Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis, ha a szuleim csak...

Normalis, ha a szuleim csak delutan hatig engednek el 16 eves lanykent?

Figyelt kérdés
2020. aug. 21. 23:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Igen.
2020. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
64%
Attól is függ, hogy hol élsz. Ha a nyolcadik kerületben, akkor szerintem jogos, de ha mondjuk egy kis faluban, akkor engedhetnének tovább is. Nagyvárosban én is félteném a gyerekem.
2020. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Hülyeség.

Ma este 6-kor Győrben 31 fok volt. 6-ig se kéne indulnod otthonról a belvárosba, olyan meleg van.

Este 6-ig strandon kéne lenned, utána meg a haverokkal városba menni.

2020. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez erős túlzás. Miért ne lehetne mondjuk este moziba menni, vagy akármilyen hasonló programot csinálni. Például ott sem aludhattál soha egy barátodnál sem? Azt még megértem hogy a hajnalig való kimaradást nem támogatják a szülők, de 6 óra az még tényleg szinte délután.
2020. aug. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
16 évesen? 22 óráig-ig engednélek el. 18 év felett viszont amíg akarsz.
2020. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%
Valamennyire nem, de féltenek, és ez ellen nem tudsz mit tenni míg velük laksz. Próbáld meg a 8-at kiharcolni, legalább nyáron. Egyébként sajnos ma ez már teljesen érthető. :(( Főleg, ha szép és csinos vagy. Csak féltenek.
2020. aug. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk soha nem az volt a téma, hogy meddig maradok, hanem hogy kikkel megyek, hova megyek, milyen környéken leszünk, kb miket fogunk csinálni, stb. Szerintem inkább ezek a szempontok számítanak, nem az, hogy meddig maradsz. Nem mindegy, hogy a blahán keveregsz este nyolckor egyedül, vagy este tizenegyig a legjobb barátnődnél pletyiztek ahonnan a szülei hazavisznek kocsival. Inkább a körülményeket kellene a szüleidnek figyelembe venni.
2020. aug. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
11%

Inkább engedjenek csak 6-ig minthogy valami bajod legyen, nem?

Ha már 2 év múlva nem az ő felelősségük lesz, hogy te hova mész és mit csinálsz nyílván oda mehetsz ahová akarsz és addig ameddig akarsz. De addig ne aggódj, semmi nem megy sehová,megvár minden.


Ameddig nagykorú nem leszel, ha tetszik, ha nem az ő felelősségük minden. Ha neked bajod esik, valami rosszat csinálsz vagy történik veled valami akkor őket veszik elő, nem téged. Persze az is benne van ebben, hogy féltenek, de a szülőség első sorban megfontoltságot és következetességet kíván.


Meg persze neked is óvatosnak kell lenned, ha elengednek majd akkor is tudnod kell magadra vigyázni, tudnod kell magadtól is, hogy mikor nem mászkálunk egyedül.

Édes mindegy, hogy hol laksz, mennyire forgalmas helyen, mennyire veszélyes emberek között.Sose tudhatod, hogy kinek fordul meg a fejében valami őrültség csak azért, hogy 5 percig az övé legyél.

2020. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Így nyáron azért elég szívás, hogy 6 - ig engednek csak el bárhova is. Hiszen este indul csak be az élet!

Én is azt mondom, hogy az számít kikkel, hova mész, nem az, hogy meddig.

Ha mondjuk strandra vagy kirándulni akarnál menni a barátokkal, akkor azt mondanám, majd jössz, amikor jössz.

De, kocsmázni Pestre nem szívesen engednélek el késő estig.

Bár, lehet abba is bele mennék nagyritkán, mert mégiscsak élned kell az életed, de, nem örülnék neki.

2020. aug. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%
Mindég azt mondom a lányaimnak mire a köztéri lámpát felkapcsolják itthon lenni .
2020. aug. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!