Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy nekem nem...

Normális, hogy nekem nem ízlik az anyukám főztje?

Figyelt kérdés
Általában azt szokták ugye mondani, hogy az anya főztje a legfinomabb. Én viszont nem szeretem azokat az ételeket, amiket anyum főz. Ilyeneket főz általában, hogy: Hal bulgurral. Párolt zöldség rizsával. Spenót tükörtojással Félkész mirelit hús (pl cordon bleu) krumplipürével. Sonkástészta. Nagyon ritkán (kb. havi egyszer) van valami leves (pl. húsleves, vagy gulyásleves). Szóval ezek (a levesen kívül) nem ilyen finom, ízletes házias ételek, amiket ő csinál. Sütni sem szokott sosem semmit, inkább csak a pékségből eszünk kalácsokat, szilvás croissantot, meg ilyeneket. Pedig amúgy csak heti 2 nap dolgozik, szóval kitelne az idejéből, de ő nem szeret ilyen bonyolult ételeket főzni, meg is mondta. Szóval sokszor én főzök, hogy változatosabban is együnk, de azt se szereti, ha én főzök-sütök, mert akkor szerinte felfordulás lesz a konyhában. Pedig én mondom neki, hogy főzés után mindent elmosogatok, és visszarakok a helyére, letörölgetem a felüleleteket. Dehát lehet úgy főzni, hogy közben ne legyen felfordulás? Most akkor azért ne főzzön az ember, hogy mindig patyolat tiszta legyen a konyha?

2020. szept. 13. 15:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Például ilyen hagyományos ételeket rántotthús, rakott krumpli, csirkepörkölt nokedlivel, lasagne, palacsinta, zserbó. Ilyeneket csak én szoktam készíteni, ő nem.
2020. szept. 13. 15:40
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Akkor nagyon ügyes vagy. Én szoktam ugyan húsos ételeket is, de rántott húst vagy olajban sült dolgokat soha, nem büdösítem vele a lakást, ilyesmit inkább rendelünk. Zserbót sosem sütnék mert időigényes, de szoktam kókusz kockát, muffint ilyesmit. De nem szívesen sütök, mert akkor sok sütit eszem és nem akarok elhízni. Anyukád is gondolom odafigyel az egészségére, ezért eszik halat bulgurral meg párolt zöldséget rizzsel.
2020. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Hát, így ahogy leírtad, ezen nincs, ami tudna ízleni, szóval normális. Bár megjegyzem a spenótom a gyerekeim egyik kedvence, de hússal és krumplival szoktam tálalni, hogy a finnyás apjuknak is jusson valami. :D
2020. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Amiket írtál, azok alapján azt sejtem, hogy inkább az egészséges vonalat követi, ami persze, hogy sose lesz annyira jó, mint egy zserbó... cserébe viszont egészségesebb leszel és tovább élsz. Én örültem volna, ha anyám néha nem csak a komfort kajákat főzte volna, ami zsíros meg szénhidrátdús, hanem kicsit odafigyel arra is, hogy egészséges legyen.
2020. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon ügyes vagy, gratulálok! Anyukád pedig szerintem egyrészt nem szeret főzni, másrészt, mintha picikét lusta is lenne.
2020. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Metionin ***** válasza:
69%

Szerintem normális, nem kell feltétlenül egyeznie az ízléseteknek. Anyukád valószínűleg nem szeret főzni, "házias", több ideig készülő ételeket csinálni amit egyébként megértek, nálam is ami 1 óránál tovább készül mindennek együtt, időpazarlásnak érzem. Másrészt a bulgur hallal arra utal, hogy szeretne egészségesen enni, ami ha hízásra hajlamos vagy diétázik, szintén érthető. Én anno azért nem voltam oda az otthoni kajáért mert nem volt változatos csak hús meg krumpli, hús meg tészta, zsíros, olajos, zöldség csak a levesben, de a szénsavas üdítő is ment ezerrel meg minden olyasmi, amire oda kellene figyelni ha az ember egészségesebben szeretne étkezni.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy nem szereti ha te főzöl, hiszen úgyis elpakolsz magad után. Be kéne osztani, kompromisszumot kötni hogy egy héten x alkalommal ő főz, y alkalommal te és akkor lenne mindenféle kaja.

2020. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
14%
Jo csaj vagy.Leszel a feleségem ?
2020. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Na ezért szoktam mondani, hogy nem tudok főzni, mert én is csak grillezem a húst/halat, és köret hozzá. Az meg sok embernek nem számít főzésnek.
2020. szept. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Normális. Nem minden nő tud jól főzni egyrészt, ez attól sem fog önmagában változni, ha anya lesz. Én is előre sajnálom már a gyerekemet, hogy a zacskós rizsig meg az előre pácolt húsig fog terjedni az “anya főztje” 😅

Másrészt lehet, hogy anyukád tök jól főz, csak nem olyan ételeket, amiket szeretsz. Én pl finnyás vagyok, a hal minden formájától, fajtájától rosszul vagyok, a spenótfőzeléket is kizárt, hogy megegyem, de ez a zsíros-mócsingos húsételekkel is így van.

2020. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Normális, mert nem mindenkinek egyforma az ízlése. És ennek semmi köze ahhoz, hogy szeret-e főzni vagy nem. Én nagyon szeretek főzni, de nekem nem ízlenek annyira a saját készítésű ételeim. Másoknak nem tudom, mennyire ízlik. A vendégeimtől kapott pozitív visszajelzésekből még nem következtetek arra, hogy nekik ízlik, mert az emberek gyakran hazudnak "udvariasságból" ilyen helyzetekben.
2020. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!