Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most komolyan ez végett...

Most komolyan ez végett szórom a pénzt? Vagy mi a fene bajuk lehet? 20/f

Figyelt kérdés

Anyám és a 22 éves bátyám sem dolgozik, én meg fater dolgozunk. Anyu a nagyiékat gondozza, bátyám meg simán munkanélküli mert nem talál munkát (szerintem nem is akar dolgozni).


Eddig csak a bátyám mondta, de már anyám is kezdi hogy felesleges dolgokra szórom a pénzt.


Anyám tudja figyelni a bankkártyám, lássa mire költök. Most épp az zavarja őket, hogy évek óta van Netflix előfizetésem, szerintük kidobott pénz (nem vagyok én sem szent, nem veszek meg mindent pl Windows, Office... de Netflixel úgy vagyok hogy tényleg rendes tartalmat gyártanak, lehúzhatnán ncore-ról de inkább támogatom őket, mivel nagyon sok sorozatot nézek :D )


Decemberben az zavarta őket hogy vettem egy tv-t, és hogy miért nem a nappaliba vettem, hanem az én szobámba...



2020. aug. 16. 13:59
1 2
 1/20 cameronmonaghanbabee ***** válasza:
94%
Az a bajuk, hogy mersz költeni magadra, miközben nekik büdös a munka. Amúgy a te pénzed, azt veszel, amit akarsz. És egyáltalán nem felesleges. Vannak, akik tényleg hülyeségeket vesznek, de te nem...
2020. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Mi az, hogy anyád tudja figyelni a bankkártyádat?!?!? (Habár szerintem a számládról van szó!)

Egyszerüen bemégy a bankba és letiltod a hozzáférését, az új pint meg nem adod meg.

2020. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Az a bajuk, hogy így rájuk kevesebb jut. Szedd el anyudtól a bankkártyádhoz való hozzáférését minél előbb, mert a nyakadon marad. Egyezzetek meg egy bizonyos összegben, hogy mennyit adsz le otthon, a többi a tied.
2020. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Amíg én dolgozom a pénzemért arra költöm el amire és akire akarom és semmi beleszólásod nincsen inkább mennétek el dolgozni!

Valahogy így mond meg nekik!

2020. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked az lenne az öröm, hogy fogod a pénzed, beleszórod egy hordóba, aztán meggyújtod, az is szíved joga lenne, senkinek semmi köze hozzá.
2020. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Emeld fel a hangod és magyarázd el nekik hogy amíg a bátyád otthon ül és még a munkakeresésre sem törekszik addig te megdolgozol a pénzedért amiből (apukád fizetésén kívül) ők is élnek és mivel felnőtt ember vagy nem szabhatják meg hogy mire költöd a pénzed. Azt megértem, hogy anyukád nem tud elmenni munkahelyre nekünk is így van hogy anyának gondoznia kell nagymamámat de a leírtakból ítélve a bátyádat semmi nem hátráltatja a munkakeresésben a lustaságon és a másokon való elősködés élvezésén kívül. Apukád egyébként mit mond?
2020. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

Otthon laksz, ennyi.

Költözz el és senkinek nem lesz beleszólása semmibe!

2020. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

20 évesen miért nézegeti anyád a bankszámla mozgásaidat? És miért kell egyáltalán tudniuk, hogy Netflixed van (ami egy tök normális dolog)? Mi közük a TV-dhez?


Biztos, hogy 20 éves vagy, és nem 12?

2020. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus, hogy mindig azok a legnagyobb "pénz beosztók" akik a legnagyobb léhűtők is az életben és semmit nem keresnek.
2020. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Minek vállal gyereket az, aki képtelen az ő boldogságát a sajátja fölé helyezni? A szülőnek semmi joga beleszólnia, a gyereke mire költi a saját pénzét.
2020. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!