Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sok amit kérek tőle?

Nagyon sok amit kérek tőle?

Figyelt kérdés

Van egy nagy egyetemista gyerekem meg egy alsós kicsi, nem részletezem őket, a kicsi még nem tud egyedül közlekedni és ha nem érek rá, a naggyal utaztatom.

Tudni kell rólam, hogy én mindig mindent az utolsó pillanat után jelentek be, van amikor aznap reggel, hogy a nagynak mit kell csinálnia egy órán belül és nem nagyon szokott érdekelni, hogy mi van neki tervezve, mivel eltartom, ezért elvárom hogy csinálja meg, tudom irritáló tud lenni, de már elfogadták, hogy ilyen vagyok, ezen nem tudok változtatni.

Holnapra megkértem, hogy vigye el reggel 9-re a kicsit külön matekra a központba, amire már fél éve várunk, végre kaptunk időpontot. Mivel én reggel 7-től délután 5-ig dolgozom, így nem tudom elvinni, ezért megkértem, hogy buszozzon el vele a központba, majd haza, majd megint vigye el délután 1-re pszichológushoz a központba, hogy aztán hazavigye, majd 2-re pedig mennie kell ugyanoda vissza a központba a saját programjára. Mivel nincs bérletük, ez elég combos, egy jegy 300 ft, oda-vissza 600, tehát csak a busz 1800, de ezt én kifizetem nekik, de még így sem mindig veszik igénybe a buszt, csak egy irányba, a másikat pedig lesétálják, mert hogy drága a busz és 40 perc séta az semmi (majd rinyálnak miatta, hogy fáradtak).

Szóval ezt bejelentettem neki kb 2 órája és azóta őrjöng a nagy, hogy már elege van, hogy egész héten ugráltatom, vigye ide-oda a kicsit és buszozzon fel-alá-körbe a városban és mindig az utolsó pillanatban szólok neki. Tiltakozik, hogy ő aztán nem viszi el sehova, mert ő nem akar feleslegesen megint korán kelni. Pedig nagyon fontos lenne.

Azért őrjöng, mert 2 napja reggel ment a dolgára a központba, majd vissza, majd amint hazaért, megkértem, hogy vigye el délre zongorázni, majd haza, majd ugyanezt megkértem tőle tegnap. Meg azért is őrjöng, mert egész március óta (digitális oktatás) ő vigyáz rá minden délelőtt, meg egész nyáron otthon van vele, nem mehet sehova mert nem merem egyedül hagyni, munkába meg nem hozhatom a kicsit, így több mint 5 hónapja minden hétköznap össze vannak zárva és nem akarja, hogy most már minden nap még utaztassa is.

Sajnos egy nagyon kötött helyen dolgozom, nem mehetek el egy percre sem délután 5 előtt és mindenféleképpen 7-re már ott kell lennem.

Nagyon sok amit kérek tőle, hogy ennyire őrjöngenie kell?



2020. aug. 27. 23:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
192 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Nem az ő gyereke, hanem a tiéd. Apa, nagyszülők nincsenek?
2020. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
98%
Gratulálok, az év szülője.....
2020. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
99%
Ez ugye csak egy trollkérdés?!? Ilyen nincs, csodálnám ha ezt 5 hónapja tűrné szegény gyerek.
2020. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes módja annak hogy megutáltasd vele az öccsét.
2020. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 A kérdező kommentje:

Nincs apa, nagyszülő az ország végén, újak vagyunk a környéken még, nincs ismerős vagy szomszéd, más sajnos nincs.

2, Elnézést? Kifejtenéd bővebben? :)

2020. aug. 27. 23:35
 6/111 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon rossz hogy mindent az utolsó pillanatba jelentesz be.
2020. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 anonim ***** válasza:
98%
legyél neki hálás, hogy ennyit mindent is meg tesz HELYETTED (az hogy eltartod - minek vállaltál gyereket).
2020. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 A kérdező kommentje:

#3 Nem? Sajnos szükség néha ilyen helyzeteket hoz, úgyis otthon volt egyetemistaként ő is a digitális oktatás miatt, szóval könnyen összekombinálható volt a dolog. Nyár hát az meg ilyen, nem hagyhatunk egy alsóst egyedül, főleg egy mentálisan kicsit labilist.

#4 Sose szerették egymást....

2020. aug. 27. 23:37
 9/111 anonim ***** válasza:
23%

Az apárol semmit nem említettél, ha nem él veletek szerintem akkor ez normális, hogy segít. Anyukám egyedül nevel engem meg az öcsémet, mindíg megcsinálom amire megkér, sőt az a minimum, hogy ha reggel elmegy munkába én kelek vele, irány a bolt, főzés takarítás. Tudom, hogy nehéz neki egyedül és rengeteg munkát válall azért, hogy a gyermekeinek minden meg legyen az iskolában és normálisan tanítassa őket.

18/ Lány

2020. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
98%

Az úgy megvan hogy a "nagy" srác még fiatal és hogy esetleg lenne más dolga mint az öccsére vigyázni 5 hónapon keresztül?

Gyereket vállalni úgy kell hogy biztosan tudok vele foglalkozni nem kell másnak odaadni.

Arról nem is beszélve hogy téged mint anyát meg sem fog ismerni igazán, csak a rossz oldalad látja...

Próbálj változtatni és igen túl sokat vársz el tőle, voltam kicsit hasonló helyzetben elég nagy mentális teherrel, pánikbeteg vagyok miatta azóta is.

2020. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!