Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy felejtsem el a rossz...

Hogy felejtsem el a rossz pillanatokat, amelyeket anyám okozott? Hogyan tudnám magam továbbtenni ezeket, hogy jó legyen vele a viszonyom?

Figyelt kérdés
Több kisebb-nagyobb csalódásról van szó és mivel bennem vannak a régi csalódások, nem tudok vele mindig önfeledten mindenről beszélni meg rámosolyogni, habár szeretnék, mert szeretem őt, de nem tudok. Magányos, mert egyedülálló, ezért sokszor ír és sokat akar beszélni skyp-on. Minden egyes alkalommal mikor megbántott, beszéltem vele a dolgokról, hogy mi miért bántott meg, de mintha nem értette volna meg sosem, mindig van válasza mindenre. Például esküvőmön csak a kötelező táncot táncolta le velem. Több olyan pillanat volt, mikor még a 70 éves nagymama is táncolt és csak ő ült egyedül az egész teremben. Az esküvőszervezőm megkérdezte, hogy mi a baj, anyám erre, hogy fáj a feje, de az esküvőszervezőmtől a fejfájásra való gyógyszert elutasította. Ő volt az elsők között, aki menni akart. Vagy például ha én nem megyek haza (150 km-re lakom), akkor ő sem jön hozzám, habár nem öreg. 7 éve nem volt nálam, mióta külföldön lakom. Régen fizettem a lakását és mikor közöltem vele, hogy külföldre költözök, mondta, hogy ennek ellenére fizetnem kell tovább a lakást, ahol ő lakik, mert az én nevemen van. Nem tettem, mert én már nem ott laktam, erre hogy hogy gondolom. De ezek már régebben voltak. De szóval nagyon ilyen sok dolog van, ami rosszul esett/esik. De tudom, hogy szeret, sokszor becézget és nagyon sokszor mondja, hogy szeret. De mintha nem venné tudomásul, hogy sokszor megbánt. Hogy felejtsem el ezeket, hogy tehetném túl magam ezeken a dolgokon, hogy újra legyen egy normális anya-lánya kapcsolat?
2020. aug. 23. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Igaz a mondás, hogy ne azt nézd, amit mond, hanem amit csinál. Ha csak a "szájával" szeret, de képtelen az esküvődön táncolni veled (ami azért nem gyakori az ember életében), akkor nem szeret, maximum a tiszteletköröket képes lefutni azért, hogy támogasd.

Mérgező szülő kategória.

2020. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt hittem nagy sorscsapások értek. De ezekben semmi rosszat nem látok. Az, hogy nem táncol szíve joga. Ha a lakás a te neveden van, téged terhel. Nem értem, végülis mi a problémád??
2020. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kettes én nem a véleményedet kértem a példáimra. A lakást az apám íratta a nevemre, hogy ne veszítsem el. És mégis miért fizessem ott az albérletet, ha ott is fizetem ahol en lakok, amott meg az anyám és a két tesóm lakik, én meg nem? Ők ugyanúgy dolgoznak. Nem vagyok bank, hogy másnak fizessek albérletet, mikor ők is dolgoznak, akik benne laknak. Látom a válaszodból, hogy te sem lehetsz jó ember úgyhogy a te válaszod pont nem érdekel.
2020. aug. 23. 18:12
 4/7 A kérdező kommentje:
A másik, ki írta hogy sorscsapás ért??? Csalódásokról írtam, nem sorscsapásokról.
2020. aug. 23. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj terápiára, ha megteheted. Sok olyan módszer, feladat van, ami alapján majd helyre tudod tenni magadban ezt az egészet és rendezni tudod elsősorban magadban azután anyuddal is. ,ég tanulsz majd elfogadni, kicsit más szemmel nézni helyzetekre, ha tényleg akarod sokat segít. Ezek sajnos olyan transzgenerációs hatások, amiket nem fogsz tudni egyedül feldolgozni.
2020. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg attól, hogy a neveden van a lakás, de nem te laksz benne, nem kell neked fizetni. Elhiszem, hogy ez nagy csalódás. Aki szerint a kérdező terheli, az az albérletnél is így gondolkodik?
2020. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is mondták, menj el terápiára. Vannak csoportos és egyéni lehetőségek. Online esetleg, ha vállalják így is.
2020. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!