Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a szülőtök...

Mit tennétek, ha a szülőtök sokszor szemedre hányná, hogy mennyi mindent adott anyagilag, útnak indított az életben (lakás,kocsi,nászajándék), és ezt hangoztatva érzelmi zsarolással próbál bűntudatot kelteni és elérni amit akar?

Figyelt kérdés

Ha valamit nem úgy szeretnék, ahogy ő, akkor mindig ez a fegyvere, és hálátlannak nevez, mártírkodik.

Sose felejt el emlékeztetni, hogy mennyi mindent tett értem. Ezzel bűntudatot kelt bennem folyamatosan, és rengeteget szorongok még felnőttként is, külön életet élve.

Hatalmas segítség volt, amit adott, hálás is vagyok érte, de nem tudod neki felhőtlenül örülni, így azon gondolkozom, hogy eladom mindenem, és mindent visszafizetek neki, csak végre megszabadulhassak a folyamatos szorongástól és bűntudattól. Valamennyim így is maradna, valahogy meglennék. Kapcsolatunk sose volt felhőtlen, gyerekkorom is borzalmas volt, tele félelemmel. Önbizalmam szinte semmi. Változtatni akarok, szeretnék kiegyensúlyozottan élni.

Aki hasonló helyzetben van, mit tenne? Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni? Mi erre a jó megoldás?



2020. aug. 17. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
6%
Ezt a részt itt nem értem...."Érdemes inkább nehezebb anyagi helyzetbe kerülni, ha végre bűntudat nélkül hozhatnék döntéseket a saját életemmel kapcsolatban, úgy, ahogy én szeretnék élni?" Fentebb azt írtad külön élsz
2020. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
96%
Hasonló a sztori itt is. Én leültem vele beszélni erről, persze megint jött a mártírkodás. Visszadtam neki mindent és megszakítottam vele a kapcsolatot.
2020. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
94%

Nem az a megoldás, hogy pénzt adsz neki. Azt a pénzt költsd pszichológusra, hogy megszabadulj a bűntudattól.


Figyu, nekem kicsi gyerekeim vannak. Ebből a helyzetből mondom: teljes hazugság az ilyen emberek érvelése. Egy kisgyerek ui. akkor és ott kamatostul visszafizet mindent amit adsz neki. A mosolyával, a bújásával, a szeretetével. Azzal, hogy őszinte örömmel fogadja, amit érte teszel. Én köszönöm nekik, hogy őket nevelhetem, és ennyi örömöt, szeretetet kapok tőlük, nemhogy később még bármi viszonzást várnék.

2020. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 A kérdező kommentje:
Igen, külön élek jelenleg, de ahhoz, hogy vissza tudjak fizetni mindent, el kellene adnom a házam. Akkor mehetnék a férjem szüleihez, vagy albérletbe, esetleg külföldre. Tehát mindenképp visszalépés lenne anyagilag, mert nem lenne saját ingatlanom. Fizethetnék lakbért, vagy máshoz kell költöznöm, ami szintén nehéz, miután megszokta az ember, hogy külön él, és nem kell alkalmazkodnia másokhoz, illetve ez a megoldás nem is lehetne végleges, csak átmeneti. Vagy vehetek fel hitelt, hogy vegyek egy kis lakást, akkor az is anyagilag új teher.
2020. aug. 17. 09:59
 5/92 anonim ***** válasza:
98%
Visszafizetni? Ha neked adta, a te neveden van, akkor a tiéd, nem kell itt semmit visszafizetni. Biztos kozolnem vele, hogy anyu, a pelenkák ara nem kellene? Aztán ott hagynám és a büdös életben felé se néznék
2020. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, és lelkileg rendbe tudtál jönni? Megszabadultál az örökös bűntudattól?

Ismerem annyira, hogy nem tudnám ezt megbeszélni vele. Minden kritikát (építő jellegűt is), illetve minden próbálkozást támadásnak vesz, amikor valahogy meg akarom vele értetni, hogyan érzek, mitől szenvedek. Úgy érzem nincs kinek mondani, süket fülekre talál.

2020. aug. 17. 10:02
 7/92 A kérdező kommentje:
3-as, bárcsak mindenki édesanyja/édesapja így gondolkozna, mint te. Szerencsések a gyermekeid.
2020. aug. 17. 10:03
 8/92 A kérdező kommentje:

Én is mondtam már neki régebben, hogy nem kértem, hogy megszülessek, és nem értem miért kell nekem azért vezekelnem egész életemben, mert megszülettem és tett értem bármit/felnevelt/taníttatott.

Igazából tudom, hogy vele még ettől is borzasztóbban bánt az anyja, mint ő velem, és ezért én bűnhődöm sajnos. Én viszont már nem nagyon bírom ezt úgy érzem, és meg akarom szakítani ezt a láncolatot. Azért akarok mindent visszafizetni, hogy többé ne tudja a szemere hányni, mennyit adott. A felnevelési költségeimmel pedig biztos adós maradok, ahogy ő is nekem egy elvett gyermekkorral és egy kiegyensúlyozott lelkülettel.

2020. aug. 17. 10:07
 9/92 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell visszaadnod semmit. Mostantól nem veszed fel neki a telefont és kész.

Ha csak visszaadod neki a pénzt, azzal csak újabb fegyvert adsz a kezébe, hogy látod nélküle mekkora senki vagy, és mindent neki köszönhetsz, stb, stb.

Szakíts meg vele minden kapcsolatot a pénzt meg költsd pszichológusra, aki segít neked feldolgozni ezt.

2020. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
92%
Ha minden pénzed odaadod, csak annyi fog történni, hogy nincstelen leszel, de ugyanúgy bántani fog. Neked terápiára van szükséged, mert görbén érzékeled a valóságot. Valamit elképzelsz magadban, ami nem igaz. Ha telenyomsz pénzzel egy agresszív szülőt, az ettől nem fog megszelídülni, csak még jobban bevadul. Pszichiáterre van szükséged, mert beteges a lelkifurdalásod. Pénzen nem tudsz új anyát venni magadnak, és új idegrendszert sem. Csak nincstelenné válsz, amúgy nem változik majd semmi. Egyébként a tudatalattid direkt akarja, hogy lenullázd magad, önbüntetésből. Ezért kell neked terápia, különben az utcán fogsz kikötni hajléktalanként, hogy eléggé megbüntesd magad az anyád óhaját beteljesítve.
2020. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!