Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy 26...

Szerintetek normális, hogy 26 évesen minden nap órákig beszélgetek az anyukámmal messengeren? Hogyan mondjam meg neki, hogy kicsit már idegesít ez?

Figyelt kérdés
Egyetem óta, mikor elköltöztem otthonról kialakult ez a szokásunk, hogy minden este órákunk keresztül írogatunk egymásnak. A baj az, hogy ez nem rendes beszélgetés hanem arról szól az egész, hogy kb. mindenről beszámolok neki ami velem történt aznap. Olyan az egész mint egy kikérdezés. Van, hogy hazaérek, látja hogy fent vagyok messengeren és azonnal rámír. Aztán ha nem írok regényeket megsértődik hogy milyen szűkszavú vagyok. Múltkor elmentem meginni valamit haverommal és otthon láttam hogy többször írt közben hogy hol vagyok (nincs mobilnetem). Engem kezd ez idegesíteni de ha megmondanám neki tuti megsértődne. Szerintetek mit csináljak?

2020. szept. 14. 20:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Jó ég, én ettől biztos befordulnék...mondd meg neki hogy fáradt vagy és egy filmet nézel meg.
2020. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Hasonló az én anyám is, igaz én 35 vagyok 😀

Mondjuk én rövidre zárom a beszélgetést ha nincs kedvem, pl megírom h este programom van, vagy épp vacsorázok v valami dolgom van. Mert amúgy sem történik annyi dolog velem h órákig meséljem minden nap. Igazából ő unatkozik és azért ír minden nap...

2020. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem normális. Én 32 vagyok, a nővérem 41 és minden nap órákat beszélünk édesanyánkkal. Hol telefonon, hol messengeren, hol személyesen. Mondjuk ő nem faggat meg nem próbál irányítani, elfogadta hogy felnőttünk, csak szüksége van neki is erre a szoros kötődésre és nekünk is. Akárhány barátunk van, valahogy mindig édesanyánk a legjobb mindkettőnknek.
2020. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
Teljesen normális, ő az anyukád marad akkor is ha már felnőttél. Valószínűleg még nem emésztette meg azt a tényt kirepültél. Pl. Ha elmész valahova akkor írd meg neki hogy "Szia anya, nem tudok ma este beszélni, elmentem a barátaimmal, holnap majd írok puszi" vagy ha nem szeretnél vele beszélgetni akkor "Bocsánat csak éppen elfoglalt vagyok, most nem tudok írni ,puszillak". Ha az ilyenek után botrány van akkor ültesd le és kedvesen mondd el neki hogy már kirepültél és elfoglalt vagy, de ettől még nagyon szereted és ha úgy adódik akkor beszélgettek. Én nagyjából ezt csinálnám...
2020. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%
Némítás, vagy üzenetek figyelmen kívül hagyása. :)
2020. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom a #4eshez.
2020. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Bárkivel bármilyen mennyiségű beszélgetés normális, ha igényled a társaságát és szívesen beszámolsz neki a mindennapjaidról. Ha nem, akkor meg nem kell vele annyit beszélgetni, megmondod, hogy épp elfoglalt vagy, és kész. Ha ezen kiakad, az már az ő baja, nem a tied.
2020. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%
Ne írj neki, majd megszokja.
2020. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
A kérdezőnek nem alapból az a baja,hogy órákig beszélget az anyjával,hanem az,hogy az anyja mindig kikérdezi.
2020. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

AZÉRT NEM normális, mert zavar a dolog!

HA nem zavarna - azaz neked IS lenne erre ÍGY igényed, akkor nem lenne semmi probléma vele.

Viszont mivel neked nem felel meg, ezért mindenképpen mondd meg anyukádnak, ha megsértödik, akkor majd megbékül, de neki is fel kell fognia, hogy neked több magánszférára van szükséged.

2020. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!