Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bocsánatot kellene kérnem...

Bocsánatot kellene kérnem apámtól?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, 10 éve teljesen önálló, nem szorulok a szüleim anyagi támogatására. Tegnapelőtt lerobbant az autóm, és apámat hivtam, hogy segitsen elvontatni. Szerelő vagyok és tudtam, hogy már 4ezer kilóméterrel ezelőtt vezérműláncot kellett volna cserélnem, de halogattam a következő hétvégre, hogy addig csak kibirja. Sajnos nem igy történt, és emiatt totákáros lett a motor, ami kb 200ezres kár. Mikor apám megérkezett, kiabálva veszekedett velem, amiért ilyen ostoba és hanyag vagyok, hogy szerelő létemre igy járok. Semmire nem vigyázok, mindent tönkreteszek...bla-bla. A gyerekkorom is igy telt, ha véletlen elörtem egy tányért, vagy elszakitottam a ruhám akkor azért csúnyan szidott.

Ezúttal én is ideges voltam, és nem voltam hajlandó lenyelni a szitkozódását, főleg, hogy nem neki, hanem saját magamnak okoztam kárt.

Azt mondtam neki, hogy akkor beszéljen velem igy, ha az ő tulajdonát teszem tönkre, vagy azt amit tőle kaptam, majd elküldtem, mondván hogy inkább nincs szükségem a segitségére. Mindezt emelt hangnemben közöltem, ő pedig nem reagált rá semmit, csak némát beült az autójába és elment.



2020. aug. 31. 12:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
Valószínűleg nem ártana. A büszkeségedet tedd inkább félre.
2020. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%

Amellett, hogy igazad lehet, én bocsánatot kérnék.

Úgy gondolom, hogy mivel kiírtad a kérdést, van némi lelkiismeret-furdalás részedről.

Kérj bocsánatot, abból nem lehet baj.

2020. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%
Neki kellene bocsánatot kérnie.
2020. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
Neki elege van, hogy felelőtlen vagy, neked pedig eleged van, hogy ezt mindig szóvá teszi. Kérjetek egymástól bocsánatot, nem mintha ezután változna valami. Te maradsz felelőtlen, ő pedig felrója neked.
2020. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Mind a ketten idegesek voltatok és hirtelen felindulásból beszéltetek. Mindenképpen hívd fel és ha ettől jobban érzed magad, akkor kérj elnézést, bár ő is hibás a dologban, ha egész életedben ezt kellett hallgatnod.
2020. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk ebben az autós dologban igaza van. És te rángattad oda. Szóval ez ne neked álljon már feljebb.

Ellenben azt megmondhatod neki nyugodt hangnemben, hogy úgy érzed, gyerekként sok mindenért leszidott, ami szerinted nem volt igazságos és ez tüske benned a mai napig.

2020. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%
Egy szülőtől bocsánatot kérni nem megalázó, akkor sem, ha neked van igazad, és neki elleni inkább mentegetnie magát. Én nem haboznék. Megnyugodna a lelkem. A szívből jövő megbocsátás jót tesz a mentális és testi egészségnek is.
2020. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
40%

Tudod miért kérj bocsánatot?

Mert lesz amikor már mindent megadnál, hogy kiabáljon veled!


Én már csak tudom... 😭

2020. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
71%

"Szerelő vagyok és tudtam, hogy már 4ezer kilóméterrel ezelőtt vezérműláncot kellett volna cserélnem, de halogattam a következő hétvégre, hogy addig csak kibirja."


"Mikor apám megérkezett, kiabálva veszekedett velem, amiért ilyen ostoba és hanyag vagyok, hogy szerelő létemre igy járok."


Igaza volt.

2020. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
15%
Legalább vállalná az illető, hogy folyamatosan lepontoz! De, nem ám, ahhoz már nincs gógyija....
2020. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!