Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mesél a párom kislánya...

Miért mesél a párom kislánya folyton arról amikor még együtt voltak a szülei? Direkt meg akar bántani?

Figyelt kérdés
5 éves a kislány, egyébként azt mondja szeret, jól elvagyunk, de sokszor felhoz olyan történeteket amikor még a párom az anyjával volt és ez nekünk kínos. Pedig még nagyon pici volt amikor szétmentek, szerintetek direkt csinálja? Meg úgy mesél el nekem nemrég történt dolgokat mintha ott se lettem volna
2020. aug. 12. 16:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%
Nyilván nem akar megbántani. Az 5 éves gyerek ehhez nagyon pici, tele van gondolatokkal, élénk a fantáziája, mond mindent, ami eszébe jut. Az anyjának meg rólatok mesél, de ebben semmi kínosnak nem kellene lennie.
2020. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk volt ilyen ott kiderült a gyerek egy elszolasabol hogy az ex anyja a nagyija traktálja ilyenekkel.
2020. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Minden gyerek szeretne ha a szulei ujra osszejonnenek. De 5 eves kislany eseteben ez egyalzalan nem szandekos bantas. Gondolom egeszen addig, amig nem realizapta szemelyedben, hogy hat uj parkapcsolata van az egyik szulojenek ddig nem is igazan kezdte feldolgozni a valast.

Ha szeretnel vele jo kapcsolatot kialakitani es most 5 evesen meg lehet, ilyenkor hallgasd meg, mosolyogj sot kerdezd mi volt abban a jo, mit szeretett akkor es kesobb ha kozos programotok van akkor tudod neki mi szamit, mi kelt benne jo erzest. Es idovel elhalvanyodik benne ez a vagyodas. Mivel nagyon picinek irod igy nem emlekezhet csak arra a hianyerzetre amit az okozott benne hogy nincsenek egyutt az edesszulei.


Az en kislanyom is ezt csinalta. Neha nagyon s.gf.j modon, de ennek ellenere biztos vagyoo benne nem szandekosan es nem gonoszsagbol.

Ha meg mesel olyat aminel te is ott voltal es o teged kihagy a tortenetbol akkor fuzd hozza a megfelelo mondata utan, higy igen ...om en meg akkor epp leejtettem a fagyim es te higy kinevettel. Vagy tedd hozzaigen es utana lattuk egyutt azt a hatalmas kamiont a parkoloban. Lehetoleg olyat mondj amire o is emlekszik minden bizonnyal mert odafigyelt.


Kitartas 2 ev mulva mar iylen nem lesz.

2020. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
99%
Nem hiszem, hogy direkt csinálja. Csak gondolom valamiről eszébe jut, ő meg pont abban a korban van amikor mindent kimond amit gondol.
2020. aug. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Hiába lett lepontozva így történt.
2020. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam
2020. aug. 12. 16:49
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sincs benne semmi olyan, hogy téged bántani akarna. Ez a gyerekszáj: kimondja, amit éppen gondol, és valljuk be, az 5 éves gyereknek még az anyukája igen-igen észben van.
2020. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

"Miért mesél folyton arról, amikor még együtt voltak a szülei?"

- mert az volt az ő aranykora. Egész életében fájdalommal éli meg, hogy elmúlt. Most még beszél róla, később nem fog. (most nem kell a "de én örültem, hogy elváltak, mert apa ivott, vert stb", mert itt nem arról van szó)

2020. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
2+5 Igen ilyet én is ismerek és tudok.
2020. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, nem akar bántani, csak neki az egész világ apa+anya. Erről van szó. Te pedig a játszópajti vagy jó ismerős néni.
2020. aug. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!