Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám álláspontja mennyire...

Anyám álláspontja mennyire számít normálisnak (koronavírussal kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

Szóval szeptember elsejével megnyíltak az iskolák különböző rendhagyó protokoll keretében. Ugyebár a legtöbb oktatási intézményben annyi kikötés van, hogy a tanulóknak a tantermen kívül kötelező a maszkviselés, illetve a kéz fertőtlenítése.

Na most a mi iskolánk egy kicsit eltér az átlagtól annyi különbséggel, hogy nálunk nem kötelező a maszk viselete. Én ugyebár ettől függetlenül beraktam magamnak a maszkot és felmértem mennyire lesz jellemző iskolánkban az önkéntes alapon hordás és amennyiben azt veszem észre, hogy jelentős számban hordják a diákok, pedagógusok a maszkot akkor én is fel fogom venni. Azonban pontosan azt tapasztaltam, hogy senki nem hordja. Se a tanárok, se a diákok, senki nem foglalkozik ezzel az iskola területén. Én nyilván felmértem magamban a dolgokat és arra a döntésre jutottam, hogy ha a 300 főből (iskola teljes létszáma) felveszi egyetlen egy fő (azaz én) azzal a védekezés hatékonysága kb 0,01% lenne ami miatt semmi értelme egész nap maszkban szenvedni. Annak úgy lenne értelme ha legalább az iskola fele felvenné.


És a lényeg ott kezdődik, hogy anyámnak pénteken tudomására jutott, hogy én nem hordom a maszkot és emiatt teljesen kifordult magából. 1 órán keresztül ordítozott és olyan érveket hozott fel, hogy ha majd lélegeztető gépre kerülnek (anyám, apám, húgom) miattam akkor majd megnézhetem őket. A végén pedig közölte velem, hogy hétfőn be fog telefonálni az iskolába és meg fogja tudakozni ofőmtől, hogy van e rajtam maszk és amennyiben nem lesz rajtam be fog jönni személyesen és a fejemre fogja ragasztani az egész iskola előtt.


Ez mennyire normális, hogy így gondolkodik? Oké, én értem, hogy elővigyázatosnak kell lenni, de ha csak egyedül hordom az egész iskolában akkor azt cseszhetem, beleszámítva azt, hogy ezzel nem is magam védem hanem másokat.

Ti mit gondoltok erről?



2020. szept. 6. 12:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
xD Mondd meg az osztalyfonoknek, mi a helyzet es kerd meg, hogy mondja azt, hogy van rajtad maszk es kesz. Legalabbis nekem ennyire jo volt a viszonyom anno az ofovel, megkerhettem volna siman ra, nem tudom, nalad mi a helyzet.
2020. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Szüleid hány évesek? Van olyan betegségük, ami miatt veszélyeztetettek?
2020. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#1 Áhh, az én ofőm nincs ilyen jó fej sajna :D


#2 Nem idősek, apám 45 éves, anyám 40.

Anyámnak annyi, hogy valóban gyenge az immunrendszere, 37,5 fok felett már fáj a feje meg szarul van, de ettől függetlenül nincs krónikus/alap betegsége.


Apámnak erős az immunrendszere az fix, ő betegen is bármikor elmemt dolgozni. Nyilván most ebben a helyzetben nem menne el.

2020. szept. 6. 12:45
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Akkor túltolja, de a sulitok meg nem tartja be a szabályokat.
2020. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
23%
Itt a legnagyobb baj az iskola vezetőségével van. Fogadni mernék, hogy elsők között fogják bezárni ezt az iskolát. Te csak hord nyugodtan a maszkot, az egészséged többet ér annál, hogy ferdén néznek rád. Anyukára teljesen jogosan van kiakadva.
2020. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%
Akkor ilyen alapon haza menned nem kene...
2020. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj ezzel, hogy a maszk nem téged védene, hanem másokat. Ettől függetlenül nem értek egyet az iskola vezetéssel, de anyád stílusával sem.
2020. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

Valószínüleg kilógnál a sorból és lehet, hogy ki is közösítenének, ha egyedüliként felvennéd a maszkot.

Döntsed el magad, hogy melyik a jobb: védekezés vagy megbetegedés ?

2020. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
Anyád elmebeteg, és a blikkből tájékozódik. A maszkkal a környezetedet véded magadtól. Ha senkin nincs maszk, csak rajtad, ugyanúgy el fogod kapni, tehát semmi értleme egyedül szenvedned.
2020. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

A maszk NEM téged védene, hanem tőled védi a többit, ha esetleg beteg lennél.


Szóval te hiába hordod a maszkot, ha egy koronás van a társaságban akkor ugyanúgy megfertőzhet téged, mintha nem lenne maszkod.

2020. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!