Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék,hogy ne dúljon...

Mit tehetnék,hogy ne dúljon fel ennyire a skizofrén apám viselkedése?

Figyelt kérdés

Apukám skizofréniában szenved. Eddig rendesen szedte a gyógyszereit és nem voltak vele különösebb gondok, mondhatni normális volt. Egy hónapja viszont új gyógyszert kapott. Azóta újra elkezdett úgy viselkedni mint gyerekkorunkban, amikor sokat kellett szenvednünk miatta.

Elkezdte kitalálni,hogy az összes szomszédunk róla beszél meg ellene van.

A mi udvarunkba másznak át éjjel, hogy tyúkot lopjanak stb. Kitalálta,hogy állandóan átkozzák őt így ő is átkozódni kezdett..Elkezd magában motyogni és mindenféle szörnyű dolgokat mondani szegény emberekre akik sosem ártottak neki..De mivel paranoid ezért ő meg van győződve róla,hogy igen..

Engem nagyon rosszul érint az,hogy így látom őt mert normális pillanataiban az egyik legkedvesebb legjobb szívű ember a világon,legalább is én így látom őt olyankor..De amikor kitör rajta ez a betegség szörnyű dolgokat képes mondani és tenni,persze tisztában vagyok vele,hogy erről ő nem tehet de akkor is nehéz ez nekem.

El fogom tudni fogadni ezt valaha?


2020. szept. 18. 23:24
 1/9 Flagstaff ***** válasza:
24%

Remélem, hogy igen. Próbáld meg őt is látni, ne csak a betegséget. Baromi nehéz.

Nem tudom, mit tehetnél, de tudom, milyen szörnyű ez.

2020. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Haladéktalanul vissza kell menni az orvoshoz ezzel a panasszal, nem pedig elfogadni! Mért kéne?
2020. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mért kapott új gyógyszert?
2020. szept. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vigyétek be az orvoshoz.

Nálunk is ez volt, majdnem megölte Anyámat.

2020. szept. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 esnek igazavan azonnala vissza a dokihoz. Telefonálni neki, hogy baj van és vissza kell allitani a régi gyógyszert, vagy ha az meg szunt akkor másik kell, mert ez nem jaték!!
2020. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Az én apám is skizofrén volt, RÖGTÖN hívjátok az orvosát, hogy nem működik az új gyógyszer. Sajnos az én apámat kísérleti nyúlnak használták az OPNI-ban, az orvosa megzsarolta a testvérét, aki a gondnoka volt, hogy ha nem fogadja el, hogy gyógyszerkísérleteket végezzenek rajta, átrakatja az OPNIból a sokkal gyengébb János kórházba. Attól fogva az év felében megint őrültként viselkedett, amikor nem hatásos gyógyszereket kapott próbából. Nézz utána, nem rakták-e a te apádat is gyógyszerkísérleti programba, hogy a bevált hatásos gyógyszere helyett hatástalant kap. Egyáltalán ki az apád gondnoka?
2020. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Mindig fel fog dúlni, ez egy apád haláláig tartó stressz, sőt, utána is. Skizofrén ember gyermeke súlyos lelki teherrel küzd élete végéig, nem úszható meg.
2020. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont lehet rajta dolgzni mint mindenen, rengeteg munka. De megéri! Viszont ehhez szakember kell!! 5-ös voltam
2020. szept. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem távolabbi rokon skizofrén, de ne fogadd el, szólni kell, hogy nem jó a gyógyszer, különben egyre rosszabb lesz. Az is egy küzdelem volt nálunk, hogy elfogadja a gyógyszert. Amúgy szörnyű, egy életvidám, értelmes, diplomás lány volt, mára kb egy leszedált, kiégett valaki. A gyógyszerek nélkül teljesen őrült, azokkal meg folyton bágyadt. Sajnálom őt. Rohadt egy betegség az biztos.
2020. szept. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!