Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiderült,hogy édesanyám rákos...

Kiderült,hogy édesanyám rákos tehetek bármit?Szülőként ezt ti megengednétek?

Figyelt kérdés

Rosszindulatú daganat van a mellében,van már áttét is.A korona a városban is megjelent,ahol kolis vagyok.Vigyázni szeretnék anyukámra,ezért miután elkezdte a kemoterápiát nem szeretnék hazamenni,hanem például a nénikémnél lennék.


A kemóról annyit tudok,hogy megállíthatja a rák terjedését,de kicsinálja az ember immunrendszerrét.Éppen ezért nem szeretnék semmilyen vírust hazavinni.És plusszba még anyukám hazudik is az állapotáról.Nem tudom pontosan miről,de tudom,hogy hazudik hallani a hangján és túl sokat poénkodik.


Szülőként megengednétek,hogy másik rokonnál legyen a gyereketek ilyen esetben?Mit tudnék tenni?A rendszeres kézmosás megvan és maszkot is hordok mindenhova.Van más ötletetek? 18/L



2020. szept. 7. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szülőként azt akarnám, hohy a gyerekem mellettem legyen. Pláne ha áttétes rákos lennék....
2020. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Felnőtt vagy, ott leszel, ahol akarsz.


Viszont ha elhallgat valamit, akkor itt az ideje elbeszélgetni egymással, hogy legyene őszinte veled.

2020. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
ha ez az utolso idöszakotok együtt, halasztanék a suliban és vele lennék.gerson-terápiáról hallott már?
2020. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Biztos örülne anyukád, ha mellet5e lennél, de az immunrendszere miatt biztos nem mennék haza, de naponta többszőr felhívnám!

De egy őszinte beszélhetés nem árt!

Ha elhalgat valamit, biztos h azért teszi, mert nrm szetetné h aggódj!

Én is ezt tenném!

2020. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha attól félsz, hogy elviszed neki a Coronát, akkor legalább naponta (többször is) hívjad telefonon. Sokáig beszélgessél vele, illetve hagyd öt beszélni, mert biztosan egyedül és maga alatt van.

Adhatsz neki tanácsot, hogy pl. mit nézzen meg a TV-ben, hogy locsolja a virágokat, szóval foglalja el magát.

Ha lehet, azért én meglátogatnám, természetesen óvatosan, ahogy az a maszkkal, fertötlenítéssel, távolságtartással elö van írva.

Mint márciusban, amikor a nagyszülökhöz nem mehetett látogató...

2020. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberfüggő. Ha valaki rákos vagy nagyon beteg, akkor az az minden embernél más. Valaki nem is foglalkozik vele, ugyanúgy próbál élni mint eddig, és nem akarja az együtt érző tekintetet, meg a sajnálkozást, valaki pedig éppen örül neki, hogy emiatt többet foglalkoznak vele. Te ismered anyukádat, ő milyen típusú ember. Van olyan szülő, aki nem akarná, hogy a gyereke miatta szomorkodjon meg aggódjon érte, sőt ha olyan súlyos fázisban van már, akkor főleg nem akarja, hogy bemenjen hozzá és úgy lássa, és az a emlék maradjon meg róla.
2020. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb lenne ha nem elméleteket gyártanál, hanem megkérdeznéd, hogy neki mire van szüksége, ő mitől érezné jobban magát. Az egy dolog, hogy kímélni akar, de szerintem neki sincs még sok információja, ha most derült ki, nem kell feltételezni, hogy titkolózik vagy hazudik.
2020. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha anyukád alapjában jó általános állapotban van, nem fogja annyira megviselni a kemo. Én is kaptam mellrákra kemot négy éve. Hetente ellenőrizték a vérképet, mindig megfelelő volt a fehérvérsejtszám. A családom taknyolt mellettem, nem kaptam el.
2020. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Bocsánat, nem érzéketlennek akarok tűnni, de az áttét nem az, amikor bekerült a véráramba és már bárhol megjelenhetnek a rákos sejtek, tehát onnan már nincs is visszaút? Mert úgy írod, mintha még meggyógyulna, szóval nem hiszem, hogy akkor áttétes. Esküszöm nem a lelkedbe akarok gázolni, csak nem értettem.


Ha az én anyukám rákos lenne, én biztos mellette maradnék. Ha kellene csináltatnék covid tesztet, és úgy. Egyfelől támasz akarnék lenni neki, másrészt ha úgy van, el akarnék búcsúzni. De nem hagynám magára. Egy telefon ezt nem pótolja.


Ha igazolt beteg lennék, max akkor. Akkor hívnám minden nap, amíg gyógyult nem leszek.

2020. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!


Én anyukádnak csinálnék minden nap sok sok gyümölcslevet, céklával, almával,répával. Ami még nagyon jó: áfonya, málna, eper. Ami engem illet, ha rákos lennék ezeket csinálnám. Most is szoktam venni a családnak, persze nem olyan sűrűn mert drága lenne. A növényi alapú ételek is sokat segíthetnek. Pl csicseriborsó, lencse, vöröslencse, bab. Kurkuma, gyömbér, fokhagyma. Igyekszem én is ilyen kajákat csinálni. Amit még csinálnék neki: minden nap egy nagy adag salátát: bab, kukorica, paradicsom, lilahagyma. Jó meg nagyon a brokkoli, karfiol, lilakáposzta.


Van, akinek sikerült így legyőznie a rákot: [link]


A másik amit érdekes még nézegetni:Chris beat cancer

Az egyik videójában el is mondja, hogy ő mért nem választotta a kemot. (Ha rákos lennék én sem választanám, mert tönkreteszi az immunrendszert.) Nagyon kevés így a túlélési esély. Tulajdonképpen meghosszabbítja a szenvedést. Minden nap gyümölcs zöldségleveket csinált magának nagy mennyiségben. És növényi alapú kajákat evett.


Kívánom hogy anyukád teljesen meggyógyuljon!

2021. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!