Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő gazdag akkor a...

Ha egy szülő gazdag akkor a gyereke is?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem törvényszerű.
2020. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Nem. Apámnak félmillás fizetése van és nem vett nekem lakást. Pedig illene.
2020. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Ismerek ilyet is, olyat is. Egy családon belül is van olyan, hogy az egyik gyereke az, a másik meg nem.
2020. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
2# jaj Te szegény
2020. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindig, de a gazdag szülőknek általában a gyereke nem lesz szegény
2020. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem feltétlen. Apám rengeteget keres anyám pedig rengeteget örökölt. 26 éves koromig gyorsétteremben, pultosként, takarítónőként dolgoztam hogy legyen pénzem ha akarok venni pl egy új cipőt vagy bkv bérletet.

26 éves koromban kezdtem el anyagi segítséget kapni tőlük, addig úgy éltem mint a teljesen szegények.

2020. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Fuh, ez de jó kérdés.

Ugyebár elvileg a gyereknek nincs semmije, nincs saját vagyona, minden a szüleié. Ugyanakkor eléggé megbukik a szememben szülőként, aki ezt tényleg így gondolja, így él, hogy a gyereknek nincs semmije, "dolgozzon meg" mindenért. Ismerek olyat, aki írta a gyerek felnevelésének költségét és aztán azt akarta, hogy a gyereke törlessze neki. Mondanom sem kell, nincs kapcsolattartás...

Az én szüleim mindig azt éreztették velünk, hogy mindenért keményen megdolgoztak, és a tulajdonjog az övék, ugyanakkor mindent megosztanak velünk és a szükségleteink szerint segítenek nekünk felnőtt korunkban. Nekem elég nagy koppanás volt az életszínvonal csökkenése, amikor elköltöztem otthonról, de csak hozzásegített, hogy megbecsüljem, ami otthon volt. És szerintem felküzdöttem magam. A szüleim segítettek, nem tettek a fenekem alá semmit, de nem is hagyták, hogy csupasz s.ggel induljak neki az életnek. De én is gondolkodtam ezzel sokat annak idején, hogy most akkor mi az enyém, például a szülői házban a szobámban a bútorok az enyéim egyáltalán? Vihetem magammal, ha elköltözök? Vagy csak "kölcsön kaptam" a szüleimtől?

2020. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Nekem nincs egy vasam se, de kocsim, lakásom, meg nyaralóm igen. Pontosabban az én nevemen van.
2020. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem, az én szüleim havonta 1,5+ milliót keresnek, de tanulás kifizetésén kivül mást nem kaptam tölük. Egyedül kell mindent megteremteni, az hogy nyugdijas koromra öröklök majd nem sokat ér
2020. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Csak ha jó a kapcsolatotok. Én szüleimtől kaptam egy házat Pesten, meg kezdésnek adtak pár milliót bankszámlára, de onnantól kezdve már semmit. Ennek több éve volt már, azóta se utalnak semmit a számlámra, pedig szüleimnek saját vállalkozásuk van és több millió forintos bevételük van. Viszont van egy nővéremnek, aki terhes lett, na az kapott új kocsit, meg egy csomó mindent vásároltak neki meg a születendő babának is... Szóval attól függ mennyire szeretnek.
2020. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!