Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 évesen baj ha függök a...

20 évesen baj ha függök a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a középsulit (volt nulladik évem) és fogok menni egyetemre. A szüleim nem akarták hogy elköltözzek otthonról ezért a közelben kerestem egyetemet, amit ők állnak. Meddig mondhatom azt hogy ez normális? Mi az a kor amikor már el kéne szakadnom a szüleimtől? Baj, hogy 20 évesen még így függök tőlük?

2020. aug. 15. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért lenne baj? Értelmiségi családokban ez nemhogy gond, hanem evidencia.
2020. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
99%
Nem baj, koncentrálj nyugodtan az egyetemre, ha megteheted. 3 vagy 3,5 vagy 6 év múlva lesz egy diplomád, akkor elég önállóvá válnod. Persze addig is elkezdheted, de saját magadat eltartani nem egyszerű móka, szóval örülj neki, hogy támogatnak!:) A szaktársaim nagy része, aki nem másik városból jött még szintén a szüleivel él.
2020. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Én lakást kaptam, a barátnőm a nagyszülői házat kapta meg, mégsem jutott eszünkbe sem elköltözni otthonról egyetem alatt.

Ha normális a családod, ezerszer egyszerűbb és kényelmesebb.

2020. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Jól mondják, ez értelmiségi családokban alap. Azt szeretnék ha szép életed lenne. Nem azokat kell mindig alapul venni akiket a szülei elüldöztek 18 éves korában és még 38 évesen is ott tart ahol akkor. El tudja magát tartani épp hogy ne éhezzen, de nem halad az életben, ha nem volt önmagától rendkívül talpraesett. (Mert biztosan vannak kivételek, ne kövezzetek meg) megkérdezhetem milyen szakot választottál?
2020. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. Bejárós vagyok szüleimmel élek. Messzebbi egyetemet akartam, mert szimpatikusabb volt akkor az, de mára már nem bántam meg, hogy a közelit választottam, mert nagyon jók a tanárok és a szak is itt meg jobb egyedül a szobámban aludni, meg anyáékat mindennap látni, beszélgetni. segíteni otthon. Jobban megy a tanulás is nekem, mint a kolisoknak szerintem. Nekik úgy gondolom nehezebb.
2020. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem gond. Örülj neki hogy megteheted ezt a szüleidnek köszönhetően, de nem különleges dolog ez. Esetleg majd próbálj egyetem mellett valami munkát szerezni, de persze ez is nagyon függ attól hogy milyen szakon vagy.
2020. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nem gáz, én 27 évesen otthonról fejeztem be a mesterszakot. utána egyből elköltöztem, dolgozni kezdtem.
2020. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Miért lenne ez gond én inkább azt nem szeretem, aki azt hangoztatja, hogy gyerek minél gyorsabban költözzön otthonról.


Ez mindig az adott család döntése, ha egyszer úgy szeretnék, miért ne lakhatna velük a gyerek, nincs ebben semmi kivetnivaló.

2020. aug. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Az eluldoztek es az elengedtek rohadtul nem ugyanaz...

A kerdezot meg nem engedik el, ez pont olyan mocsok huzas mintha ki lenne rakva.

2020. aug. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Addig normalis amigte es a szuleid is normalisnak erzik.

Ha sikerul fokozatosna levalnod a szuleidrol olyan ertelemben hogy pl akkor jossz mesz amikor akarsz persze nem hajnali kettokor csaapkodod a bejarati ajtot, de anyadek se cirkuszolnak hogy pentek este bulizni mentel es csak szombat reggel kerultel elo vagy diakmunkat vallalsz az egyezemi orarend fuggvenyeben es elkezded magadnak fizetni belole a telefonszamlad, aztn neha bevasarolsz belole az egesz csaladnak majd vegul mar bele is adsz a rezsibe (ha egyaltalan elfogadjak), es mgadtol segitesz az otthoni hazimunkaban. Akkor szerintem nagyon jo lesz ez igy. Nyilvan az egyetem vege fele mar szoba kerul majd a munka es a kesobbi elkoltozes mert teljes fizubol mar futni fogja alberletre stb. Amigy jol megvagytok ddig semmi nem gond.

Persze ha te elkezded ugy erezni az szolgalja a te erdekeidet es az a meno hohy majd harmadevesen mar sajat alberletbe lakj akkor meg neked kell ugy alakitanod az anyagi hatteredet vagy ugy egyezkednj a szuleiddel higy az is megtortenhessen.

De teny hogy otthon laknk a legolcsobb...nekik es neked is.

2020. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!