Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék elvárják, hogy lerakja...

Anyámék elvárják, hogy lerakjam a jogosítványt. Ez normális?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Teljesen feleslegesnek látom hogy lerakjam a jogsit, nem szeretem az autókat, különösebbek szükségem pedig nincs rá. Mióta elköltöztünk valamivel távolabb a városból, anyám elvárja hogy lerakjam a jogosítványt, és vegyek egy autót. Ebből rendszeres veszekedés van, hogy velük lakok, örüljek neki, cserébe tőlem ez lenne a minimum hogy elviszem őket boltba meg ügyeket intézni. Ez így most mi?? Nekik nincs egyébként sem autó se jogsi... Nem tervezem lerakni, egyrészt nem fogok arra alsó hangon 200 ezret + egy autó árát költeni hogy őket cipeljem a boltba, másrészt én is tudok buszozni, nem értem miért olyan megterhelő. Elköltözni nem tudok, nincs annyi keresetem. Hogyan mondjam el ezt, ha nem fogják fel?
2020. aug. 23. 10:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
49%

HA értelmes ember lennél, akkor nem tiltakoznál, hanem megszereznéd a jogsit.

Ma lehet, hogy MÉG nincs rá szükséged, de idövel majdnem mindenhez szükséges, és idösebb korban nehezebb megszerezni.


Attól még, hogy van jogsid, nem kell senkit fuvarozni, ARRA kell nemet mondani, nem a jogsi megszerzésére!

2020. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
68%

A jogsit nem meg csinálni, szerintem hülyeség nem tudhatod a jövőben mikor lesz rá szükséged, azt addig kell megcsinalni amíg fiatal vagy.

Kocsit venni és fuvarozni meg nem kell arra mondj nemet.

2020. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
81%

Ha jól értem úgy várnák el, hogy nem is ők fizetnék? Meg majd autót is te vegyél nekik? Ez vicc!

Hát, megmondanám nekik, hogy saját szerszámukkal csapdossák a csalánt, ne máséval. Vagyis, ha NEKIK kéne az ezzel járó kényelem, akkor ŐK tegyék le, a MAGUK pénzéből.

2020. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
61%
Tedd le! Úgy mégis, mi bajod lehet belőle, ha van jogsid? Könnyen lehet, hogy adódik valami jó meló, de a jogsi követelmény akkor már késő lesz. Esetleg ha annyira akarják belepótolhatnak. Amúgy meg könnyen lehet, hogy menet közben kedvet kapsz hozzá!
2020. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
60%
Azt hittem, ők fizetnék, így tényleg elég fura, főleg, hogy te a kétszázzal nagyon alálőttél. Ha adnának bele valamennyit (gondolom nemrég ballagtál, ha 19 vagy, ha dolgozol is, rengeteg kiadás ez), akkor talán érdemes lenne, 20 év alatt visszaadnak a KRESZ árából 25 ezret, ha pedig később mégis kellene valami miatt (munka, család, bármi), elég lesz 3-4 órát venned, hogy visszarázódj
2020. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
14%
A családi együttélésnek is vannak szabályai. Nagykorú vagy, és ezek szerint dolgozol is? Csak mert ha ilyesmit várnak el rendelkezned kell saját jövedelemmel. Ha jövedelemmel rendelkezel illik besegiteni otthon. Az autó vásárlás is nyilván így megoldhatatò, különben nem reális igény. Talán egy kis önállóságra szeretnének nevelni. A jogsi ellen felesleges tiltakoznod, nélküle az ember előbb utóbb csak félkarù óriás. Veszel-e autót vagy sem,az meg a te dolgod, de komplexen kell ezt nézni. Még nagyon fiatal vagy, szinte gyerek (elnézést) ezért a látásmòdod talán még az "ez jár" típus, de ahogy idősödsz egyre kevesebb "jár " a szüleidtől, és egyre jogosabban formálhatnak igényt többlet segítségre, szerintem ez a normális. Én egyetem mellett is mindig dolgoztam, fizettem a saját dolgaim (igen, a jogsit is),aztán már első komolyabb fizetésből "haza adtam " ez így helyes szerintem.
2020. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
49%

MELÓ.


Gondolj a jövődre, bármikor lehet egy olyan melód, ahová kellhet.

Meg az sem árt, ha maga a kártya megvan otthon, ha pl. elveszik a személyid, és sürgős ügyet kéne intézned.

2020. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
61%
mindenképpen rakd le. nekem is megvan a jogsim, 18 éves koromban alig pár hetet vezettem vele vizsga után, de féltem és nem szerettem. Azonnal feladtam és nem is vezettem többé, de meghosszabbítottam mindig, hogy ne járjon le. Most leszek lassan 39 éves és most lett rá szükségem. Ősztől gyakorló órákra fogok járni. Tök jó, hogy anno megcsináltam, mert most nagyon drága lenne letenni újra. Azt is sajnálom, hogy nem futottam neki többször is megszeretni a vezetést, így egy csomó lehetőségből kimaradtam miatta.
2020. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem szeretnéd ne tedd le!!! Én sem akartam, elkezdtem és nem sikerült. Utálok váltani, de leteszem majd idővel automatára. Anyáméknak megmondtam, hogy utálok vezetni (kéziváltóssal vezettem 20 órát) fogadják el ez van.


Szóval, ha nem szívesen csinálod hagyd a fenébe, mert SEMMI ÉRTELME.

Max idővel majd bánni fogod.


Én már 25+évesen tudtam elkezdeni családi kényszerre, mert fater kiment dolgozni.


Egyáltalán semmi türelmem nem volt ahhoz, hogy tűrjem az oktató hülyeségeit. Fiatalabb koromban viszont simán elhallgattam volna. Sajnos amint idősödök úgy múlik a türelmem, tehát ha gondolod minél fiatalabban szerezd meg a jogsit, ne húzd el.


Ha viszont abszolút nem látod a jövőbeni hasznát, attor tegyél rá ;)

2020. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Na na na na... Mielőtt valaki félreértené.. Nem ők fizetik. Mindent SAJÁT MAGAMNAK kell. Szerintem meg teljesen jogtalan hogy azon ugatnak hogy osztom be a pénzem.
2020. aug. 23. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!