Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg rossz anya lennék...

Tényleg rossz anya lennék azért, mert nem veszek telefont a 7 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Sulis táborba mondta nekem egy anyuka, hogy sajnálja a lányomat, hogy ilyen kegyetlen vagyok, hogy nem kap telefont.

Én arra gondoltam, hogy majd ha megy 5.-be kap egyet. Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon.


2020. aug. 12. 11:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
89%
Te is tudod a választ, minek kérdezel?
2020. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem vagy rossz szülő, még nincs gyerekem, de úgy gondolom, hogy addig jó, amíg ebből kimaradnak. Így is szinte minden gyerek csak ezekkel a kütyükkel tud létezni.


26/L

2020. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
45%

"Azt szeretném, hogy legyen egy kis gyerekkora, mielőtt beszippantja a telefon."

Megértem,hogy így gondolod. de viszont megfelelő kontrollációval,neveléssel nem fogja a telefon beszippantani a lányodat.

2020. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
68%

Egy jól hangzó közhely lett, hogy a telefont negatív hatásokkal asszociálják, illetve a gyerekkor elvesztéséről beszélnek.

Ez olyan, mintha néhány iskolás a tankönyvekkel ütné egymást az olvasás helyett, ezért könyvégetést akarnánk tartani, nem arra hívnánk fel a figyelmet, hogy rosszul/rosszra használják az egyébként építő és hasznos dolgot.


A telefon a gyereknek egy fényképezőgép, kapcsolattartási eszköz, illetve - amennyiben helyesen használja - gyakorlatilag egy végtelen lexikon.


Nyugodtan kaphat, de szabályozni kell a használatát és el kell neki magyarázni, hogy az interneten látott dolgokat disztingválni kell.

2020. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim válasza:
89%
Jézusom -.- Ez azért messze áll a kegyetlenségtől. Nevetséges, ne foglalkozz vele. :D Én se vennék telefont egy hétévesnek, vagy ha igen, max ilyen régi fajta nyomógombosat, hogy el tudjon érni ha táborba megy pl vagy ilyesmi. Engem kiakaszt amikor a szinte ovis kisgyerekek a legújabb okostelefonnal rohagnálnak. Tedd azt, amit te érzel jónak mindenképp. Bőven ráér még telefonozni.
2020. aug. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
68%

Nem attól leszel jó vagy rossz anya, hogy veszel e telefont.

Érdemes viszont elgondolkodni, hogy ha mindegyik gyereknek van az osztály van, csak a lányodnak nincs, milyen érzés az neki

2020. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
39%
Most komolyan felnőtt nőként ilyen hülyeségen elgondolkozol?
2020. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
73%

Az az anyuka egy igazi turbómami lehet,nem foglalkozz vele.

Viszont neked is be kell látnod,hogy a telefont lehet csupa jó dologra használni (pl.tanulás,kapcsolattartás).

2020. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
67%

4#

Ahogy az is közhelyes lett, hogy amint kibújik a gyerek az anyjából telefont kell venni neki. 🙄🤔🤣

Semmi de semmi keresni való nincs egy kisgyereknek a kezében egy telefon. "okos telefonnak" pláne nem.



Kedves Kérdező!


Cseppet sem vagy rossz anya, kegyetlen végképp nem.

2020. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy rossz anya. Az én fiam most 8 éves. A feleségemmel megbeszéltük, hogy majd a 10. szülinapjára fog kapni egy telefont. Annak ellenére, hogy több osztálytársának van már telefonja.

44F

2020. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!