Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy biszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Szóvá októberben leszek tizennyolc, ha ez számít. És hát anyám nagyon elítél mindenféle másságot. Viszont én úgy érzem, hogy nem tudom tovább titkolni és ki kell mondanom, már hat éve vallottam be magamnak, hogy biszexuális vagyok, de előtte is voltak jelek így visszagondolva. De egyébként nagyon rossz a kapcsolatunk. És alapból nem is beszélnék róla, de már neki is gyanús, hogy itt valami nem stimmel, illetve hát a saját nemem részesítem előnyben és most alakul valakivel, aki velem azonos nemű. Pár éven belül viszont nem várható, hogy költöztök, hogy majd azután mondjam el. Illetve ha tényleg összejövök valakivel, akkor nem szeretnék minden egyes alkalommal hazudni.


Mit tanácsoltok?



2020. szept. 10. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem tartozik a szüleidre, hogy szabadidődben te milyen nemiszerveket nyalogatsz.

De ha szerinted igen, akkor megindokolhatnád, hogy miért.

2020. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgyis rossz velük a kapcsolatod, úgysem fognak sosem elfogadni, szidnak majd míg a bokrot, míg élnek. Azt fogják mondani, ha a másik nemhez is vonzódsz, kutyakötelességed lenne azokkal élni, nem buzulni, mert így csak szégyent hozol rájuk. Mi a fenének mondanád el nekik?
2020. szept. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

@ 19:20


Te is voltál pszichológusnál hogy eldöntse hogy heteró vagy-e? :D

2020. szept. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Na és mi van akkor ha valaki elmegy pszichológushoz hogy heteró, de a pszichológus diagnosztizálja hogy csak képzeli hogy heteró és közbe meleg xD


Istenem ennyire vadmarhát... xD

2020. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
A leiras alapjan sajnos ez nem fog jol elsulni, szerintem majd csak akkor mondd el, ha lesz hova koltoznod. Tudom, hogy szar a titkolozas, de egyszeruen hazudd azt, hogy pasid van, es ennyi. Mast nem tudsz tenni. Igaz kicsit mas szitu, de nekem 18 eves koromig nem engedtek meg a szuleim, hogy baratom legyen, ezert allandoan hazudnom kellett, ha epp volt baratom, vagy randira mentem, vagy akarmi. Szoval tudom mennyire faj a hazugsag es hogy nem mutathatod be otthon azt, akit szeretsz, de sajnos vannak ilyen szulok...:( En is csak koltozessel tudtam kilepni ebbol a mergezo legkorbol.
2020. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nem mondanám el amíg nincs párod. Fölösleges szerintem, főleg hogy így sem jó a kapcsolatotok. Majd ha lesz valakid akkor elég közölni anyáddal, bár tökmindegy mit mondd hisz ezt úgyse ő fogja eldönteni..csak addig fölösleges balhét csinálni belőle
2020. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

"már hat éve vallottam be magamnak, hogy biszexuális vagyok"


Aha, szóval kb. 11-12 évesen, nemi és személyiségfejlődés abszolút kezdetén te már tisztában voltál vele, hogy "biszex" vagy? Ne haragudj már, de max bemesélted magadnak, láttad a tévében, vagy környezetben nagyon "menő" volt és belédivódott. De hogy egy 12 évesnek nincs olyan kifejlett identitása, hogy bármi ilyet "bevalljon" magának, az tény.


Látod, ezért nem vesznek komolyan titeket, lgbtq-kat komolyan. Ha egy annyi idős gyerek (!) ilyet képzel be magának, akkor ott igenis pszichológiai oka van ennek, csakhogy hála a "toleranciátoknak", ezt felderíteni pedig egyetlen szakember sem meri, hiszen kezdődne a boszorkányüldözés a "homofóbia" ellen a nagy elfogadás jegyében...

2020. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Ja, lehet jelentgetni, ha nagyon nem képes valaki elviselni más véleményt, de akkor megint csak a "toleranciátok" tétetik próbára...
2020. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Ngayon rossz a kapcsolatotok és elitél minden másságot.


Te ezek után még elmondanád,hogy bi vagy?

Hát,ok,a te bajod

2020. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

"Aha, szóval kb. 11-12 évesen, nemi és személyiségfejlődés abszolút kezdetén te már tisztában voltál vele, hogy "biszex" vagy?"


Aha, nagyjából ennyi idősen, olyan általános oskola 5. osztályában volt hogy megtetszett a fiú, akivel a folyosóügyeletesek voltunk.


" Ne haragudj már, de max bemesélted magadnak, láttad a tévében, vagy környezetben nagyon "menő" volt és belédivódott."


Akkoriban nem volt ez beszédtéma sehol, hogy meleg meg biszex vagy bármi. Se tévében, se sehol semmilyen közbeszédben. Internet meg még nem is volt a háztartásokban. De egyébként tuti azért éreztem így mert ez "menő" bár előtte azt sem tudtam hogy ilyen létezik. :D

2020. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!