Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálhatnék az anyámmal?...

Mit csinálhatnék az anyámmal? Én rontottam el, tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Elöljáróban van néhány dolog amit, érdemes tudni, talán köze van a dolgokhoz. Hosszú lesz, előre is köszönöm ha időt szánsz rá.

Apám alkoholista volt, verte anyámat, mikor 7 éves voltam elváltak. Egy ideig egyedül nevelt, aztán mikor 9 vagy 10 éves voltam összejött egy férfival. Tőle született 2 fia. Azóta együtt élünk de családra nem igazán hasonlítunk. 10 éves korom óta segítek anyámnak, most 19 vagyok, már egyedül is megtudom csinálni a házimunkát stb. Neki természetesen ez nem elég, elvárja hogy mindent megcsináljak szó nélkül helyette. Ha 10ből 9 dolgot megcsinálok jól, akkor neki csak az az 1 tűnik fel, amit nem csináltam meg. Anyám azóta nem dolgozik, amióta az öcséim megszülettek, vagyis most takarít napi 4 órában kb. A pót apám rendesen dolgozik, mostanában rengeteget túlórázik.

És akkor kezdjük is a gondokat megfogalmazni. Most fejeztem be a középiskolát. Érettségim és egy szakmám van tehát 5 évig tanultam. Ugye amióta a fiúk megszülettek (vagy pontosan nem tudom mióta, lényegtelen) családi adókedvezményben részesülünk. Ezt addig kapjuk amíg a 3 gyerek tanul, tehát ha én megyek egyetemre, akkor most is kapnánk. Na és a gondok itt kezdődtek. Én nem szerettem volna továbbtanulni, mert úgy gondoltam hogy a szakmámmal is jó pozíciót tudok szerezni. És mivel én nem mentem tovább, ezért anyámék elestek elég sok pénztől amit utánam kaptak. Ezért csakis engem okolnak, elhordanak minden szarnak, kibeszélnek mindenkinek, akinek amúgy semmi köze nincs a dolgokhoz, veszekednek velem, hónapok óta folyamatos harc megy köztünk, mert én milyen önző vagyok mert nem mentem tovább tanulni és ez mekkora pénzkiesés. A ráadás, hogy nekem van egy párom már másfél éve. Na ő sehogy sem tud anyámnak megfelelni. Ezt természetesen nem neki mondja, hanem nekem és anyámat próbálom rávenni hogy legyen már kedvesebb, ami ugye még több konfliktus. Anyám a páromon keresztül próbált rábeszélni a tanulásra, megállította az utcán, fb-n írt neki, csak hogy én menjek tovább. Hozzáteszem mindezt a felvételi határidő előtt 1-2 hónappal, előtte még csak beszélni sem beszéltünk róla. Ebből kifolyólag pedig a párom már nem jár hozzánk, anyám utálja mert nem beszélt rá a továbbtanulásra. Ahogy mondta: „Hát nem kedveljük. Egy dolgot kértem tőle azt sem tudta megcsinálni.”. Anyám természetesen azóta sem tudja elengedni a továbbtanulást, naponta a fejemhez vágja hogy miattam nem kapnak több pénzt, hozzámvágja a bérpapírokat hogy nézzem meg mennyit von le az állam, ha boltban vagyunk nézzem meg mennyit fizetünk és milyen szűkösen vagyunk, azt mondja hogy évekig a fejemhez fogja vágni milyenhülye voltam hogy nem mentem tovább.

A párommal rengeteget beszélgettünk a továbbtanulásról. Nem próbált rábeszélni, úgy gondolja hogy elég érett vagyok már ahhoz hogy ilyen döntéseket tudjak hozni. Természetesen nincs ellenemre a tanulás, a terveim között szerepel, hogy a jövőben szeretnék továbbtanulni. Most szeretnék önállósodni. Érettségim, szakmám megvan, nem vagyok idióta. Egyszerűen csak szeretnék végre abból a mérgező környezetből kiszakadni, összeköltözni a párommal, dolgozni. Tudom hogy ez nem ilyen egyszerű és biztosan lesznek olyanok akik nem értenek velem egyet.

Rengeteg konfliktusunk van a párommal ebből kifolyólag, hiszen anyám mindenért őt okolja, amit részben éreztet is vele, pl. flegmán köszön neki az utcán. Rengeteget sírok, idegeskedem, szorongok. Úgy érzem anyám mindent tönkretesz, viszont néha úgy érzem hogy én tettem mindent tönkre és mindenkinek jobb lenne nélkülem. A párom ugyanígy megviseli ez, ami miatt én még rosszabbul érzem magam.

Mit csinálhatnék az anyámmal? Én rontottam el, tényleg én vagyok a hibás? Mi lehetne a megoldás?

