Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi motiválja az ilyen szülőt...

Mi motiválja az ilyen szülőt aki képes lenne mégis direkt nem akar segíteni a gyerekének?

Figyelt kérdés

Lassan nyugdíjas korú szüleim magasan átlag felett keresnek,több ingatlannal rendelkeznek. Eszük ágában sincs az,hogy egy ingatlanba megengednék,hogy éljek párommal legalább pár évig amíg félreteszünk annyit,hogy hitelt vegyünk fel lakásra vagy vegyünk autót,esküvőre,gyerekre...

Mi a semmire nem akarunk családot vállalni pedig már nagyon szívesen bele kezdenénk. Fél fizetésünk elmegy az ingatlan bérlésre szinte alig marad valami amit eltehetnénk.

Mélységes utálattal tudok csak szüleimre gondolni,hogy idős emberek lévén nem akarnak segíteni a fiatalabb generációnak. Érthetlennek tartom,hogy azt várják meghaljanak és majd azután örököljek,míg élnek addig éljek egyik hónapról a másikra.

Még nagyszülői örökségem sincs,mert azt zsebre vágták,úgyhogy még erre se tudok alapozni.

Egy megoldás van tényleg a nélkülözébe szülni,napról napra élni és reménykedni,hogy egyszer jobb lesz.

Én csak azt akarom megérteni egy ilyen szülőt mi motivál miért élvezkedik azon,hogy nem segít??


2020. aug. 23. 12:01
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Mondjuk már kicsiként is a tény,hogy létezem zavarta őket,fenyítve és verve voltam. Szóval alapból nem normális emberek. De ettől még érdekel,hogy léteznek ilyenek mármint minek kellett gyerek? És miért élvezkedik ezen?
2020. aug. 23. 12:13
 2/37 anonim ***** válasza:
85%

Az egészből a nagyszülői örökséget nem értem, ha nem hagyták rád végrendeletileg akkor a szüleid az örökösök, nem te.


A szüleiddel meg nem tudsz mit csinálni, max ha felhozzák az unokát akkor mondhatod, hogy nincs hová meg mire szülni.

2020. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
28%

Talán arra akarnak nevelni és motiválni, hogy magadtól érj el dolgokat, mindig törekedj a többre és a jobbra, ne csak készen alád legyen téve és mivel nem te teremtetted meg és nem érzed az értékét ne herdáld el.

Nem helyeslem maradéktalanul ezt a módszert, van aki így is képes megbecsülni amit kap, van is konkrét példám erre. De őket szerintem ez motiválja erre a viselkedésre. Vagy nem ismernek téged, vagy túl jól ismernek.

2020. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
30%

"Mélységes utálattal tudok csak szüleimre gondolni,hogy idős emberek lévén nem akarnak segíteni a fiatalabb generációnak"



Mert te, mint fiatal generáció majd segíted őket, ha rászorulnak, ugye? Ja, nem.

2020. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon sok minden homályos a történetben. Gondolom az ingatlanok nem csak úgy állnak a semmibe, hanem hasznot hoznak, például ki vannak adva. Ha neked "adnának" egy házat, akkor ők bevételtől esnének el, hacsak nem fizetnéd ki ugyanúgy az albérletet, esetleg valamivel kevesebbet, de neked pont az a problémád, hogy a fizetésed nagy része elmegy albérletre, akkor meg ugyanott vagy, ahol eddig voltál. Legfeljebb családban maradna a pénz, de a leírásod szerint nem beszélhetünk összetartó családról, akkor meg mindegy.

Az pedig már régen rossz a te részedről, hogy másokkal példálózol; ők meg előhúzhatják azt a kártyát, hogy a Kis Pista három diplomát szerzett, meg családot tudott úgy alapítani, hogy az anyja minimálbérből támogatta, te meg még egy gyereket sem tudsz csinálni (amihez nem kell ész, ugye). Akkor, miről is beszélsz?

Szerintem nem várható el egyik szülőtől sem, hogy addig tolja a gyereke szekeerét, amíg meg nem hal. Felneveltek, iskoláztattak 18 évig, utána már neked kell megoldanod az életed (sőt, a törvényben szülőtartás is létezik, ami azt jelenti, hogy a már nagykorú gyermek kötelezhető szülei eltartására, amennyiben ők már saját erőből erre képtelenek).

2020. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
79%

Én sem értem ezt a felállást. Nekem nagyon sokat segítenek a szüleim, de közben úgy neveltek, hogy motivált legyek, hogy elérjem a kitűzött céljaimat, jobbra és többre törekedjek. Nem tudom elfogadni indoklásnak, hogy azért nem segítenek, hogy ilyen ambíciói meglegyenek a gyereknek.

Azért ne utáld a szüleidet, más a felfogásuk. Próbálj meg velük újra beszélni (gondolom korábban már megtetted), hogy segítsenek az elindulásban.

2020. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
49%

Azt hiszem én nem fogalmaznék olyan erősen, mint az egyes, de mire végig olvastam a leírásod lett némi ellenszenv bennem..feléd.

Arról egy sort nem írtál, hogy te és a párod milyen módon támogatjátok őket mennyit találkoztok van e bármiféle segítő szándék bennetek feléjük.

Milyen a szüleid párod viszonya...stb..

Igen, amúgy el tudok képzelni szülőtől ilyen viselkedést. Igaz ritkán, de előfordul.

Kicsit azt az érzést kelti az írásod, hogy te a támogatást elvárod.Magadtól mit várnál el egy komolyabb anyagi támogatásért cserébe?

Úgy általában, emberileg..

2020. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%

Mit mondanak, ha megkérdezed őket? Mi a válasz, miért nem élhetsz pár évig az egyik ingatlanban a pároddal, amíg félre nem tudtok tenni sajátra?


Egyébként az volna a normális, hogy a szülő segít a gyerekének, de a te eseteben valószínűleg mérgező szülőkről van szó, hisz írtad, hogy vertek és a létezésed is gond.

2020. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

6, nekik nincs rá szükségük . Valamint,ha bármit tettek volna értem,hogy elinduljak az úton akkor persze bármikor segítettem volna őket,hiszen érzőlény vagyok és hálás lennék minden kis apróságért amit valaha kaptam tőlük. Csak a baj az,hogy nagyon nem kaptam semmit,csak szörnyűséget,azt hogy milyen szülő ne legyek shoa.


5, Nehéz ,mert ők eleve jó pozicíóból indultak fiatalon kb mindenük meg volt és úgy nőtt tovább a vagyonuk. Ellenben nekem semmim sincs. Egyáltaán nem szórom a pénzt sem ,sőt tudom hogy tudnám megforgatni,ha tudnék bármit is félretenni...


4, Azt úgy értem mindkét nagyszülő csak a gyerekirehagyta az örökséget,és ők mind szétosztották egyenlőre maguk és a saját gyerekik között kivéve az én szüleim. De minden más ismerős,baráttól is ezt hallom,hogy nagyszülői pénzt szétosztják gyerekek között is,hogy legyen kis pénzük abból venni kocsit vagy félretenni. Ezért említettem meg.

2020. aug. 23. 12:33
 10/37 anonim ***** válasza:
23%
Innen úgy néz ki hogy elvárod hogy ők segítsenek neked mindenben, ne kelljen dolgoznod meg albit se fizetned mert tehetősek a szüleid. Magyarán élősködnél rajtuk. Én egy forintot nem hagynék rád ha csak a pénzüket várod.
2020. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!