Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez a helyzet...

Szerintetek ez a helyzet gyakori? Anyuka pénzköltése?

Figyelt kérdés

Szüleim már születésemkor szétmentek. Elég bonyolult volt apukámmal a kapcsolat, nem is ez a lényeg, hanem mostanában elkezdett havonta küldeni pénzt a számlámra, de anyum kezeli, mert gyűlölöm a pénzt (sikerült megutáltatnia apukámnak velem, de ez sem lényeg, csak a szitu megértéséhez kell). Anyummal élek és van fizuja, de freelancer, néha van meló, néha nincs. És nagyon költekezik apum pénzéből, én meg spórolós vagyok (lennék, ha nem költené el) és nincs havi spórolásom semennyi, pedig nekem küldi apum (nem sajnálom anyumtól). De tényleg, amit meglát, megveszi és amikor apum nem küldött, nagyon szűkölködtünk, engem nem zavart, mert ételre volt, csak ő hiányolta a költekezést. És most hogy biztos forrás van, így nem nagyon fogja vissza magát. De mint fiatal felnőtt, akinek az apja finanszírozná az orvosin eltöltött éveimet, így elakartam rakni tartalékot, hogy később legyen, de így nem megy hogy anyum elkölti. Mondván, hogy amit veszünk, abból én is használok, ami igaz. Amikor megkértem, hadd kezeljem én a számlám, azt mondta akkor sose vennénk semmit. Vagy nesze itt van, zsugoriskodjál.


Szóval szerintetek ez így jó? Ha nem, akkor ti mit tennétek? Aki, volt hasonló helyzetbe, mit csinált, hogy megszűnjön ez?

21/l



2020. aug. 24. 20:27
A kérdező szavazást indított:
igen, gyakori
nem, nem normális
változtatni kell
menj koleszba
107 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
Mond apádnak, hogy adja neked oda, mert anyád elkölti. Anyádnak meg mond, hogy az neked van félre téve. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.
2020. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy hadd kezeld te a számlád? Felnőtt ember vagy, anyád nem is használhatná a kártyádat. Ha nem adja vissza, akkor jelentsd a bankban, hogy elvesztetted és igényelj újat.
2020. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

Apum nem is tudja ezt, ezért lett külön számlám, mert nem akarta, hogy anyum elköltse, hisz ismerte.

De nem érzem igazságosnak, hogy "nekem van félre téve", hisz végülis ő nevelt meg költött rám (igaz, sokszor segített apum, de volt egy időszak amikor nem) Az a baj, hogy ebbe nőttem fel így, és nem tudom hogy lehetne hirtelen változtatni, de szeretnék! Meg mondja anyum, hogy bármit kérhetek, hisz ő is megvesz mindent magának, de ez a baj! minek kelljen nekem sok kacat feleslegesen, spórolás helyett? :(

2020. aug. 24. 21:01
 4/65 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet, de ha anyukád elkölti a "jövőd" az probléma. Legyen külön számlád, menj koleszba. Ha anyukád segítségre szorul segíts neki, de ne ő rendelkezzen a te pénzeddel.
2020. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
És a fizumból is szokott kölcsön kérni, és amikor említem, mondja hogy visszaadja, de elfelejti néha, és még nekem van lelkifurdalásom kérni, mert tudom, hogy apum pénzéből adja vissza, és így továbbra sem kaptam + pénzt csak amennyit kölcsönkért. Ajj ez annyira bonyolult, nem tudom igaza van-e, hisz együtt élünk és mindent közösen használunk, amit veszünk.
2020. aug. 24. 21:12
 6/65 anonim ***** válasza:
89%

Lesarkítva, nincs igaza!

Nem azért "csinàlunk" gyereket hogy később lehúzzuk...inkább segítenie kellene, hogy nem kér semmit.

2020. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

#4-es

Igazad lehet, lehet a kolesz lenne a megoldás, mert akkor ő egymagára elég lenne a fizetése, én meg annyit spórolhatnék, amennyit akarok. Bár a kolesznak is kell külön fizetni havonta + saját ellátás, de lehet így is jobban megéri? Szerintetek?

2020. aug. 24. 21:17
 8/65 A kérdező kommentje:

#6-os

Jajj de édes vagy, ez nagyon aranyos :)

2020. aug. 24. 21:18
 9/65 babyboom567 ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Amíg gyülölni fogod a pénzt, addig mindenki le fog húzni.

ülj le komolyan anyukáddal beszélgetni,számoljátok ki közösen hogy mennyi a fix kiadás,villanyszámla, internet, víz,gáz,lakbér stb,meg a kaja részed(még ez is nagyon húzós dolog, de így tiszta lehet a lelkiismereted).És fixen ennyit adjál oda.Se többet, se kevesebbet,és csináltass új kártyát,és ne adj kölcsön.Legyél zsugori.Anyád épp a jövődet költi el kacatokra.(nekem lesülne a bőr a képemről)

Ha esetleg lakbért, vagy lakáshitelt is fizettek, akkor ennyi erővel társbérletbe is mehetsz.

2020. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
94%

4, 6 vagyok


Ahogy írod, kolesznak is van költsége, de kaphatsz ösztöndíjat/támogatást. Néha elmehetsz beugrosként hétvégén dolgozni. Kaját kell megoldanod, de ha tudsz magadra főzni azzal is tudsz spórolni.

2020. aug. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!