Köszönöm a válaszokat



2020. szept. 9. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak addig kapna sok adókedvezményt amíg közoktatási intézményben tanulsz és kap rád családi pótlékot azt is csak 20 éves korodig. Ha egyetemre mész akkor csak a gyerekszámba számítasz be. Vagyis közoktatásban 3× 33000 ft az adókedvezméy

Egyetem esetén 2×33000 ft

2020. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia

Minèl hamarabb fuggetlenitsd nagad tole. Paroddal gyujtogessetek vagy bereljetek szobat, koltozz.hozza. Anyukad vszinu narcisztikus v ilyesmi. Kihasznàl, es nem a Te erdekeidet nezi.

Dolgozzal,epitgesd magad, magatokat. Es ket hetente latogasd meg oket v ritkabban

Sajnos nem lesz neki soha semmi eleg jo. Ne magadat okold. A helyedbe felkeresnek szakembert hogy segitsen ennek feldolgozasaban, nagy tores ha vkinek ilyen anyukaja van. Sajnos tudom:(

Ugyes vagy, hogy megcsinaltad a sulikat, tobbi is menni fog onalloan:)

2020. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem te rontottad el. Gyereket nem adókedvezményért meg egyéb pénzért szokás vállalni.
2020. szept. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

figyu, az egyetem kell. Mindegy milyen jó szakmád van, én mindig beleütközök valamibe amihez kell a diploma. Szeretnék bejutni egy csoportba ami kapcsolatokat ad:szabályzatban ott áll felsőfokú végzettség. Fizetésemelés kéne, csak akkor ha minimum diplomád van (mindegy hogy álmaid szakmája vagy büfé szak csak legyen) és így tovább. Több év tapasztalat után előbb utóbb nem jön ki jól ha nincs diplomád és idősebb korban már nehezebb belevágni, mert agyilag sem leszel a toppon.

Anyádnak nincs igaza,de a továbbtanulás nem árt, kivéve ha fizikai munkás leszel (légkondi/fűtés szerelő, targoncás stb.) amivel többet lehet keresni mintha építőmérnök lennél (tudom mert erről panaszkodnak ismerőseim és inkább átálltak a fizikai melós oldalra).

2020. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat.

2-es aranyos vagy, köszönöm :)

4-es igen, részben igazad van, de mint mondtam a közel jövőben lehetséges hogy továbbtanulnék, de most nem. Most önállósodni szeretnék. Azt viszont kihagytam hogy amióta befejeztem sulit, nem sikerült munkát találnom.... több mint 30 helyre jelentkeztem, 2 helyen voltam interjún, és vagy visszautasítottak vagy vissza sem jeleztek....szoval még rosszabb.... De minden erőmmel azon vagyok hogy minél előbb legyen munkám és elkezdhessem az önálló életet.

2020. szept. 10. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem az teljes mértékben érthető, hogy ki akarsz szabadulni abból a közegből. Az is, hogy függetlenedni szeretnél. Az viszont már nem, hogy nem biztosítottad be magad. Van érettségid, ha piacképes is a szakmád, ebben a helyzetben amiben jelenleg vagy, pályakezdőként előbb tájékozódni kellett volna az esélyeidről. Főleg, hogy amúgy nem zárod ki a továbbtanulást, sőt. Tudom, hogy fiatal vagy, 19-20 éves, de magad alatt vágtad a fát ezzel a lépéseddel, és te ilyen háttérrel nem vagy abban a helyzetben, hogy ne gondolkodj. Most az a szitu, hogy nem te tudtad jobban, hogy majd neked hogy lesz jó. Mi a szakmád? Merre mennél tovább? Így, hogy se suli, se munka, mik a terveid?

Nem a pénz miatt, anyád elég önző ebben, de basszus, én se örülnék, ha a gyerekem nem akarna tanulni, a párja annyira nem akarná a javát, hogy megmondja neki, hogy nem úgy működik az élet ahogyan ő kigondolta, aztán meg puff, otthon ül a nagy ló, mert nem veszik fel sehova a semmilyen végzettségével. Csak kicsit kellett volna gondolkodni, és már nem lennél legalább ennyire nagy szarban.

2020. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Az anyukádat fel kellene világosítani, hogy egy egyetemista támogatása sokkal többe kerül, mint amennyi támogatástól elesett a család. A helyedben arra is figyelnék, hogy mennyit akarnak majd lehúzni rólad, amikor elkezdesz dolgozni és pénzt keresni. Felnőttél, ha van lehetőséged, függetlenedj tőlük.
2020. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért kellene Neked finanszírozni anyád többedik kapcsolatát,

annak kárára hogy neked ne legyen családod?!

2020. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!