Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg az apám...

Miért nem érti meg az apám hogy utálok vezetni?

Figyelt kérdés
Normálisan megmondtam neki hogy nem szeretek autót vezetni, mert nekem nem jön be a dolog. Azóta úgy kezel mintha valami szemét bűnöző lennék, és állítása szerint egy teljesen értéktelen ember lesz abból aki nem autóval közlekedik. Ott ahol élek nagyon jó a buszközlekedés, a közlekedésem meg van oldva, tehát nem kell neki minden nap engem fuvaroznia. Amúgy az egész család az ő oldalán áll, emiatt utál mindenki,mit tegyek?

2020. szept. 12. 20:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
10%
Valami probléma van veled. Apádnak igaza van. A vezetés egy élmény, egy kikapcsolódás, én nagyon szeretek vezetni, meg nyomni a gáz. Nem lehet, hogy bátortalan vagy az utakon és félsz vezetni? Pszichés okokat tudok elképzelni. Szerintem te azt akarod mások irányítsák az életedet (tömegközlekedés), ahelyett hogy saját életedet irányítanád. Nem lehetsz egy vezető ember, vagy túl magabiztos az életben.
2020. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

1, miért lenne vele baj? Miért kéne mindenkinek ugyanazokat a dolgokat szeretni/élvezni?

Ha mondjuk én imádom a fagyit, de te valamiért nem szereted, akkor az én véleményem felülírhatja a tiédet, és mondhatom hogy veled tuti valami baj van, mert olyan nincs hogy valaki ne szeresse amit én szeretek?

2020. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%
Első te nagyon hülye lehetsz vagy ha nem akkor auto bz vagy
2020. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
#1. Valaki sokkal kiegyensúlyozottabb beosztotti szerepben. Ezért nem minden ember főnök.
2020. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%

Én is nagy reményeket tápláltam a vezetésbe, aztán nem jött be annyira mint hittem. Vettem egy kis automataváltós kocsit amivel városon belül elkavirnyálok, de Pestre már nem merészkedem be vele, ahogy nagyobb távokra sem indulok. Nem szeretek vezetni kész passz. És jobb is ez így, hiába cseszegetnek vele, hogy vegyek órákat, meg akkor minek jogsi stb. Bevásárlást egyebet elintézem vele, arra nekem pont elég a jogsi :D Inkább ne vezessen senki csak mert cseszegetve van vele, minthogy balesetezzen aztán meg azért legyen cseszegetve, hogy az ilyen minek ül autóba...


Gondolom nem tetszik a családnak, hogy nem használhatnak majd taxinak, nálam legalábbis ez jött le a család viselkedéséből.

2020. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

Ne törődj a fateroddal!

Te legalább nem fogsz közlekedési balesetet okozni!

Ami időt vezetéskor csak gyakorlatilag haszontalan dolgokra figyelve töltenél,

azt sokkal jobban fel tudod majd használni.


Ezt a ki a góré dolgot meg pláne ne hidd el! Van úgy, hogy egy pepecselős ember is kiválóan, pontosan vezet autót, a dirigálós meg olyan türelmetlen, figyelmetlen, hogy...


Kulcsszavad: lehet, hogy nem a vezetéstől félsz, hanem azt futtatgatod magadban, hogy apán mit mondana rá...

Ezért érzed úgy, hogy nem megy.

2020. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy bármiféle rosszindulat van mögötte. Az ő értékrendjében ez áll. Sok ember nehezen tudja elképzelni, hogy az általa legfontosabbnak tartott értékek nem feltétlenül szükségesek az "üdvözüléshez", vagy mondjuk úgy, hogy a normális életvitelhez.


Tarts ki, és állj ki magadért. Lehet sajnos, hogy apád nem fogja megváltoztatni a véleményét, mert annyira ez van a fejébe vésődve. Lehet, hogy nem lesz képes felismerni a benned rejlő értékeket, mert ez az egy, amiben az ő elképzeléseivel szembemész, elhomályosítja a látását. De nem éri meg beadni a derekad, ha ez a helyzet, akkor önállósodnod kell - mind lelkileg, mind anyagilag.

2020. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

Ha te érzed, hogy nem szeretsz vezetni, ne is ülj volán mögé.

Ezzel nincs semmi baj, sőt.. legalább ki mered jelenteni és bevallalod, hogy ezért lehet lesznek akik hülyének néznek (full jogtalanul).


Nem mindenkinek való a vezetés, ugyanúgy, ahogy a gyereknevelés, különböző szakmák sem és estig sorolhatnam még a listát...


Ez tök oké.


Viszont sajnálom, hogy ilyen családba születtél, ahol ez a mérce 😕

2020. szept. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehetséges, hogy van benned egy félelem, amit még nem sikerült feloldani? Kezdő vezetőknél tipikus.

Talan ezt akarja apukád ilyen módon kezelni, bár rohadtul nem jó módszer.

2020. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%
Én imádok vezetni, de csak üres utakon. Na olyan meg nincs amerre járok, úgyhogy marad a bkv.
2020. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!