Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg tudnátok bocsajtani 20...

Meg tudnátok bocsajtani 20 évnyi nemtorodest apatoknak?

Figyelt kérdés
Sose ismertem apamat. Mikor megszulettem lelepett egy masik nővel. Azota se hire, se hamva nem volt. Gyerektartast kb fél évig fizetett anyunak. Felnőtt fejjel, gondoltam megkeresem. Meg is talaltam, úgy néz ki örül is. Viszont amit nem tudtam róla, hogy az évek alatt nagyon gazdag lett és dicsekszik is felem ezzel. Pl amikor találkoztam vele és a mostani felesegevel mast se hallottam csak azt hogy nekik milyuk van, mist adtak el a Porschet, mert Teslat akarnak venni. Nekik a jó ruha az Armaninal es a Guccinal kezdodik stb. Nekem adott a nő pár használt ruháját, hogy vigyem haza. Szerintetek hogyan kezeljem ezt? Ez megalazo volt, vagy csak en erzem igy? Rolam semmit nem kerdeztek, csak magukról beszeltek.

2020. szept. 1. 11:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%
Biztos hogy nem.
2020. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a kérdést hetente felteszed. Nem, még mindig nem erdekled apádat, nem akarja hogy megbocsáss, te erőlködsz
2020. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
70%
Nem bocsátanék meg. Inkább behajtatnám rajta az elmaradt gyerektartást. Lehet utána nem lenne ekkora képe. Szánalmasak, többet nem is mennék hozzájuk a helyedben.
2020. szept. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%
Én nem tudom azokat szeretni, akik rosszul bántak velem. Engem bántalmaztak a szüleim és őket sem szeretem, meg is szakítottam velük minden kapcsolatot és sokkal jobb nélkülük az életem. Alapból nem érdekelne egy olyan ember, aki nem kíváncsi rám, akkor se, ha az apám. Így pedig, hogy 20 év után se kíváncsi rád, szerintem feleslegesen kínzod magad azzal, hogy egyáltalán szóbaállsz vele.
2020. szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%

" Inkább behajtatnám rajta az elmaradt gyerektartást."


Csak fél évre visszamenőleg lehet igényelni és felnőtt már a kérdező, így jogilag nincs is lehetősége.


Kérdező, elhiszem, hogy rosszul esik, de ha Rád nem kíváncsiak, akkor ez azért sok mindent elmond. LÉPJ TOVÁBB!

2020. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem, úgy ahogy “anyámnak” sem.

Egyszer megkeresett, és azzal a lendülettel elzavartam. Ha “apám” is ezt tenné, őt is ugyanúgy elküldeném.

Hamár egész életemben nem érdekeltem, akkor maradjon is így, a továbbiakban is.

2020. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Vannak ilyen emberek (akik csak magukról beszélnek), önmagában ebben nincs megalázás, csak egoizmus.

Végülis te kerested meg, ezzel meg is adtad az alaphangot.

ÉN biztos nem kerestem volna meg, mert nem is bocsátottam volna meg. Ha meg nem "nézed el" neki, akkor minek kerested meg? Nem értelek. Mire jó felkavarni a múltat, ha úgysem akarsz közeledni?

2020. szept. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
52%
Megbocsájtás nem idevágó érzelem. Nem téged hagyott el, hanem nyilván anyáddal nem volt megfelelő a kapcsolata. Érzelmi kapcsolat kettőtök között nemigen alakulhatott ki, most feltehetően téged is csak a sok pénz fogott meg. Ha a jelenlegi feleségével szemben averziód van, akkor nem kellett volna ruhákat sem elfogadni. Mindenesetre azt tisztázd magadban, hogy a pénz szaga fogott meg (nem bűn) vagy az sem. A viselkedésedet aztán ennek alapján irányítsd.
2020. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
46%

Hát figyu. Én is hasonló cipőben jártam, járok bár apámék nem lettek ennyire jómódúak, de semmibe nem nézem őt.

Én már eljutottam oda, hogy az örökségen kívül más ne érdekeljen.

Próbáld nem a lelkedre venni a viselkedésüket és nyugodtan fogadd el amit adnak!

2020. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
Én amúgy nem értem miért is várja itt el mindenki, hogy 20 évesen felbukkan az apja életében akit sose ismert és apuka nagy örömében alátol egy nagy Ferrarit meg egy palotát. Egy idegen vagy számára. Az még azt mondom szép gesztus, hogy te ennyi idősen felkeresed, hogy meg akarod ismerni, esetleg megkérdezed miért alakult így az egész. De onnantól én úgy kezelném akár egy távoli ismerőst. Nem kérnék tőle semmit, de ő se várja el hogy ugorjak ha valami baja van, meg hogy esetleg majd együtt ülünk Szenteste az asztalnál. Eddig se voltatok egy család, már soha nem is lesztek
2020. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!