtelen vagyok reggel felkelni.


8-re jöttek volna munkások a térkövet rakni a kocsibeállóra, de anyám, most kapaszkodjál!! lemondta, mert én úgysem tudok felkelni olyan korán hajnalban.

Így fogalmaz. Direkt szerintem. Hülyének néz, hogy a 8 óra az hajnal. 5. az a hajnal, amikor kelni szoktam.

Értitek, mivel semmi határidőm nincs, pl suliba beréni, minek keljek föl 5-kor? Há nem? há de! Ha jönnekmunkások, majd felkelek 7:45-kor, hogy beengedjem őket és felügyeljem a munkát.



Hihetetlen. Helyettem beszél, ráadásul hülyeséget. Most mondjátok meg. Mivel kezeljem? Nehogy már ekkora f*szságokat mondjon rólam másoknak. Mit gondolnak rólam?


2020. aug. 10. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem változik sajnos. Enyém is ilyen.
2020. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Ülj le vele egyszer és próbáld meg neki elmagyarázni, hogy téged ez zavar, örülnél ha változtatna ezen.

Lehetőleg megérti..

2020. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Hú először azt hittem lány vagy, ne írj (beszélj) ilyen b. zisan. Ahh és társai.. Na lényeg, azt azért nehéz eljönni hogy te egész nap aktív vagy, ő meg hazudozik. Hívd fel óránként a figyelmet, hogy látod, most ezt csinálom, most oda megyek stb, ugye hogy nem gépezek? Hátha használ
2020. aug. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Ebben az a legnagyobb baj hogy akinek bemagyarázzák hogy ő beteg, meg beteg lesz, az az is lesz egy idő után.

Jó lenne ezt megértetni vele.

2020. aug. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. ááh dehogy. Vagyis, igazad van, de nekem fel se tűnt, hogy nekem bemagyarázzák. Csak idegesít, hogy valszeg a hátam mögött is így állít be másoknak. És aggódom, hogy mit gondolnak rólam.


Meg nem is értem. Ha az én gyerekem magától elmegy hajnalban 5 órakor az iskolába 11 éven keresztül az nem azt jelenti, hogy fel tud kelni?

11 évig minden nap 5-kor kelek. 2 héttel a karantén kezdete után már azzal jön, hogy képtelen vagyok felkelni reggel. És betegnek állít be. tehát fizikailag beteg, aki képtelen korán kelni és egész nap csak gépezik.

Na szép.

2020. aug. 11. 00:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Anyukád túltolja ezt, tényleg. Nem igazán ismer, nem tudja a rutinodat. Szoktatok beszélgetni? Lehet, hogy azért ilyen, mert mondjuk te kizárod esetleg, és frusztrált miatta.

Viszont ezt a fogalmazást egy 14-16 éves kislánytól is hisztinek kezelné bárki, te is visszább vehetsz a vergődésből nyugodtan. Szuper, hogy ilyen felelősségteljes vagy, meg minden, de ilyenkor amikor meg dacolsz, az látszik, hogy amúgy nem.

2020. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hisztis verőgés? oookéé. ha te mondod... Csak leírtam, hogy kiakaszt, de nagyon!


nem tudok mit csinálni. beszélgetünk sokat, persze.. de valahogy állandóan csak fantáziálgat.

2020. aug. 11. 12:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, látod, hogy egyből kapod fel a vizet. Erre írtam, te meg csinálod is. Szóval ja, de hiszti. És de, vergődés. Mert tini vagy, ez természetes, de attól, hogy te nem látod, más igen.

Beszélj vele erről, mást nem nagyon tehetsz.

2020. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem kaptam fel a vizet : teljesen higgadtan írtam. Nem tudom mit látsz, de az érzéseimet biztos nem :)
2020. aug. 11. 13:05
 10/12 Metionin ***** válasza:
Nyugodtan mondj neki ellent mások előtt, majd megunja a hülyeséget ha mindig kiigazítod. Nekem is ezt csinálta mindkét szülőm, sokszor olyanokat hazudtak rólam a fülem hallatára hogy csak lestem. Apám ritkán csinálta de akkor nagyot hazudott, pl. egyszer közölte egy ismerőssel, hogy azért vállal fusimunkát mert drága az egyetem a gyereknek. Valóság: egy forintot nem kaptam tőlük egyetem alatt, apámtól főleg mert az egész lóvét elitta. Anyám ilyen apró hülyeségeket hazudozott mint a tied, pl. hogy egész nap nem csinálok semmit csak olvasok meg rajzolok. Ilyenkor egy idő után közbeszóltam, hogy igen, és akkor ki takarított, gyomlált, mosogatott, stb. Oké hogy ezekbe a dolgokba normális hogy beszáll a gyerek otthon de akkor meg ne hazudja már azt az ismerősöknek, hogy nem csinálok semmit. Vagy heti egyszer eljártam szakkörre és azt így adta elő, hogy 'állandóan szakkörözik ahelyett hogy tanulna'. Mellesleg kitűnő voltam végig, mégis egész otthonlakásom alatt kísért ez a "xy dolgot csinál egész nap ahelyett hogy tanulna". Szóval ha előttem említett ilyen hülyeséget másoknak, teljes lelki nyugalommal kiigazítottam.
2020. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!