Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám miért nem akarja ezt?

Édesanyám miért nem akarja ezt?

Figyelt kérdés

Suli választáskor Debrecent részesítettem előnybe mert nagyváros és könnyedén el lehet jutni A-ból B-be és így minden nap betudok járni oda és tudok tanulni (a kollégium nem jöhet szóba mert gimis koromban se jött be igazán ez).


Mostanában gondolkodtam el azon, hogy ez nagyon fárasztó lesz 5-től 7-8-ig szinte csak utazok és hazafelé is kb 2-3-tól egészen 6-ig utazok mert olyan "jó" a csatlakozás és ugye a MÁV sem a pontosságáról sem híres főleg télen, ha majd menni kell (feltéve, ha nem változik a helyzet). És jobban szeretnék inkább Szolnokra járni ugyanazt, csinálni amit Debrecenbe is (ugyanis Szolnok a lakóhelyemtől 55 km-re van és bérlet árban meg utazási időben is kedvező és érettségire épülő 2 éves képzésről lenne szó, villanyszerelőnek szeretnék tanulni) a bérlet se olyan drága, jobb is a csatlakozás és ugye Debrecen innen 90 km-re van (nem kell attól félnem, hogy sokat kések és attól se, hogy nem érem el az utolsó buszt)).


Amikor felvetettem ezt anyukámnak akkor kiakadt és őrjöngött, hogy "ha már elkezdted akkor fejezd is be" meg, ha gondolkodtál volna hamarabb akkor nem kellene szívnod de most már szívni is fogod" mondatokat vágta a fejemhez. Nem lenne semmi bajom a szorgalmammal és a tanulással mert nagyon jó tanuló voltam mindig is de a "nemes célért" csak nem szeretnék "meghalni" és ugye este még tanulni is kell, amelyet helyettem senki nem fog.


Anyukám miért ellenzi ezt ennyire?


19 éves, srác vagyok



2020. szept. 2. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom halálra idegesíti hogy a 19 éves fia annyira életképtelen, hohy nem képes előre gondolkodni.
2020. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem elég sok bonyodalommal jár megváltoztatni, és az a problémája. Azonban ha még el sem kezdődött a képzés, akkor annyira nem gáz szerintem változtatni, még jobb, hogy időben rájöttél, hogy mégsem szeretnél annyit utazni.
2020. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Felnőtt ember vagy, nem kell anyád engedélye, hogy átiratkozz. Még épp csak elkezdődött az év, telefonálj gyorsan hátha még átvesznek.
2020. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálsz amit akarsz ha intézed magadnak. Gondolom ezen stressszel hogy utolsó pillanatban hogy lesz elintézve.
2020. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Mennyire utálom, hogy egyes "nehéz" emberek, minden hirtelen fölmerülő, átgondolást, intelligenciát, döntést igénylő kérdésre a nyugodt tűnődés-beszélgetés-tanácsadás helyett inkább egyből kiabálnak, dühöngenek, csúfolódnak-elég értelmetlenül, ahelyett, hogy normálisan (és normális hangerővel) támogatnának, segítenének, magyaráznának!
2020. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tudni akarod, miért nem kérdezed meg tőle?
2020. szept. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad eltéríteni.
2020. szept. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg szobaberles nem jöhet szóba Debrecenben?
2020. szept. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gondolom, 19 évesen nem azért beszéltél erről anyukáddal, mert szükséged van a segítségére, hanem mert remélted, hogy megértő beszélgetést lehet vele folytatni egy problémádról és a megoldásról. Nem így lett. Ne bánkódj, intézd el a váltást és megértést (ebben a témában) máshol keress.


Amúgy meg ezt a hülyeséget, amit itt többen sugalltak, hogy amikor kiderül, hogy van jobb opció, akkor is végig kell csinálni mindent változtatás nélkül, mert a tökös csávók minden döntést az utolsó szuszig végigvisznek... ööö nem értem. Ha bármikor, az élet bármelyik területén egy kivitelezhető változtatással, kár nélkül jobbá tudod tenni az életed, tedd meg és kész, de egy pillanatig ne gondold, hogy ez szégyen. (Izzadni egy előnytelen döntés következményeitől, ha lenne jobb lehetőség, szintén nem szégyen, viszont óriási butaság.)

2020. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!