Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt akiknek rossz...

Vannak itt akiknek rossz kapcsolatuk van/volt az apjukkal? És a gyűlölet kölcsönös maradt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Jelen!

Pokoli gyerekkorom volt. Apám állandóan ivott és ordítozott. Utáltam a nyarakat mert akkor volt mindig szabin, tudtam hogy minden nap hajnalig ordibálni fog. Otthon mindig kussban kellett lenni, mindent beszabályozott, véleményem nem lehetett, meg kellett húznom magam. Soha nem jött el se a ballagásomra se a szalagtűzőmre.

Pánikbeteg lettem úgy 15 évesen, rohamok kínoztak amikor veszekedtek a szüleim. Aztán már nem csak akkor törtek rám. 18 évesen elköltöztem a barátommal (ma már a férjem) otthonról az ország másik végébe.

Most 25 éves vagyok, máig vannak problémáim főleg a férfiaktól félek, nem merek a szemükbe nézni, sok szociális helyzetet nem tudok megfelelően kezelni. DE már tudok gyógyszer nélkül létezni és normális életet élni, dolgozni. Sokáig próbáltam tartani a kapcsolatot apámmal, hátha felnőttként jobb lesz valamivel, nem sikerült. Egyszer beolvastam neki az nagyon jól esett, azóta is én vagyok a hálátlan undoritó dög, de már csak sajnálni tudom.

2020. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Apám anyámmal él, most 1 2 hónapra haza költöztem a lányommal, amíg nem lesz meg a lakás. Nem is köszönünk egymásnak.
2020. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom ám veletek történt.

De én is okkal írtam ki a kérdést.

Apám alkoholista barom állat, aki pokollá teszi életem.

2020. szept. 10. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkoholista apával nem lehet hosszútávon együttélni. Felemészti az egész családot, onnan csak menekülni lehet.

Ha gondolod írd le ami bánt hátha könnyebb lesz.

2020. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem apám egy sört de iszik, egyszer láttam inni nővérem esküvőjén, akkor volt normális.

Pia nélkül is hülye, soha semmit nem lehet vele megbeszélni, mindig az üvöltőzés, kötekedés és morgas ment. 14 evéssen be is költöztem mamámékhoz.

N28

2020. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Jelen. Alkoholista, rühellem. Közeledni és békülni akar, de én nem akarok, mert tudom, hogy megint fájdalmat okozna. Már ezerszer eljátszotta ezt.
2020. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 HaEv ***** válasza:
72%

Szia!

Nagyon sokáig gyűlölt az anyám, aki alkoholista volt. Én sem rajongtam érte. Mire az egészsége olyan szinten leromlott, hogy már nem igazán tudott gondoskodni magáról, de főleg, hogy már nem telt innivalóra se, így kénytelen volt józannak lenni - elkezdtünk kibékülni. Ha a múltról beszélt és nem volt igaz, nem mindig javítottam ki. Rájöttem, nem az a fontos, hogy igazam van-e. Az a fontos, hogy vannak józan napjai és megélhetem néha azt, hogy jóban vagyunk.

3 éve halt meg a születésnapom előtti napon. Szerencsés vagyok nagyon, mert kibékülhettünk. De nem hiányzik. A rossz az egészben az, hogy a szüleim hozzáállása miatt a bensőséges kapcsolatok nem az erősségem.

Nem az a nagy gond, hogy ők mit tesznek, hanem az, hogy te milyen ember vagy és leszel!

Egy tanácsom van: minél messzebb tőle! Legyen egy olyan életed, amiben előre tudsz jutni, boldogulsz, akár boldog is vagy! Nem mindenkinek adatik meg, hogy a biológiai szülő valóban szülőként is viselkedik és támogat. A diszfunkcionális szülőtől távol kell maradni amennyire lehet és amilyen gyorsan csak lehet.

2020. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt valami jo ,2008-ban elköltöztünk papámtol egy nagyobb hazba..ott már volt internet stb. Már nem emlekszem annyira kb 2013-ota csalta anyumat. Mindig csak a telóját nyomkodta vagy a nap nagyreszet a pincebe toltotte mert volt egy gep neki,meg persze ivott is anyum fekvő beteg volt apum meg ki csinositotta magát ès elment,nagyon sokat balheztak egyszer volt olyan h anyum nem tutodd vele enni mert minden ki megette a reszet akkor meg neki baszta az ablaknak.de röviden ennyi h 2016-ban be kattant anyu munkahelyere ment ott ordított minden fele ocsmányságokat. en meg ha hugom voltunk otthon hazajött apum.csinalt egy cigit es a pincebe öngyilkos lett(nem irom le hogy) keson vettük eszre hianyzik amugy,de igy orulok is mert igy nyugtunk van,nem kell félnünk.
2020. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
69%

Hasonló helyzetben vagyok, mint te.


Sohasem volt mély, inkább semmilyen kapcsolatom sem apámmal, és sokszor veszekedtunk is, de mindig elsepertük a szőnyeg alá.

A helyzet akkor változott nagyot, amikor kivágott otthonról, mert meleg vagyok. Szerencsére azóta már nem vagyok vele kapcsolatban és félig-meddig önálló is vagyok financiálisan is.


Ha szeretnéd, és még aktuális, akkor irhatsz, nyugodtan kérhetsz tanácsot tőlem.

2020. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnálom.Ez nagyon szomoru..Ez miatt nem kellet volna igy viselkednie,apudnak azt kellet volna mondani bármilyen leszel is akkoris a fiam leszel..de remelem egyszer jóra fordul vele a kapcsolatod.

Köszönönöm szèpen ez nagyon kedves tőled,de azóta már felnőttem és az idő naggyából segített.

2020. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!